Yaşlılar mı gözünüze battı?

Sosyal medyada dolaşırken bir yazıya denk geldim. Bu bir imza kampanyasıydı. İmza kampanyalarını hazırlayanların belli bir maddi menfaat sağladıklarını duyduğum için bu tür kampanyalara change şeklinde devam eden imza kampanyalarına ehemmiyet vermem. Lakin kampanyanın boyutu ve yaklaşık bine yakın destekçi bulmuş olması beni hem üzdü hem de vah vah dedirtti. Kampanyanın adı özel halk otobüslerindeki 65 yaş ve benzeri ücretsiz taşıma kaldırılsın. Kampanyaya destek verenler de coşmuş gidiyor. Vay efendim yaşlılar abartıyor, vay efendim neden ücret vermiyorlar, vay efendim yer verelim diye gözümüze bakıyorlar, vay da vay. Ağlanacak halimize vay da vay.
Nedir bu insanların hayatla derdi? Allah ömür verirse yaşlanacağız. Dahası yaşlandığımızda şu an sahip olduğumuz konfora ve maddi güce sahip olup olamayacağımızı bilmiyoruz. Yaşlanınca nasıl bir psikolojiye gireceğimize ne olacağımızı bilmiyoruz. Milletin dertleri bitmiş yaşlılar gözüne batmış. 
Sözde kampanyanın teslim edileceği kurum Cumhurbaşkanlığı imiş. İmza kampanyasının açıklama notu da merak edenler için şöyle: Tüm vergilerini ve giderlerini kendi emekleri ile karşılayan özel halk otobüslerinde ücretsiz olarak seyahat eden devletin göstermiş olduğu 15 kalem kişi bulunmakta ve karşılığında çoğuna hiçbir ücret ödenmemesi söz konusu ödeme alanlar ise cüzi bir rakam olan 600 tl ile teselli edilmektedir.
Bu iş vicdani bir boyut da almaktadır toplumun vicdan anlayışını bozmakta aradaki saygı ve sevgiyi zedelemektedir.
Bu yapılan haksız uygulamayı protesto ediyor ve bu yanlıştan dökülmesini ve bir orta yol bulunmasını temenni ediyoruz..
Temennilerimizi otobüse ücretsiz binen ve yaşadığı hayattan daha fazlasını yaşayamayacak olan yaşlılar üzerinden yapar olduk. Ne diyelim toplum olarak , toplumda yer alan vicdanlar olarak Allah sonumuzu hayreyleye..
YORUM EKLE