23 Ocak 2017 Pazartesi

Kışlık Ayakkabı Alırken nelere dikkat edilmeli

Yaklaşan kış mevsimi öncesi kışlık ayakkabılar raflardaki yerlerini almaya başlarken, Eskişehir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Nejat Madenoğlu, vatandaşların kalitesiz ürünlerle karşılaşmaması için uyarılarda bulundu.Ayakkabı alırken...

05 Ocak 2017 Perşembe 19:15
Kışlık Ayakkabı Alırken nelere dikkat edilmeli

Yaklaşan kış mevsimi öncesi kışlık ayakkabılar raflardaki yerlerini almaya başlarken, Eskişehir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Nejat Madenoğlu, vatandaşların kalitesiz ürünlerle karşılaşmaması için uyarılarda bulundu.
Ayakkabı alırken mutlaka iki ayağın birden giyilmesini ve az da olsa hareket edilmesinin gerektiğini anlatan Nejat Madenoğlu, ayakkabının üst kısmının deri olmasına özellikle dikkat edilmesinin altını çizdi. Ayakkabı alırken güvenilir firmaların tercih edilmesinin en önemli etkenlerden biri olduğuna değinen Madenoğlu, "Uzakdoğu ürünlerinden kaçınmalıyız. Özellikle de Çin mallarından. Ucuz diye alınan ayakkabı sağlığımızdan değerli değil. Tüm vücudun sinirleri ayaktan geçiyor ve sağlıksız ayakkabılar ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Özellikle kışın ayakkabı çekeceğini botlarda kullanmalıyız. Kullanmadıkça deforme olmaya başlar. Islanan ayakkabılar soba yanlarında ya da kalorifer altlarında kurutulmamalıdır. Kalıpları bozulur. En iyisi içine kalıp koyarak kendi haline bırakmaktır. İç astarları sentetik malzemeden yapılmışsa alınmamalıdır. Ayakkabı satıcılarının satmak için söylediklerine çok da kulak asılmamalıdır" dedi.

Anahtar Kelimeler: KışlıkayakkabıBotçizme

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
KARİKATÜR
ARŞİV