19 Şubat 2017 Pazar

TRT World, şehit Fethi Sekin için skandal ifadeler kullandı mı?

TRT World'de şehit Fethi Sekin ve Türkiye için skandal ifadeler kullanıldığı iddia edildi. İzmir Adliyesi’nin önünde PKK’lı teröristleri tek başına kahramanca durduran ve ardından şehit olan polisimiz Fethi Sekin için TRT World’un yaptığı belgeselde “United Turkey ve Kurt Police” “Birleşmiş Türkiye ve Kürt Polis” ifadeleri kullanıldı. Bu ifadeyle neyin kastedildiği tam anlaşılamadı ve sosyal medyada tartışmaya yol açtı.

10 Ocak 2017 Salı 00:16
TRT World, şehit Fethi Sekin için skandal ifadeler kullandı mı?

    TRT World'de şehit Fethi Sekin ve Türkiye için skandal ifadeler: İzmir Adliyesi’nin önünde PKK’lı teröristleri tek başına kahramanca durduran ve ardından şehit olan polisimiz Fethi Sekin için TRT World’un yaptığı belgeselde “United Turkey ve Kurt Police” “Birleşmiş Türkiye ve Kürt Polis” ifadeleri kullanıldı. TRT World yaptığı belgeselde, Türkiye’nin ağladığı şehidimizi  Fethi Sekin’i; İngilizce Kürt polisi olarak dünyaya tanıttı. TRT World, yayınladığı belgeselinde Türkiye için İngilizce “birleşmiş” anlamına gelen“United” şehidimiz Sekin için ise “Kürt Polisi” ifadelerini kullandı.

"United Turkey ve Kürt Police” ifadelerinin devletin kanalı TRT WORLD’da yayınlanması “Birleşik Türkiye” diye bir ülke ve “Kürt Polisi” diye bir polis teşkilatı mı var" sorularını sordurdu. 


Anahtar Kelimeler: TRT WorldşehitFethi Sekin

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV