İnternet ve sosyal medyada geçirdiğimiz zaman arttı ...

Günümüzün büyük kısmını internette, internette gezindiğimiz zamanın büyük bir kısmını ise sosyal medyada geçiriyoruz. Yapılan araştırmalara göre İnternetin en yaygın kullanıldığı kıta Kuzey Amerika olurken en az olduğu kullanıldığı kıtalar ise Güney Asya ve Afrika.. İşte araştırmanın çarpıcı sonuçları...

İnternet ve sosyal medyada geçirdiğimiz zaman arttı ...

KADINHABERLERİ.COM- ADGünümüzün büyük kısmını internette,  internette gezindiğimiz zamanın büyük bir kısmını ise sosyal medyada geçiriyoruz. Yapılan araştırmalara göre İnternetin en yaygın kullanıldığı kıta Kuzey Amerika olurken en az olduğu kullanıldığı kıtalar ise Güney Asya ve Afrika.. İşte araştırmanın çarpıcı sonuçları... Günde en az 3 saat zaman ayırdığımız ortaya çıktı. 

Kuzey Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri öne çıkıyor …

Dünyada 354 milyondan fazlakişinin internet kullandığı günümüzde 482 milyon ise aktif sosyal medya kullanıcısının bulunduğu belirlendi. İnternetin en yaygın kullanıldığı kıta yüzde 88 ile Kuzey Amerika olurken, en fazla internet kullanımı ise yüzde 100 ile Birleşik Arap Emirliklerinde gerçekleşti. Bu alanda Japonya’nın yüzde 93 ile ikinci, İngiltere’nin ise yüzde 92 ile üçüncü sırada yer aldığı tespit edildi. İnternet kullanımının en az olduğu kıtalar ise Güney Asya ve Afrika olarak saptandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER