Sömestir geliyor: İstanbul'a yakın tatil fırsatları

18 ocak 2019 günü okullar birinci dönemi bitirip yarıyıl tatiline girecekler. Çocuklu aileler, tatili nasıl geçireceklerini düşünüyorlar. Çok planlı kişiler aylar önce ucuza tatil yerlerini aldılar. Peki sınırlı zamanı ve bütçesi olanlar ne yapabilir?

Sömestir geliyor: İstanbul'a yakın tatil fırsatları
 KADINHABERLERİ.COM- Kocaeli, İstanbul'un komşusu... Anadolu'ya uzanan yolda hızla geçilen, dikkat edilmeyen, genelde kasvetli kabul edilen bir şehir. Ama doğru ellerde doğru bir hizmetle sihirli bir el değmiş gibi.. Tatil için bulunmaz bir şehir. 

Seka fabrikası alanı başta olmak üzere sahiller temizlenmiş, yeşillendirilmiş, halkın genelinin bütçesine de hitap eden çay bahçeleri, balıkçılar, cafelerle donatılmış.Kocaeli'de gezilecek, dinlenilecek, görülecek birçok alan yaratılmış. Özellikle Anadolu yakasında ikamet edenlerin hafta sonu rotalarını Kocaeli'ne çevirmelerini tavsiye ederiz. Kış dönemi ise tabii tatilcilerin gözdesi Kartepe.

 Kartepe sınırlarında başta Maşukiye, Derbent, Suadiye ve Arslanbey otelleri, kiralık villaları ve pansiyonları ile İstanbul'dan gelecekleri ağırlamayı bekliyor. 

Çevrede ayrıca gezilecek yerler:

1- Gölcük Sanat Cafe, kadınlara sosyal bir alan oluşturmak maksadıyla kurumuş. Birbirinden güzel ev ürünlerinin tadına bakarken kahvenizi yudumlamak, bu arada da sohbetin keyfine varmak mümkün.

2- Gölcük Sanat Galeri'si var.

3- İzmit Merkez Bilim Merkezi

4- Yuvacık ve çevresi

5- Suadiye'de doğa sporları 


6- Pazar günü Maşukiye Köylü Pazarı


KARTEPE'DE NE YAPILABİLİR

Sabah güneşi en güzel dağ tepelerine vurur. Karların içinde ilk ışınları alarak açan çiçekler veya yine dağların arasında günbatımı, bulutların üstünde son akşam güneşi, harika bir renk senfonisi oluşturmaktadır. Bu saydığımız tablo sanatçılar, özellikle de ressam ve fotoğrafçılar için bulunmaz bir değerdedir.
Aynı şekilde dizi ve sinema yapımcıları için de çarpıcı enstanteneler barındırmaktadır.
Kartepe’nin bu bağlamda fotoğraf çekmek çektirmek isteyenler için ilk hedef olabilir.
Özel gezi kulüpleri ve dernekler foto-safari turları yapsa da sıradan turist henüz yeterinc bölgeyi tanmıyor. Daha uzak olan Uludağ'ı tercih edebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER