23 Ocak 2017 Pazartesi

Tatlandırıcılar Tatlı İsteğini Artırır mı?

Obezite ile ilgili çalışmalar yapan Dr. Fevzi Özgönül, diyet ürünleri ve tatlandırıcılar hakkında bilgi verdi. Özgönül, tatlandırıcıların tatlı isteğini artırdığını söyledi.Obezitenin çağın en büyük sorunlarından biri olduğunu...

03 Ocak 2017 Salı 12:36
Tatlandırıcılar Tatlı İsteğini Artırır mı?

Obezite ile ilgili çalışmalar yapan Dr. Fevzi Özgönül, diyet ürünleri ve tatlandırıcılar hakkında bilgi verdi. Özgönül, tatlandırıcıların tatlı isteğini artırdığını söyledi.
Obezitenin çağın en büyük sorunlarından biri olduğunu belirten Dr. Fevzi Özgönül, “Kilo sorununun yaygınlaşması ile kalorisi az ve düşük enerji değerleri olan yiyecek içecekler insanları cezbediyor. Bunun yanında kilosunu koruyanlar hem tatlı yemek hem de kilo almamak için diyet ürünleri ve tatlandırıcıyı tercih ediyor. Aslında diyet yiyecekler ve tatlandırıcılar vücudumuzu kandırmaktan başka bir yol değildir” dedi.
“KİLO ALMAYA NEDEN OLUR”
Tatlandırıcıların daha çok tatlı isteğine yol açtığını söyleyen Özgönül, şöyle konuştu: "Tatlandırıcılar ‘kilo almayayım, kilomu koruyayım’ derken kilo almanıza neden olur. Tatlı ihtiyacı aslında vücudun enerji ihtiyacıdır. Eğer doğru beslenirseniz sık sık tatlı isteğinizden de kurtulursunuz. Tatlı isteğini gidermek istiyorsanız en azından tatlı kadar kalorisi yüksek bir gıda yemelisiniz. Tatlıya yakın kalori veren gıdaların başında kuru yemişler gelir. Onların da bir avucunda en az tatlının barındırdığı kadar kalori vardır. Kuru yemişlerden de vücuda en çok yararı olan çiğ fındık, ceviz ve bademi tercih ederseniz aynı zamanda vücudunuzu beslemiş ve kilo vermiş de olursunuz. Bu yediğiniz kuru yemişleri mutlaka öğün esnasında yemekle birlikte yemenizde de yarar var.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV