18 Ocak 2017 Çarşamba

Sarımsağın Faydaları Nelerdir? Bu Faydasını Biliyor Muydunuz?

Sarımsak, sağlık için birçok faydası olan bir gıdadır, sarımsağın bütün faydalarını biliyor musunuz, işte sarımsağın bütün faydaları haberimizde

07 Ocak 2017 Cumartesi 00:07
Sarımsağın Faydaları Nelerdir? Bu Faydasını Biliyor Muydunuz?
KADINHABERLERİ.COM-Selenyum bakımından zengin olan sarımsak, sağlık için faydaları çok olan bir besindir. İçeriğinde manganez, B 6, C,B 1vitaminleri, kalsiyum, fosfor ve bakır bulunur.
İşte sarımsağın faydaları:
Sarımsak, kolesterolü ve tansiyonu düşürür, kalp ve damar sağlığını korur, kalp krizi riskini azaltır, içeriğinde bulunan ‘‘alojene’’ sayesinde kanın pıhtılaşmasını önler. Anti bakteriyel özelliği sayesinde bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırır. Kolon ve mide kanseri başta olmak üzere birçok kanser türünden korur. Sarımsak, demir emilimini de artırır. Mide gazına iyi gelen bu altın besin sindirimi de kolaylaştırır. Antioksidan özelliğe sahiptir.Bahar aylarında ortaya çıkan nezleden korunmak ya da kurtulmak için de sarımsak oldukça etkili bir besindir.Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve vücut direncini artırır. Nezle olduğunuzda sarımsak yiyerek iyileşme sürecinizi çabuklaştırabilirsiniz. Yalnız sarımsağın kanı inceltici etkisi olması nedeniyle adet dönemindeki bayanlar, ameliyat olacak kişiler bu besini tüketmemelidirler. Ayrıca tansiyonu normalde düşük olan kişilerde bu besinden uzak durmalılar. Çünkü kan basıncı zaten düşükse sarımsak bunu daha da düşürerek kişileri halsiz bırakabilir ve hatta bayılmalarına bile sebebiyet verebilir. Hipertansiyon tedavisi için düzenli ilaç kullananlarda mutlaka doktora danışarak tüketmeliler.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV