Saç Ekimi Yaptırmak İsteyenler Dikkat

Saç ekimi uygulaması hakkında konuşan Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu yöntemi kullanacaklara uyarılarda bulundu.Saç ekimi uygulamalarına Organik Saç Ekimi tekniği ile bir yenisini ekleyen ...

Saç Ekimi Yaptırmak İsteyenler Dikkat

Saç ekimi uygulaması hakkında konuşan Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu yöntemi kullanacaklara uyarılarda bulundu.
Saç ekimi uygulamalarına Organik Saç Ekimi tekniği ile bir yenisini ekleyen Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, saç ekimi konusunda açıklamalarda bulundu. Estetik konusunda değişen ve gelişen her yenilikçi tavrı yakından takip ettiklerini söyleyen Cihantimur, her gün farklı mecralarda haberi ya da reklamları yapılan saç ekimi uygulaması konusunda halkı uyardı. Saç ekiminin, cerrahi beceri, teknik ve deneyime göre büyük ölçüde değişkenlik gösterdiğini belirten Cihantimur, "Saç ekimi doğru yapıldığında kuaförler bile işlem yapıldığını tespit edemez. Temel amaç, saç ekimi yapılan bölgenin son derece doğal gözükmesi ve yaşam boyunca konforlu, takıntısız ve rahat bir kullanım sağlamasıdır. İşte bu noktada seçilecek klinik ve uygulanacak saç transferi prosedürleri önem kazanır" dedi.
SAÇ EKİMİ YAPTIRACAKLARA TAVSİYELER
Saç ekimi yaptıracak kişilere önerilerde bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, "Öncelikle saç ekimi yapacak olan doktorun daha önce yaptığı işlemleri, hastaların saç ekimi yorumlarını ve işlem sonrasındaki memnuniyetlerini incelemeyi öneriyoruz. Saç ekimi yapan her kurum deneyimlerini paylaşabilmeli ve saç ekimi sonrası yaşanacak süreç hakkında aydınlatıcı olmalıdır" diye konuştu.
BAŞARILI SAÇ EKİMİ İÇİN 3 ADIM ÖNERİSİ
Başarılı bir saç ekimi için üç adım önerisi sunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, ilk olarak saç ekimi işlemleri hakkında bilgi edinilmesi gerektiğini söyledi. "Doğru yapıldığı takdirde, saç ekimi sayesinde tam ve doğal bir görünüm elde edilir. Doktorun deneyimleri hakkında bilgi edinilmesi gerekir" diyen Cihantimur, ikinci olarak ise daha önce saç ekimi yaptıranlara ve nitelikli saç ekimi doktorlarına danışılmasını önerdi. "Uygulamayı yapacak doktor tarafından yapılan saç ekimi videoları izlenebilir’’ ifadelerinde bulunan Cihantimur daha önce tedavi olan hastalarla görüşülebileceğini de sözlerini ekledi. Saç ekimi işleminin başarısının cerrahi beceri, yetenek ve deneyime göre değişkenlik gösterebileceğinin altını çizen Cihantimur, "Doğru sonuçlar alabilmek için uygulamayı gerçekleştirecek doktor ve saç ekiminin yapılacağı klinik iyi araştırılmalı" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER