Canan Karatay Zeytinyağı Anne Sütü Gibidir, ömrü uzatır

Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağının anne sütü kadar değerli olduğunu söyledi. Canan Karatay ekmeksiz yenecek zeytinin uzun ömürün anahtarı olduğunu söylüyor.

Canan Karatay Zeytinyağı Anne Sütü Gibidir, ömrü uzatır
KADINHABERLERİ.COM- Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağının anne sütü kadar değerli olduğunu söyledi.
 Karatay, Edremit Körfezinin zeytinyağını beğendiğini belirtti.  Karatay, “Zeytinyağı en sağlıklı meyve suyudur. Zeytinyağının içeriği anne sütünün aynısıdır. Ana sütünde ne varsa zeytinyağında da var. Tabii soğuk sıkım, sağlıklı, bozulmamış, içine başka şeyler katılmamış zeytinyağından bahsediyorum. Anne sütünden hiçbir farkı yoktur. Çocuklara zeytinyağı verebilirsiniz. Bunun bir tek farkı vardır. Anne sütünde hayvani kolesterol vardır, zeytinyağında ise nebati kolesterol vardır. Yani kolesterol dediğimiz kolesterol vardır. Kolesterol olmasa şu yeşil yaprak dahi olmaz. Şeker ve kolesterol hepsinde var” dedi.
Karatay “Zeytinyağını meyve suyu olarak tüketebilirsiniz. Bebeklerinize çok rahatlıkla içirebilirsiniz. Bebeklerin biberonlarının içine veya bebek mamalarının içlerine bir küçük çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsiniz. Saf olacak zeytinyağı. Bebeklerin gazı gider, rahatlar ve büyümesi de kolaylaşır” diye konuştu. Karatay ayrıca zeytin ve yağının ömrü uzattığının bütün konuşmalarında belirterek çağrı yapmaktadır. Tabii bu çağrıya Canan Karatay, ekmeksik yeme uyarısını ekler.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
hnu
hnu - 2 yıl Önce

tahta kalem lekesi çıkar

SIRADAKİ HABER