21 Şubat 2017 Salı

Arpacık Hastalığı denilen İt dirseği nasıl geçer?

Arpacık Hastalığı-İt dirseği nasıl geçer? Op. Dr. Osman Okan Olcaysü, halk dilinde it dirseği olarak bilinen arpacık hastalığına dikkat çekerek uyarıda bulundu

16 Şubat 2017 Perşembe 23:25
Arpacık Hastalığı denilen İt dirseği nasıl geçer?
Arpacık Hastalığı-İt dirseği nasıl geçer?
Op. Dr. Osman Okan Olcaysü, halk dilinde it dirseği olarak bilinen arpacık hastalığına dikkat çekerek uyarıda bulundu.
Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi her geçen gün teknolojik üstünlüğü yönünden adından söz ettiriyor. Hastanenin göz polikliğinde göz anjiyosu, görme alanı testi, yağ bezeleri ve göz tedavileri teknolojik aletlerle hizmet vermekte. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniğinden Op. Dr. Osman Okan Olcaysü, arpacık hastalığıyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Halk dilinde it dirseği olarak bilinen arpacık, kirpik diplerinde gözyaşı bezelerinin iltihabı sonucu ortaya çıkan, göz kapağında şişlik, ağrı, batma hissinden oluşan tablodur. Genel itibariyle 1 Hafta içinde kendiliğinden hastalık düzelebilir. Tedavi şekli olarak ta kirpik diplerinin temizliği yani bebe şampuanı ile günde 3 defa kirpik diplerinin yıkanması ve sıcak pansuman ile tedavisi yapılmasıdır. Yapılan uygulamada düzelme olmazsa antibiyotik tedavi gerekir ki bu durumdaki bir hasta ilgili göz hekimine gitmesinde yarar vardır.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV