23 Ocak 2017 Pazartesi

Rüyada İstiklal Marşı Söylemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İstiklal Marşı Söylemek Ne Anlama Gelir? Rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Teâla'nın bu ilmi Hz. Yusuf'a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim'de şöyle buyurur: "İşte Yusuf'u, Mısır'da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik." İbn-i Abbas der ki: "Allah'ın peygamberlikten yana Resul-i Ekrem'e (s.a.a) bağışladığı ilk şey, yakın meleklerden birinin rüyada ona 'Ey Muhammed, sana müjdeler olsun! Hak Taâla tüm peygamberler arasından seni seçti, sana gaip ilmini verdi ve seni peygamberlerin sonuncusu yaptı!' deyişi oldu. "Fakat o, Allah'ın resulüdür ve peygamberlerin sonuncusudur.

13 Ocak 2017 Cuma 11:01
Rüyada İstiklal Marşı Söylemek Ne Anlama Gelir?

 Rüyada İstiklal marşı  söylemeniz yada  duymanız, yaptığınız  hamlelerin ve atakların  sizi sürekli  ileriye götürecegini, her alanda basarılı olacağınıza işarettir, gün güne yeni  gelişmelerle karşılaşacaksınız anlamına gelmektedir.

Rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla'nın bu ilmi Hz. Yusuf'a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim'de şöyle buyurur:
"İşte Yusuf'u, Mısır'da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik."[1]
İbn-i Abbas der ki: "Allah'ın peygamberlikten yana Resul-i Ekrem'e (s.a.a) bağışladığı ilk şey, yakın meleklerden birinin rüyada ona 'Ey Muhammed, sana müjdeler olsun! Hak Taâla tüm peygamberler arasından seni seçti, sana gaip ilmini verdi ve seni peygamberlerin sonuncusu yaptı!' deyişi oldu. "Fakat o, Allah'ın resulüdür ve peygamberlerin sonuncusudur.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
KARİKATÜR
ARŞİV