Nesil Yayınları Satıldı! Peki Yayınevini kim satın aldı?

"Her şey, okuyan yeni Nesil'ler için..." açıklaması ile Yayıncılık hayatı içinde yıllardır var olmaya devam eden Nesil yayınları satıldı.1968 yılından beri yayın hayatında olan Yayınevi'nin el değiştirmesi, bir kan değişikliği olarak algılandı. Peki Nesil Yayınları'nı kim satın aldı?

Nesil Yayınları Satıldı! Peki Yayınevini kim satın aldı?
KADINHABERLERİ-ÖZEL- Türkiye'deki en köklü yayın kuruluşlarından biri olan Nesil yayınları,1968 yılından beri,3000 i aşkın kitap ile okuyucusuna ulaşmıştı. Bir müddettir, Nesil yayınları ile ilgili haberler duyuluyor, işlerin pek de iyiye gitmediği konuşuluyordu. Ta ki, geçtiğimiz günlerde bir davetiye alınana kadar...

12 Ekim 2019 Cuma gününe ait davetiyeyi görenler, "neler oluyor acaba?" diye düşündüler. "Nesil yayın Grubu Yeni yayın  Dönemi Dostluk Buluşması" başlığı ile gelen davetiye Ataşehir'de sheraton Otel'de bir buluşma  noktasını gösteriliyordu.

Nesil yayınları ile ilgili piyasalarda uzun zamandır kulaktan kulağa dolaşan, "işler iyi gitmiyor. " cümlesinden sonra otele gidenler, bir çok davetlinin olduğu, eskilerle yenilerin buluştuğu bir ortam ile karşılaştılar.Yazarlar, çizerler, sunucular ve milletvekillerinden oluşan davetliler, neler olup bittiğini kısa süre içinde anladılar. Yapılan konuşmalarda, Nesil yayınları'nın Turan Dikmetaş tarafından satın alındığı ortaya çıktı.

Nesil Yayınları'nı satın alan Turan Dikmetaş'ın kim olduğu konuşulurken, Testfen Yayınları'nın sahibi olduğu ve yayıncılık sektöründe uzun yıllardır bulunduğu anlatıldı. Misafirler, Turan Bey ve Nesil Yayınları ekibini kutlarken, bir yandan anlatılanlara kulak verdiler.

Turan Dikmetaş, Nesil yayınları için elinden gelen her şeyi yapacağını, hatta Moral Fm'in karasal yayın hakkını da en kısa zamanda tekrar alacağını ve Moral Fm'i de tekrar yayın hayatında tepelere taşıyacağını anlatanan bir konuşma yaptı. Nesil Yayınları'nın yeni pazarlama ekibinin de tanıtıldığı gecede, alkışlar, yıllardır halka hizmet etmeye çalışan yayınevi çalışanları içindi.

Geceye katılan konuklardan bazıları da konuşmalar yaptılar.
Nesil Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Emel Nermin Temel, Nesil yayınları Editörlerinden Yusuf Yıldız, Tv sunucusu Zeynep Türkoğlu, Tarihi sevdiren Adam lakabı ile tanınan Yavuz Bahadıroğlu, Yıllarca Moral Fm'in yöneticiliğini yapan ismail Tongar, Çocuk kitapları yazarı Yusuf Asal....

Anlaşılan Nesil yayınları'nda sular duruldu. Yayıncılık koşar adım devam ediyor. Biz de kadinhaberleri.com olarak Nesil yayınları'na çıktıkları bu yolda başarılar diliyoruz.Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER