Koronavirüs Döneminde Psikolojiniz Mi Bozuldu ?

Bitkisel antidepresan ile hayatınız kolaylaşacak.Bizim için en öönemli şeylerden biri, bu antidepresanı Türk bir kadın eczacının gerliştirmiş olması. Eczanelerde ulaşabileceğiniz ürün, 0541 235 20 15 nolu telefondan da temin edilebilir.

Koronavirüs Döneminde Psikolojiniz Mi Bozuldu ?


Pandemi döneminde antidepresanlara yönelik ilginin artması, bu alanda kullanılan ilaçların da yan etkilerinin sorgulanmasına neden oluyor. Piyasada reçetesiz olarak bilinen tıbbi ürünlere yönelik (OTC) taleplerin artış trendinde olduğunu gören Kiremitçi RMD Molemax ürününü piyasaya sürdü.
OTC alanında faaliyet gösteren firmalar ise ilaçların yan etkilerini minimum düzeye indirecek çalışmalara ağırlık vermiş durumda. RMD Farma firma sahibi Uzm. Ecz. Dilek Kiremitçi, pandemi döneminde bireylerin antidepresan ilaçlarına yönelik kullanımlarının artığına işaret ederek, “Sektördeki eczacı arkadaşlarımızla ürün geliştirmesi konusunda görüşmeler gerçekleştirdik. Bu kapsamda COVID nedeniyle antidepresanlar üzerine eğilimin arttığını ve  bir ürün geliştirmesi yapılmasının faydalı olacağını belirttiler. Buradan yola çıkarak ve pandemi ile sosyal anlamda gelen huzursuzluğun etkilerini minimum düzeye indirecek bir ürün geliştirdik” dedi.
Yapmış oldukları çalışmalar neticesinde RMD Molemax ürününü geliştirdiklerini kaydeden Kiremitçi, ürünlerinin içerisinde melisa yağı ,lavanta yağı,papatya yağı ve kenevir yağı bulunduğunu ifade etti ve antidepresan destek tedavisinde güzel sonuçlar elde ettiklerini ifade etti.


Beş bin kutu üretildi ilk  başta.
 Geliştirdikleri ürüne ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerekli izinleri aldıklarının altını çizen Kiremitçi, ilk etapta 5 bin kutu ürettiklerini herhangi bir tanıtım çalışması yapmadan bin 500 adetlik satış gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Ürünlerinin satış ağını ilk etapta Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı amaçladıklarını kaydeden Kiremitçi, “Şu anda bin dolayında eczanede varız. Firma olarak yapmış olduğumuz üretimler ağırlık olarak OTC sınıfında değerlendiriliyor” şeklinde konuştu.
Bayilik görüşmelerine başladı.
Diğer yandan geliştirdiği ürünün hem yurt içi hem de yurt dışı piyasalar tarafından ciddi yönde karşılık bulduğunu anlatan Kiremitçi, “Belçika İş Adamları Derneği ile  istişare halindeyiz.Ürünlerimizin yurt dışına  çıkışı an meselesi. Tıbbi çay paketlerinden  5000 tane alım yapabileceklerini ve hazırlanmamı dile getirdiler.Ayrıca yurt içinden gelen talepleri de değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Sektördeki bazı sağlık kurumlarının ürünün satışı konusunda kendilerinden bayilik talep ettiğini bildiren Kiremitçi, “Bayilik konusunda görüşmelere başladık. Yurt dışından da talepler almaya başladık .Hedefimiz Türkiye’deki yayılmış olduğumuz alanı genişletmek” diyerek sözlerini tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 13:39

şebo

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER