Esra Erol, Müge Anlı ve Eşinize Ne Kadar İnanıyorsunuz sorusu

Belki biliyorsunuz, belki bilmiyorsunuz, inanıyor ya da inanmıyorsunuz, şunu söylemek isteriz ki, bir çok insan eşine sonuna kadar inanmıyor ne yazık ki. Peki neden ? Bu güveni sarsan ne ?

Esra Erol, Müge Anlı ve Eşinize Ne Kadar İnanıyorsunuz sorusu
 "Amaannnn ! Benim başıma da neler geldi !" diye başlayan hikayeler dinlemekten serseme döndük. Hele de Esra Erol ve Müge Anlı programları bitirdi hepimizi. Eşşleerimmize inanacağımız varsa da, artık inanmıyoruz. Hatta niye inanalım ki ? Boyutuna bile geçmiş olabiliriz. Eşimize neden inanalım ? Bu kadar tv programı var, bu tv programlarında yaşananlar da  bizim, öbürünün, yandakinin mahallesi değil mi ? Bunların hepsi de bizim gibi insanlarsa eğer, kimseye inanmamak lazım.

Esra
Erol ve Müge Anlı'nın programları gibi programlar, toplumu ze3deliyor ve hatta, toplumun ahlakını yerden yere vuruyor. Her şeyin bu kadar açık anlatılması, evlilik sisteminin bu kadar çökmüş olması,çöken sistemin bir türlü yerine döndürülememesi... İşte bütün bunlar, bizim aile yapılarını da perişan ediyor.

Kocasını aldatan kadınlar, karısını aldatan kocalar, evden kaçan ve çocuklarını uyurken evde bırakanlar, patronu ile iş çevirenler... Duymadığımız şey kalmadı. Böyle bir ortamda, herkesin dansöz olduğu bir ortamda, biz eşimize nasıl güveneceğiz peki ? Adam ya da kadın bir yere ggittiğinde, tek gittiğine, bir haltlar yemediğine nasıl ikna olacağız ? Olamıyoruz. Olabilseydik, güvenirdik ama güvenemiyoruz. Güvensizlik, demarlarımızda şırıldayan bir kan gibi.

Bu programlarda, her şeyin ne kadar çirkin oldğunu daha çok anlıyor ve her geçen gün, daha çok  güvensizleşiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 16:45

şebo

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER