AKODER, Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi üzerinden yapılan haberleri kınadı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi üzerinden yapılan haberleri Aileyi Koruma ve Destekleme Derneği kınadı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden son dakika Bakan Fatma Betül Sayan Kaya açıklaması

AKODER,  Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi üzerinden yapılan haberleri kınadı
 KADINHABERLERİ.COM-

 AKODER Basın Bülteni                                                                                                                                                   17.10.2017

 

                                   Basına Ve Kamoyuna

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi üzerinden yapılan haberleri Aileyi Koruma ve Destekleme Derneği olarak kınamaktayız. Her konuyu siyasete malzeme yapma alışkanlığı topluma hızla yayılmaktadır. Bu arada çirkin ve yalan haberlerle  kadınlar ve aileler  hedef alınmaktadır.

Kitle iletişim araçlarında ve sosyal medyaya hakim olan bu yıkıcı dilin düzeltilmesi ve kınanması gerektiğine inanarak sayın bakanımızın açıklamasını yayınlamayı bir görev olarak görüyoruz.

AKODER

Aileyi Koruma Ve Destekleme Derneği


OLAYLA İLGİLİ BUGÜNKÜ GELİŞMELER ŞÖYLE:

İDDİANIN SAHİBİ İSMAİL KÜÇÜKKAYA: 'BİR KADINI ASLA RENCİDE ETMEK İSTEMEM'

Küçükkaya, 'boşanma' iddiasına hiç girmemesi gerektiğini belirterek, bugün sunduğu programında şunları söyledi:

“Orada çok önemli iş adamları, bazı siyasilerin isimleri ve bir bakanın da eşinden bahsediliyordu. İşin arkasındayım, takibindeyim. Özel hayatlara girmek istemem, bir kadını asla rencide etmek istemem. Orada susmayı tercih ederim. Olayın bir kısmında değil, öbür kısmında ‘Boşanma kararı aldı’ demiştim canlı yayında. O kısma hiç girmemeliydim.

Haberin peşindeyimdir her zaman ama hiçbir zaman bir kadını üzmek istemem. Dolayısıyla üzdüysem, olayın özel hayata ilişkin kısmı nedeniyle bakandan, Fatma Betül Sayan Kaya’dan özür diliyorum, olayın bu kısmıyla ilgili. Ama haberimin özü konusunda takipte olduğumu da söylemek isterim."

Diğer yandan Emniyet Genel Müdürlüğü, ellerinde sayın bakanın eşi ile ilgili böyle bir bilginin olmadığına dair bir basın bülteni yayınladı.
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER