2. Kadın Ya da Kuma ! Pelin Suda'nın Köşe Yazısı Çok Konuşulacak

2. kadın ya da Kuma. Can sıkıcı aslında.Pelin Suda yazdı.

2. Kadın Ya da Kuma ! Pelin Suda'nın Köşe Yazısı Çok Konuşulacak

  Anadolu'da "kuma" diyorlar. Şehirde, "2. Kadın" olarak anılıyor kendileri. Etrafta, onca bekar erkek olduğu halde, gidip evli erkeklerle işi pişiren kadınlara; Kuma ya da 2. Kadın diyoruz. Yapıştıkları adamlar; Yakışıklı, paralı,mal mülk sahibi, gezmeyi seven, bir yerde koltuk sahibi olmalıdır. Yoksa, gariban, asgari ücretli bir genç ile evlenip, çabalar bir hayat kurarlardı. Onlar  hazıra konmayı seven türlerdir. Eeee gülü sevn dikenine katlanacak o halde.Başına gelenler için de ağlamayacaksın bacı.

Çevremde var. Sizin çevrenizde de vardır kesin. Olmasa şaşarım. İlişkilerin bu kadar berbatlaştığı bir dünyada, onlarda olmasa olmazdı demek.

Bu kadın türü, Genellikle kandırılmış ve aldatılmış kadın türüdür aslında. Evet, aynen okuduğunuz gibi. Bu kadın türüdür aslında kandırılan. Evli adamın karısı değildir kandırılan kişi. Çünkü evli erkekler her zaman kandırırlar. 2. olan kadınları kandırırlar. Bakmayın öyle aval aval. Olaya şöyle bakın ;Erkekler ilk eşleri, çocukları ve ailelerinden hiç bir zaman vazgeçmezler. Vazgeçmezler efendim, bu böyle biline.

2. kadına ilk başlarda pek bir iltifatlar etselerde, sonrasında olaylar sarpa sarar. Erkek, çocuklarına ve eşine zaman ayırmak zorundadır. Tatile giderler, köye giderler, bayramda adamın ya da kadının ailesine giderler. Erkekler, normal hayatı severler asluında. 2. kadınlar sadece bir heyecandır onlar için. Erkeklerin yalanları da hiç bitmez. Önce eşlerine yalan söyleyip, 2. kadınla sokak sokak gezerler, sonra 2. kadına yalanlar söyleyip, eşleri ile gezerler.

O yüzden ;
- Eşim ayrılmak istemiyor, onu ikna etmem lazım
- Çocuk hastalandı, sabaha kadar hastahanedeydik
- Annemler kahvaltıya bize geldi, bırakıp çıkamadım.
- Babam kahvaltıya çağırdı, onlara gittik, yok diyemedim.
- Arabanın ayarılarına baktırdım
- Çocuğun okulda gösterisi vardı, ne yapayım gitmese miydim ?
- Neeeee ? Beni karım ile mi gördün ? Ne zaman ? Çocuğu doktora götürüyorduk. Çocuk arka koltukta yatıyordu, ondan görmemişsindir.

Yalanlarını sayar dökerler.

2. kadınlar da buna inanmak zorundadırlar. Bakın inanırlar demiyorum, inanmak zorundadırlar diyorum.


Erkek çoktan pişman olmuş, işin içinden nasıl çıkacağını hesap ederken; İkinici kadınlar da salaklıklarına doymasınlar ne diyelim...

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 12:02

şebo

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER