Malatya’da Yağmur Suyu Hatları Döşeniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Salköprü, Çilesiz, Tecde, Özalper ve Hacı Bayram Mahalleri’nde yağmur suyu drenaj hattı döşeme çalışmalarına devam...

Malatya’da Yağmur Suyu Hatları Döşeniyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Salköprü, Çilesiz, Tecde, Özalper ve Hacı Bayram Mahalleri’nde yağmur suyu drenaj hattı döşeme çalışmalarına devam ediyor.
MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Salköprü Mahallesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Mahallelerde sağlıklı çalışan bir altyapıya sahip olunması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydeden Özdemir, “Yaptığımız çalışmalar ve aldığımız önlemler ile bundan sonra aşırı yağışlarda çok önemli bir sorunla karşılaşmayacağız. Salköprü, Çilesiz, Tecde, Özalper ve Hacı Bayram Mahallesi’ne yaklaşık maliyeti 5 milyon TL olan 26 bin 395 metre hat döşeme çalışması, 190 adetarsel bacası yapımı, 200 adet muayene bacası yapımı ve 670 adet yağmur ızgarası yerleştirme çalışması yapacağız. Şuana kadar 23 bin 179 metre hat döşeme çalışması, 170 adet muayene bacası yapımı ve 118 adet yağmur ızgarası yerleştirme çalışması tamamlandı. Geriye kalan işin bitmesiyle birlikte bu mahallelerimiz sağlıklı bir alt yapıya kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.
Üst yapı için alt yapının sağlam olması gerektiğini ifade eden Özdemir, “Özellikle Salköprü Mahallesi’nde içme suyu alt yapı sorununu giderdik. İçme suyunun ardından özellikle Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ilk çalışma talimatı verdiği yerlerden birisi olan Salköprü Mahallesi’nde içme suyundan sonra yağmursuyu alt yapı çalışmalarına da başlamış olduk. Halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Salköprü Mahalle Muhtarı Mehmet Dönmez ise yıllardır var olan sorunun Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte ortadan kalktığını ifade ederek, MASKİ’nin içmesuyu çalışmalarını bitirdiğini ve yağmursuyu hattı alt yapı çalışmalarına başladığını kaydetti. Mahallelerinde büyük ölçüde su sıkıntısının bulunduğunu ifade eden Dönmez,”Özellikle yaz aylarından 3. kattan yukarılara su çıkmıyordu. Yapılan çalışmalar neticesinde yüzde 90’lık kısmı tamamlandı. Su sıkıntımız kalmadı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve ekibine teşekkür ediyorum. MASKİ şuan yağmursuyu drenaj hattına başladı. Çalışmalar sırasında bir takım sıkıntılar oluyor. Ama köklü bir alt yapı için bizlerin buna katlanması lazım. Cenab-ı Allah yardımcınız olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER