9 Kişilik Suriyeli Aile Yaşam Mücadelesi Veriyor

4 gün önce Şanlıurfa’dan Malatya’ya gelen 9 kişilik Suriyeli aile, hayırseverlerin bulduğu evde yaşam mücadelesi veriyor.Suriye’nin Halep kentinden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli aileler yurdun değişik yerlerine yerleşerek yaşam...

9 Kişilik Suriyeli Aile Yaşam Mücadelesi Veriyor
4 gün önce Şanlıurfa’dan Malatya’ya gelen 9 kişilik Suriyeli aile, hayırseverlerin bulduğu evde yaşam mücadelesi veriyor.
Suriye’nin Halep kentinden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli aileler yurdun değişik yerlerine yerleşerek yaşam mücadelesi veriyor. Bir süre Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kalan aile, 4 gün önce ise yeni umutlarla Malatya’ya gelerek, yaşama tutunmaya çalıştı. Malatya’da bir camide barınan aile, cami imamı ve hayırseverlerin desteği ile şimdi ise Niyazi Mahallesi Tuna Sokak’ta tek katlı müstakil bir kerpiç eve yerleştirildi. Hiçbir ev eşyası ve yiyecekleri olmayan aile bu Ramazan günlerinde açlık ve yoklukla hayatta kalma mücadelesi veriyor. Savaştan kaçarak Türkiye’ye sığındıklarını belirten Yahya Abdullah, hiçbir şeylerinin olmadığını belirterek yardımseverlerden destek beklediklerini söyledi. Gün içinde camiye giderek yardım istediğini ifade eden Yahya Abdullah, zor günler geçirdiklerini söyleyerek hayırseverlerin yardımına muhtaç olduklarını belirtti.
Ramazan ayında olduklarını ve kıt imkanlarla oruç tutmaya çalıştıklarını belirten Abdullah, yıllardır süren Suriye’deki savaşın mağdur ettiği milyonlarca aileden sadece biri olduklarını söyledi. Cami de namaz çıkışlarında dilenmek zorunda kaldığını da ifade eden Yahya Abdullah, bu şekilde kendisine verilen parayla akşam iftar için bir şeyler aldığını belirtiyor.
Sadece birkaç halının bulunduğu harabe evde yaşam mücadelesi veren Suriyeli aile, kendilerine uzatılacak bir şefkat eli bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER