21 Şubat 2017 Salı

TEOG Sınavı iptal mi edildi? Son durum ne? TEOG tekrarlanacak mı?

8.sınıfların 2. yazılısı olarak MEB tarafından yapılan TEOG'un iptal edildiği konusunda söylentiler yayılmaya başladı.8. sınıf öğrencileri, aileler ve öğretmenler tedirgin oldular. Aslında konu o kadar da karışık değil.Peki TEOG sınav sonuçları iptal edildi mi ? İptal edilmedi mi ?Sınavlar tekrarlanacak mı ? Saat 16:00'da MEB'den açıklama geleceği söyleniyor.Bu arada 147 'yi arayanlara yapılan açıklama şu "Herhangi bir açıklama yok. Haziran 2013'de yapılan sınav danıştay kararı ile durduruldu. Ancak bunu da anlamak zor, çünkü şu anda bütün öğrenciler okullarına yerleşmiş durumdalar ve sezon ortası geldi.Yani şimdi Lise 1. sınıflara ne olacak ? Yani olayda anlaşılan şu ki, iptal edilen TEOG değil, geçen yıl ki SBS 'ymiş...

19 Ocak 2014 Pazar 23:19
TEOG Sınavı iptal mi edildi? Son durum ne? TEOG tekrarlanacak mı?
KADINHABERLERİ.COM- TEOG sınavlarının iptal edildiğine dair  haberler ve söylentiler çıktı ama MEB'den an itibari ile bir açıklama yok...
Milli Eğitim Bakanlığı'nın SBS'de Almanca ve İngilizce testlerinin cevap anahtarlarını karıştırması üzerine 718 öğrencinin puanının yanlış hesaplanması nedeniyle sınav sonuçlarını iptal kararı verdiği söyleniyor. Yeni karara göre, 1.2 milyon adayın puanı yeniden hesaplanacak.

Haberlere göre, Danıştay,söz konusu kararı CHP Milletvekili Aydın Ayaydın'ın başvurusu üzerine aldı.

Alınan son dakika bilgisine göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nın SBS'de Almanca ve İngilizce testlerinin cevap anahtarlarını karıştırması üzerine 718 öğrencinin puanını yanlış hesaplaması üzerine sınav sonuçları iptal edildi. SBS ile ilgili Danıştay'dan 1 milyon 112 bin öğrenciyi yakından ilgilendiren bir karar çıktı. Danıştay SBS'deki yerleştirmelerin yürütmesini durdurma kararı aldı.

Yani bu da puanlama tekrar yapılacak anlamına geliyor.Yapılan açıklama şöyle

Yabancı diller sınavına katılan 710 öğrencinin anahtarlarının yanlış okunduğu tespit edilmiş ve bunun üzerine CHP'li Ayayadın Danıştay'a bu anahtarların yanlış olması gerekçesiyle SBS'nin yerleştirilmelerin iptali ve yürütmnein durdurulması istemiyle bir başvuruda bulunmuştu.Bu başvuru sadece 710 öğrenciyi değil, şıralamanın tamamını etkilediğinden 1 milyon 112 bin öğrencinin sıralamasının yeniden yapılması gibi bir sonuç olarak değerlendirilebilir.

Anlaşılan o ki,bu yanlış hesaplama daha çok kafa karıştıracak gibi...


Anahtar Kelimeler: SınavİptalTeog

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV