20 Ocak 2017 Cuma

Siz hiç Kurban Bayramı Kutlayan Hristiyan gördünüz mü?

Noel kutlamaları yapmak, hristiyanlara özgü. Onların bayramı çünkü. Ama her ne hikmetse, Müslümanlar bu işe daha meyilli gibi. Bir çok Müslüman evine çam ağacını koydu bile. Bir de ışıklandırdı, bekliyorlar. Neyi mi ? Yılbaşı gecesi eğlencenin dibine vurmayı...

19 Aralık 2013 Perşembe 18:42
Siz hiç Kurban Bayramı Kutlayan Hristiyan gördünüz mü?

 
KADINHABERLERİ.COM- Anadolu Gençlik Derneği bu konuyu ele aldı ve bildboardlara yerleştirdikleri duyurular ile bunu kıandılar." Siz hiç Kurban Bayramı kutlayan Hristiyan gördünüz mü ? Biz Hristiyan Bayramını kutlayan Müslüman gördük ! yazdılar...

NOEL NEDİR?

Noel, her yıl 25 Aralık tarihinde İsa'nın doğumunun kutlandığı Hıristiyan bayramı. Ayrıca Doğuş Bayramı, Kutsal Doğuş veya Milât Yortusu olarak da bilinir. 20. yüzyıl'ın başlarından itibaren Noel, Hıristiyan olmayanlar tarafından da kutlananan,[1] dinî motiflerinden arınmış hediye alışverişi etrafında yoğunlaşan bir bayram olarak da kutlanmaya başlamıştır. Bu seküler Noel versiyonunda mitolojik figür Noel Baba temel bir rol oynar.
Noel, her yıl dünyadaki Hristiyanların çoğunluğu tarafından 25 Aralık'ta kutlanır. Kutlamalar 24 Aralık'ta Noel arifesiyle başlar ve bazı ülkelerde 26 Aralık akşamına kadar devam eder. Ermeni Kilisesi gibi bazı Doğu Ortodoks Kiliseleri, Jülyen takviminde 25 Aralık'a denk gelen 6 Ocak'ı Noel olarak kutlarlar. Hristiyanların çoğunlukta olduğu ülkelerde pratik olarak Noel tatili yılbaşı tatiliyle birleştirilir.
Bazı Ortodoks kiliselerinin Noel'i Jülyen takvimine göre kutlamasının nedeni, şu an kullanılan Gregoryen takviminin Katolik bir din görevlisi olan Papa XIII. Gregory tarafından düzenlettirilmiş olmasıdır.

Fotoğraf: Anadolu Gençlik Derneğine Sevğilerimizle Allah razı Olsun.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV