17 Ocak 2017 Salı

Kış lastiği olmayan Şoförlere 1 Aralık Uyarısı

Kütahya Şoförler ve Otomobilciler odası Kütahya Valiliği İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar gereği 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takılmasının zorunlu olduğunu bildirdi.Kütahya Şoförler Odası Başkanı İlyas Aslan yaptığı...

29 Kasım 2013 Cuma 12:35
Kış lastiği olmayan Şoförlere 1 Aralık Uyarısı
KADINHABERLERİ.COM- Kütahya Şoförler ve Otomobilciler odası Kütahya Valiliği İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar gereği 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takılmasının zorunlu olduğunu bildirdi.

Kütahya Şoförler Odası Başkanı İlyas Aslan yaptığı açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ve Kütahya Valiliği İl Trafik komisyonu Başkanlığı tarafından alınan kararlar gereğince, "Kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobiller için 1 Aralık'tan itibaren takip eden yılın 1 Nisan tarihine kadar kış lastiği kullanılması zorunlu hale geldiğini bildirdi.

Şoförlerin mağduriyet yaşamaması için Kamyon, TIR, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması gerektiğini belirten Oda Başkanı İlyas Aslan, “Aralık ayı gelmeden kış lastikleri taktırılmalı ve araçların kış bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu konuda şoför esnafımızı uyarıyor, ceza yemelerini istemiyoruz. Yaklaşan kış aylarında tüm sürücülere daha dikkatli araç kullanmalarını temenni eder, kazasız günler geçirmenizi dilerim.” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV