21 Şubat 2017 Salı

Yüksekova’da Çifte Düğün

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 2 erkek kardeş, 2 kız kardeşle aynı gün, aynı törenle evlendi.Yüksekova ilçesine bağlı Köprücük köyünde gerçekleşen düğünde, Şehriban ve Mihriban Toprak isimli kardeşler, Adem ve Orhan Cankurtaran...

23 Eylül 2013 Pazartesi 14:52
Yüksekova’da Çifte Düğün

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 2 erkek kardeş, 2 kız kardeşle aynı gün, aynı törenle evlendi.

Yüksekova ilçesine bağlı Köprücük köyünde gerçekleşen düğünde, Şehriban ve Mihriban Toprak isimli kardeşler, Adem ve Orhan Cankurtaran isimli kardeşlerle aynı gün dünya evine girdi. Şemdinli'de imamlık yaptığı sırada Şehriban Toprak'ı görüp tanıştığını belirten Adem Cankurtaran, "Şehriban’ı bir düğünde gördüm. Kardeşim Orhan da sık sık imamlık yaptığım Şemdinli’ye ziyaretime geliyordu. O da tesadüfen sevdiğim kızın kız kardeşi olan Mihriban ile tanıştı. Dördümüzün gönlü bir oldu. Takdiri ilahi idi. Biz de kaderlerimizi birleştirdik. Kardeşimle beraber kısa sürede evlilik kararı aldık ve birlikte düğün yapmaya karar verdik. Çifte düğün yaptığımız bugünde çok mutluyuz. Darısı diğer bekârların başına. Bunun için çok mutluyuz. Düğünümüze katılıp bu mutlu günümüzü bizlerle paylaşan tüm akraba ve dostlarımıza teşekkür ederiz" dedi.

Kız kardeşlerden Mihriban Toprak ise, "Kardeşimle aynı aileye gelin gitmek nasip oldu. Aslında çok güzel bir şey, çok mutluyuz" dedi.

2 erkek kardeş ve 2 kız kardeş, köyde 2 gün 2 gece süren düğünle dünya evine girdi. Çifte düğüne binlerce davetli katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV