21 Şubat 2017 Salı

İneklere yapılan işkembe sondası işkencesi

Kapitalizm ile Mücadele Derneği'nin İşkembe Sondası ile ilgili yaptığı açıklama, sahiden göz yaşartıcı.İneklerden daha çok süt elde etmek için yapılan bu işkence,insanlık dışı olarak sergileniyor.

04 Nisan 2014 Cuma 23:56
İneklere yapılan işkembe  sondası işkencesi

 


Fotoğrafta gördüğünüz rezilliğin adı ''İŞKEMBE SONDASI''. Peki amaç ne ? Elbette daha çok süt üretim daha çok KÂR elde edebilmek...

GDO'lu mısırlarla beslenen inekler, aşırı derecede toksik ürettiklerinden, işkembesine delik açıp biriken fazlalıkları almaya yarıyormuş bu teknik. 

Hatta şöyle de bir videosu var:

https://www.youtube.com/watch?v=dY4QkhwQMRA

İşkembedeki sindirim sürecini izleyebilmek ve enzim örneği alabilmek için ameliyatla hayvanın etini kesip geniş ağızlı bir tüp yerleştiriliyor ve hayvanın kendi dokusuna zarar vermemesi için kauçuk bir conta ile kaplanıyormuş. Bu şekilde sindirim hızını yükselterek birim zamanda üretilen süt miktarını arttırma adına teknik analiz yapılması mümkün hale geliyormuş.

Benzer bir teknik Çin'de ayılar üzerinde de kullanılıyor, hayvanların mide enzimleri ilaç üretimi adına sondalanıp şişeleniyormuş.

Normalde tarım amacı ile beslenen hayvanlara yönelik yasal düzenlemeler bu tip uygulamaları yasaklarken, "bilimsel tanılama" ve deney amacı ile beslenen hayvanlarda, yasal olarak hemen her türlü işkence mübah görülüyor. Haliyle bu zavallı hayvancağızlar için yasal yaptırımla müdahale edilmesi söz konusu olamıyormuş.

Bilimin kapitalizmden bağımsızlaşamaması halinde, kendi ahlâkını hiçe sayması böyle birşey. Bu durum o raddeye varmış ki, benzer metodların insanlar üzerinde kullanıldığı zamanlar bile olmuş.

ALLAH'ın lâneti üzerinize olsun inşaallah...    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV