GÜNDEM Haberleri Tümü

Uluslararası 2. Darbe İle Mücadele ve Sempozyumu 16 temmuzda İstanbul Üniversitesi'nde

 KADINHABERLERİ.COM- Türkiye Hukuk Platformu, Uluslararası Hukukçular Birliği, Anayasa Hukukçuları Derneği, Türkiye Adalet Akademisi ve İstanbul Üniversitesi ortaklığında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Uluslararası 2. Darbe İle Mücadele ve 15 Temmuz Sempozyumu” 16 Temmuz Pazartesi günü İstanbul Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Dünyadan ve Türkiye’den akademisyen, gazeteci, siyasetçi ve sivil toplum temsilcilerinin katılacağı sempozyum, “Darbe girişimlerinin başarılı ya da başarısız olma sebepleri, darbelerin arkasındaki dış siyasi etkiler, İslam dünyasında demokrasi umutları ve darbeler, darbe tasarımında rol oynayan aktörler, darbesiz bir gelecek için darbe yargılamaları ve darbe dinamiklerinin ortadan kaldırılması” ana başlıkları etrafında şekillenecek.

Sempozyum açılışını Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün gerçekleştireceği sempozyum İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Salonu’nda saat 09.00’da başlayacak. Bekir Bozdağ, Mahir Ünal, Av. Necati Ceylan, Dr. Rashid Gannuşi, Tarık El Haşimi, Prof. Dr. Alexandr Dugin, Prof. Dr. İlber Ortaylı  gibi isimlerin katılacağı sempozyumun katılımı halka açık olacak.

Tarih: 16 Temmuz 2018, Pazartesi Saat: 09.00 – 18.00

Yer: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi / Prof. Dr. Cemil Bilsel Salonu / Adres: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi – Vezneciler - Fatih / İstanbul


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz