Geleneğin Kalp Atışları çekimleri Kızılcahamam'da devam ediyor

Trt2 (trt kültür) kanalı, Geleneğin kalp atışı program yapımcısı Gülenay Pınarbaşı Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ı makamında ziyaret etti.

Geleneğin Kalp Atışları çekimleri Kızılcahamam'da devam ediyor

Kızılcahamam Belediyesinde yayınlanan haber aşağıda:

 Gülenay Pınarbaşı  9 yıl önce yazmış olduğu Anadolu’nun Ermiş Kadınları, Anadolu’ya  Adını Veren Kadınlar isimli kitabında Kızılcahamam Taşlıca köyünden bahsederek Geleneğin kalp atışı programının 13 Bölümü Kızılcahamam’da çekildi.

Başkan Acar ziyaretlerinden dolayı  TRT2 Ekibine teşekkür ederek, İlçemizin tanıtımına katkı sağlayacak  olduğunu ifade etti.

Ziyaretin ardından Trt 2 (trt Kültür) kanalı, ilçemizin önemli turizm ziyaret bölgelerinden Taşlıca köyünde tanıtıcı program çekimleri yaptı.

Geleneğin kalp atışı program yapımcısı  Gülenay Pınarbaşı  ve yetkililere emekli öğretmen Muzaffer Eker rehberlik etti.

Taşlıca köyü jeositleri ve diğer ziyaret yerlerinin jeolojik, tarihî ve halk bilimi açısından ele alındığı program  bir kaç hafta içinde yayına girecek.

Bilindiği gibi Taşlıca köyümüz tarihi, jeolojik ve halk bilimi yönünden çok önemli bir yere sahip.

Emekli Öğretmen Muzaffer Eker'in; Ayran Taşı, Gelin Kaya, Kırmızı Ebe ve Oruç Gazi türbeleri ile Kaplumbağa   Kardeşler jeositlerinin halk bilimi,  jeolojik ve tarihi önem ve özellikleri konusunda katkı sağladığı program, halktan kişilerin görüşleri ile de zengin bir içerikte görünüyor.


Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER