21 Şubat 2017 Salı

Nitrat Gübresi Yasak mı?

Edirne Ziraat Odası (EZO) Meclis Başkanı Erdal Akgün, nitrat gübresi kullanımının yasaklanmasıyla ilgili olarak, “Nitrat gübresiyle ilgili bizim çok fazla bir olayımız yok. Çeltik üreticisinin ileriki günlerde nitrat gübresine ihtiyacı...

29 Ocak 2017 Pazar 11:38
Nitrat Gübresi Yasak mı?

Edirne Ziraat Odası (EZO) Meclis Başkanı Erdal Akgün, nitrat gübresi kullanımının yasaklanmasıyla ilgili olarak, “Nitrat gübresiyle ilgili bizim çok fazla bir olayımız yok. Çeltik üreticisinin ileriki günlerde nitrat gübresine ihtiyacı olacaktır. Yeter ki askerimize, polisimize bir şey olmasın, biz her türlü çileyi çekmeye hazırız” dedi.
EZO Meclis Başkanı Akgün, tarımda kullanılan nitrat gübresiyle ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu. Teröristlerce patlayıcı yapımında kullanılan gübre ile ilgili bilgi veren Akgün, “Bizim bölgemizde nitrat gübresiyle ilgili herhangi bir yaptırıma ve probleme rastlanmadı. Bütün tarım kesimi olarak bir askerimizin, bir polisimizin ’burnunun kanamaması’ için her türlü imkanın kullanılmasından yanayız. Basından da aldığımız bilgilere göre Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gübre stoklarının tamamının yed-i emine teslim edildiğidir. Mutlaka ve mutlaka bu konuyla ilgili hükümetin bir çözüm üreteceği kanaatindeyiz. Şuanda nitrat gübresiyle ilgili bizim çok fazla bir olayımız yok. Tabii ki çeltik üreticisinin ileriki günlerde nitrat gübresine ihtiyacı olacaktır. Ama mutlaka bu olayın çözüleceğine inanıyorum. Buradan tüm şehitlerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Yeter ki askerimize, polisimize bir şey olmasın. Biz her türlü çileyi çekmeye hazırız” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV