12 Ağustos 2020 Çarşamba

2018'in En Anlamlı Berat Kandili Kutlama Mesajları

En Anlamlı Berat Kandili Kutlama Mesajları. Berat kandilinin önemi şöyledir; Resulullah efendimiz, bu gece, çok ibadet, çok dua ederdi.Şaban ayında niçin çok oruç tuttuğu sorulduğu zaman Resulullah efendimiz buyurdu ki: Şaban öyle faziletli bir aydır ki, insanlar bundan gâfildir. Bu ayda ameller, âlemlerin Rabbine arz edilir. Ben de amelimin oruçluyken arz edilmesini isterim, demiştir. Berat kandilinde sevdiklerinizi mutlu edecek en anlamlı berat kandili kutlama mesajları kadın haberlerinde.

30 Nisan 2018 Pazartesi 11:21
 2018'in En Anlamlı Berat Kandili Kutlama Mesajları

En Anlamlı Berat Kandili Kutlama Mesajları. Berat kandilinin önemi şöyledir;  Resulullah efendimiz, bu gece, çok ibadet, çok dua ederdi.Şaban ayında niçin çok oruç tuttuğu sorulduğu zaman Resulullah efendimiz buyurdu ki: Şaban öyle faziletli bir aydır ki, insanlar bundan gâfildir. Bu ayda ameller, âlemlerin Rabbine arz edilir. Ben de amelimin oruçluyken arz edilmesini isterim, demiştir. Berat kandilinde sevdiklerinizi mutlu edecek en anlamlı berat kandili kutlama mesajları kadın haberlerinde.

30 nisan 2018  En Anlamlı Berat Kandili Kutlama Mesajları
Yüce Allah'ım Ey ismi Deva, Zikri şifa ve itaati zenginlik olan; sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme. (Amin) Berat  kandiliniz mübarek olsun.
Kalbinizden geçen tüm dua’lar, dilinizden amin olarak dökülsün inşallah. Berat kandiliniz mübarek olsun.
Allah'ım 
Benim dualarımı , Bana dua edenlerin duasını ,
Benden dua bekleyenlerin duasını 
Ve ümmeti Muhammedin dualarını kabul eyle .  BeratKandiliniz mübarek olsun.
Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle. (Amin) Berat kandiliniz mübarek olsun.
Allah'ım! Bu mübarek kandil günü hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasına kat, bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle. Seni çok analım ömrümüz sevdiğin ve razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin. Sıhhat ve afiyet daim eyle. Sevdiklerimizi bize bağışla. Amin! Berat kandiliniz mübarek olsun.
Ey Allah’ın Elçisi, sen ölüp de senden bir iz kalmadıktan sonra, salât ve selâmlarımız sana nasıl sunulur? diye sordular. Peygamberimiz buyurdu ki:“Allah, peygamberlerin cesetlerini çürütmeyi toprağa yasaklamıştır.” (Ebû Davud, Salât: 201.) Berat kandiliniz mübarek olsun.
Allah’ım! Bizlere mağfiret ihsan eyle. Günahlarımızı rahmet mevsimlerinde yıka. Geleceğimize serinlik ve aydınlık ver. Bu güzel günde Rabbim dualarımızı ve ibadetlerinizi kabul eylesin. Berat kandiliniz mübarek olsun.
Melekler daima duacınız olsun... Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun... Sevgili Peygamberimiz, şefaatçiniz olsun... Berat kandiliniz mübarek olsun.
Allah'ım, habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, Berat kandiliniz mübarek olsun.
Ya Rabbi! Gönlümdeki boşlukları öyle güzel şeylerle doldur ki; kemiği olmayan dilim Allah kelimesinden başka bir şey demesin.Berat kandiliniz mübarek olsun.
Allah'ım! Bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Berat kandiliniz mübarek olsun.
Bu mübarek Berat kandili günü bizleri Rabbi'ne yaklaştıran bir gün olsun. Berat kandiliniz mübarek olsun.
Kur'an-ı Kerim'de Berat gecesi için ne deniyor?
Duhan suresinde mealen buyuruluyor ki: Apaçık olan Kitab’a andolsun ki, biz onu [Kur’anı] mübarek bir gecede indirdik. Elbette biz insanları uyarmaktayız.
Berat kandilinin önemi nedir?
Resulullah efendimiz, bu gece, çok ibadet, çok dua ederdi.Şaban ayında niçin çok oruç tuttuğu sorulduğu zaman Resulullah efendimiz buyurdu ki: Şaban öyle faziletli bir aydır ki, insanlar bundan gâfildir. Bu ayda ameller, âlemlerin Rabbine arz edilir. Ben de amelimin oruçluyken arz edilmesini isterim. Ayrıca Berat gecesinde edilen duaların kabul olacağına dair şu hadis i şerif vardır: Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib Gecesi, Berat Gecesi, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban Bayramı gecesi.
Berat kandilinde oruç tutmanın önemi nedir?
Berat kandilinde oruçlu olmak büyük önem taşır. Hadis i şerifte oruç tutmanın önemi hakkında şöyle denilmiştir: Şabanın 15. gecesini ibadetle, gündüzünü de oruçla geçirin! O gece Allahü teâlâ buyurur ki: “Af isteyen yok mu, affedeyim. Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim. Dertli yok mu, sıhhat, afiyet vereyim. Ne isteyen varsa istesin, vereyim.” Bu hâl, sabaha kadar devam eder.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  ARŞİV