24 Kasım 2014 Pazartesi

TEOG Ortaöğretim Merkezi Ortak Sınavı Yılsonu Başarı Puanı Nasıl Hesaplanır?

TEOG Puanı Hesaplama - 28 Kasım 2013 8. sınıf TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş) Merkezi sınav sisteminde puanlar nasıl hesaplanıyor?2013-2014 TEOG Merkezi sınav puanı nasıl hesaplanır? 8. Sınıf TEOG puan hesaplama formülü ve merkezi sınav puan hesaplama, MEB puanı hesaplama, 8. Sınıf 2013 merkezi sınav puanı hesaplama ile ilgili merak ettiğiniz bütün soruların cevabı sitemiz kadınhaberleri.com’da. Linki tıklayınız.

30 Nisan 2013 Salı 13:01
 TEOG Ortaöğretim Merkezi Ortak Sınavı Yılsonu Başarı Puanı Nasıl Hesaplanır?

kadinhaberleri.com- TEOG Puanı Hesaplama - 28 Kasım 2013 8. sınıf TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş) Merkezi sınav sisteminde puanlar nasıl hesaplanıyor?
2013-2014 TEOG Merkezi sınav puanı nasıl hesaplanır? 8. Sınıf TEOG puan hesaplama formülü ve merkezi sınav puan hesaplama, MEB puanı hesaplama, 8. Sınıf 2013 merkezi sınav puanı hesaplama ile ilgili merak ettiğiniz bütün soruların cevabı sitemiz kadınhaberleri.com’da. 
Yeni sistem ve sınav puanı hesaplama robotu ile puanınızı hesaplayabiliyorsunuz. 28-29 Kasım TEOG Merkezi Ortak Sınav Puan Hesaplama Robotunun eğitim editörleri tarafından hazırlandığı bildirildi. 

Temel eğitimden orta öğretime geçiş sistemi klavuz eki-puan hesaplama için tıklayınız.  TEOG 2013 - 2014 MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) TEOG Ortaöğretim Merkezi Ortak Sınavı Yılsonu Başarı Puanı Nasıl Hesaplanır?
6, 7 ve 8. sınıflarda, öğrencinin o yıl derslerden aldığı yılsonu puanlarının haftalık derssaatiile çarpılarak elde edilen ağırlıklı puan toplamının, haftalık ders saati toplamına bölümü ile hesaplanan puandır. Puanlama 100 üzerinden
yapılacaktır.
 
. Öğrencinin derslerden aldığı YILSONU NOTLARI, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılacak ve AĞIRLIKLI YILSONU PUANLARI elde edilecektir. Ağırlıklı yılsonu puanları haftalık toplam ders saatine bölünür ve Yılsonu Başarı Puanı elde edilir.
 
Yeni sistemde Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere 6 dersten ilk sınavlar 28-29 Kasım'da yapılacak.
 
Öğrencilere ders başına 20 soru sorulacak ve 40 dakika süre verilecek.
 
İkinci dönem merkezi dönem ortak sınavı ise 10 - 11 mayıs tarihlerinde yapılacak.
Sınav Soru ve Cevapları MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) ile eş zamanlı olarak sitemizde yer alacaktır.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV