01 Kasım 2014 Cumartesi

TEOG 8.Sınıf 1.Dönem Ortak Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

TEOG 8.Sınıf 1.Dönem Ortak Sınav Soruları Cevapları ne zaman açıklanıyor?MEB TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor? TEOG 2013 2014 TEOG Merkezi Ortak Sınav Türkçe ,Matematik, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Örnek Soruları, TEOG Matematik Türkçe Ortak Sınav Konuları burada tıkla indir. TEOG 8.Sınıf Örnek Sorular ve Çözümleri açıklandı mı?

29 Kasım 2013 Cuma 15:01
 TEOG 8.Sınıf 1.Dönem Ortak Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?
 TEOG 8.Sınıf 1.Dönem Ortak Sınav Soruları Cevapları ne zaman açıklanıyor? MEB TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?  TEOG 2013 2014 TEOG Merkezi Ortak Sınav Türkçe ,Matematik, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Örnek Soruları, TEOG Matematik Türkçe Ortak Sınav Konuları burada tıkla indir. TEOG 8.Sınıf Örnek Sorular ve Çözümleri açıklandı mı?

Bu yıl ilk defa yapılacak olan SBS yerine getirilen TEOG - Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavı diğer bir adıyla Merkezi Ortak Sınav 28 - 29 Perşembe ve Cuma günü tarihi itibariyle Türkiye genelinde uygulanmaya başladı. Hazırlanan Kılavuza göre 8. sınıf öğrencileri her dönem 6 dersten birer kez olmak üzere yılda 12 sınava girecek. 

Yeni sistemde Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere 6 dersten ilk sınavlar yapılıyor. 

Öğrencilere ders başına 20 soru soruluyor ve 40 dakika süre veriliyor. 

İkinci dönem merkezi dönem ortak sınavı ise 10 - 11 Nisan tarihlerinde yapılacak. 

Sınav Soru ve Cevapları MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) ile eş zamanlı olarak sitemizde yer alacaktır.


ORTAK SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ 

Ortak sınavların sonuçları Bakanlık  tarafından, sınav takviminde belirtilen  tarihlerde e-Okul sistemine işlenecektir.  Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecektir. 
ORTAK SINAVLARIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR 

Ortak sınavı geçersiz sayılan öğrenciler mazeret sınavına alınmayacağı bu sınavda hangi durumlarda sınav geçersiz sayılacaktır? 

Ortak sınavlara giriş şartlarını taşımadığı hâlde öğrencinin sınava girmesi, 
Cevap kâğıdının dönüş sınav güvenlik torbasından çıkmaması, zarar görmüş ya da eksik çıkması, 
Öğrencinin   herhangi   bir   öğrenciden   ya   da   dokümandan   kopya   çektiğinin   sınav görevlilerince tespit edilmesi, 
Başka öğrencinin sınav evrakının kullanılması, 
Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi,
Her  türlü  bilgisayar  özelliği  bulunan  cihazlar  ve  saat  fonksiyonu  dışında  özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz vb. iletişim araçları ve defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında öğrencinin yanında bulundurması, 
Dönüş   sınav   güvenlik   kutuları   dışında  posta   ya   da   farklı   bir   yolla   sınav   evrakı gönderilmesi, 
Cevap   kâğıdı   değerlendirilirken   aynı   sınıfta   oturan   adaylarının   sıraları   dikkate alınmaksızın yapılan kopya analizi sonucuna göre ikili/toplu kopya tespit edilmesi, 
Sınav evrakına zarar verilmesi (soru kitapçığını, cevap kâğıdını yırtmak, teslim etmemek ve benzeri) durumlarında Millî Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesi'nde belirtilen sınav kuralları ihlal edildiği için sınav görevlilerinin ve yetkililerin tuttuğu tutanaklar da dikkate alınarak öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır. 
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV