29 Kasım 2014 Cumartesi

8. Sınıfların Merkezi Sınavları ne zaman yapıldı? Ne kadar sürdü?

SBS olarak bildiğimiz, liselere giriş sınavı olarak da bilinen Merkezi Sına v Sistemi bu yıl 4 ayrı günde yapılacak. Peki nasıl olacak ?

29 Kasım 2013 Cuma 23:24
8. Sınıfların Merkezi Sınavları ne zaman yapıldı? Ne kadar sürdü?

28-29 Kasım tarihlreinde 2 gün boyunca yapılacak sınavları, 8. sınıf öğrencileri ve aileleri merakla bekliyorlar.SBS adı ile yapılan sınavlar Merkezi Sınavlar olarak değiştirildi. Çocuklar yeni bir sistem ile tanışmak için gün sayarlarken, veliler de neye uğradıklarını şaşırmış durumdalar.Sınasın ismi artık MOS (Merkezi Ortak Sınav)
 
MEB  Tek sınav sistemini kaldırdı.yeni SBS'de 6 yeni sınav gerçekleştiriliecek. Yeni SBS sınavının yazılı tarihleri ne zaman? İşte Yeni SBS hakkında herşeyi sizler için açıklıyoruz.

Yeni sınavlar nasıl olacak? Kaç gün sürecek ? Saat kaçta olacak ?
 
Tüm Türkiye'de ortak yapılacak olan ortak yazılılarda özellikle Türkçe, Matematik, Yabancı dil, Din Kültürü, İnkılap tarihi ve Fen Bilgisi derslerinden yapılacak olan ortak yazılıların tarihi ne zaman? 8. sınıf Kasım ayı yeni SBS tarihleri kadinhaberleri.com'da.
 
Yeni SBS sınavı yazılı tarihleri ne zaman, saat kaçta?
 

 
28-29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilecek olan yeni SBS hakkında tüm detaylar kadinhaberleri.com'da...
 
 

 
Seviye Belirleme Sınavı yani SBS kaldırıldı ve yerine 6 ayrı sınav şeklinde yeni bir SBS sistemi getirildi. Yeni SBS Matematik, Türkçe, Yabancı Dil, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,Fenbilgisi ve Sosyal Bilgiler derslerinden oluşuyor. 28-29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilecek olan yeni SBS'nin sınav tarihi özellikle orta sondaki ebeveynler ve öğrenciler tarafından çok merak ediliyor. Yeni SBS sınav tarihi ne zaman, saat kaçta?
 
SBS sınav gününde ders işlenmeyecek ve ne önemli nokta, sınav gözetmeni olarak başka okullardaki öğretmenler yer alacak. Hiç bir öğretmen kendi öğrencisine gözetmen olmayacak. Ancak öğrenciler kendi okullarında sınava girecekler.

Yeni SBS sınav tarihleri ne zaman, saat kaçta?


Mazeret sınavı hakkı da var...


 Merkezi ortak sınav (MOS)sınavı 28-29 Kasım 2013’te, bunun mazeret sınavı ise 14-15 Aralık 2013’te yapılacak. Sınav Sonuçları ise Ocak ayı içinde açıklanacak.


Ve ikinci sınavlar Nisan ayı içinde olacak

 İkinci dönemin ortak sınavları ise 28 - 29 Nisan 2014’te yapılacak. Bu sınavın mazeret sınavı ise 10-11 Mayıs 2014’te yapılacak. Sınav sonuçları ise Haziran ayı içerisinde açıklanacak.

Sınav sisteminde çocuklar uyazılıya girdikten sonra, 30 dakikalık aralar verecekler. ve 2. yazılıya girecekler.

 İlk günde Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları yapılacak. Saat 9.00’da Türkçe, Saat 10.30’da matematik ve 12’de ise Din Kültürü ve Ahlak bilgisi derslerinden sınavlar yapılacak.

Sınavlar 2. gün devam edecek. Çocuklar 2 gün boyunca  6 kez yazılı olmuş olacaklar.

 İkinci günde Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil sınavları yapılacak. Saat 9.00’da Fen ve Teknoloji, Saat 10.30’da İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Saat 12’de ise Yabancı Dil sınavı yapılacak. Her sınav için 40 dakika süre verilecek. Öğretmenlere kendi okullarından farklı bir okulda görev verilecek.


 Parasız yatılılık ve bursluluk’tan faydalanmak isteyen 8. sınıf öğrencileri sınava girmeyecek. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanı ile değerlendirilecek.
 
 

SBS yerine yapılacak 2013-2014 Yılı 8. sınıf sınav takvimi belli oldu.SBS'nin yerini alan yeni sınav tarihleri açıklandı. 2013-2014 Yılı 8. sınıf sınavları ne zaman yapılacak? 2013-2014 Yılı 8. sınıf sınav giriş bilgileri. 2013-2014 Yılı 8. sınıf sınav giriş şartları.

 Kılavuzda yer alan bilgilere göre, ortak sınavlarda alınan puanlar yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecek.

Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanıyla çarpılacak.

Her sers ayrı ayrı, ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Puanlama 700 tam puan üzerinden

MOS sınavında bütün çocuklarımıza başarılar dileriz.

kadinhaberleri.com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
ARŞİV