23 Ekim 2014 Perşembe

8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB, 8 Aralık ehliyet sınavı sonuçlarını nereden öğrenebilir? Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman, nerede açıklanacak? Ehliyet sınavı sonuçları, 8 Aralık ehliyet sınavı soru ve cevapları, ehliyet sınav sonuçları ne zaman tıkla öğren! 8 Aralık motorlu taşıtlar sürücü adayı sınav sonuçları, meb.gov.tr, sürücü adayları sınav sonucu ne zaman açıklanıyor?Sınavda başarısız olanlar ne yapacak? kadinhaberleri.com'da.

16 Aralık 2013 Pazartesi 20:27
8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
kadinhaberleri.com- 8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB, 8 Aralık ehliyet sınavı sonuçlarını nereden öğrenebilir? Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman, nerede açıklanacak? Ehliyet sınavı sonuçları, 8 Aralık ehliyet sınavı soru ve cevapları, ehliyet sınav sonuçları ne zaman tıkla öğren! 8 Aralık motorlu taşıtlar sürücü adayı sınav sonuçları, meb.gov.tr, sürücü adayları sınav sonucu ne zaman açıklanıyor? Sınavda başarısız olanlar ne yapacak? kadinhaberleri.com'da.  

8 Aralık 2013 tarihinde gerçekleşen ehliyet sınavı (motorlu taşıtlar sürücü aday sınavı) sonuçları heyecanla bekleniyor. Sonuçlar ne zaman açıklanacak? MEB tarafından 8 Aralık 2013 tarihinde yapılan ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Adaylar heyecanla sonuçları bekliyor. 

Ehliyet sınav sonuçlarını nasıl öğreneceksiniz? 
Ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek için kadinhaberleri.com'u takip ediniz. Ehliyet sınav sonuçları açıklandığında sitemizde duyurulacaktır. 

Ehliyet sınav sonucunu öğrenmek için linki tıklayınız!

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/detay.asp?ID=12&ID2=1&ID3=23 

Ehliyet Sınavı İle İlgili Genel Açıklamalar

Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavları (MTSAS); Karayollarında seyreden araçları kullanacak sürücü adaylarına yönelik, yazılı sınavları (test) ve uygulama sınavları kapsamaktadır. MTSAS, 81 il merkezinde, başvuru sayısının beklenenden ( Sınavda, Sınava girecek aday sayısı 500 den fazla olan, en yakın sınav merkezine uzaklığı 100 km den fazla ve aday sayısı 200 den fazla olan) fazla olması durumunda Merkez Sınav Yürütme Komisyonunca uygun görülen ilçe merkezlerinde de yapılmaktadır. Aday, devam ettiği MTSK Müdürlüğünün bağlı bulunduğu il sınırları içinde sınava girecektir. Motorlu taşıt sürücü adaylar yazılı sınavları, MTSAS Sınav Takviminde belirtilen tarihlerde yılda 7 kez 
yapılmaktadır. Sürücü belgesi almak isteyen adaylar yazılı ve uygulamalı sınavlara girmek zorundadır. Aday, öncelikle bir MTSK müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu teorik ve uygulama derslerinin eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. 

MTSK’ya kayıt yaptıran, belgelerini süresi içerisinde tamamlayan, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin Özel MTSK Modülünden başvurularını kabul ettiği ve elektronik onaylama işlemi yapılan adaylar MTSAS’a girebilmektedir. 

Aday, en fazla 4 (dört) yazılı, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahiptir. Sınav döneminde sınava girmeyen adayın 1(bir) hakkı kullanılmış sayılır. Adayın sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir yatakta tedavi gerektiren doktor raporu varsa 4 (dört) yazılı (test) ve 4 (dört) uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1 (bir) hak daha kullanabilir. Teorik derslerin sınavlarında başarılı olup direksiyon eğitimi dersi sınavlarında dört dönem sonunda da başarısız duruma düşenler istemesi hâlinde aynı kursta ilan edilen direksiyon eğitimi dersinin ücretini ödemek ve sertifika 
sınıfında belirtilen sayıda direksiyon eğitimi dersi almak kaydıyla dört dönem daha sınava girebilir. Teorik derslerin sınavından dört dönem sonunda, direksiyon eğitimi dersi sınavında ise ikinci dört dönem sonunda da başarısız duruma düşenler, kayıt işlemlerini tamamlamak ve ücretlerini ödemek suretiyle kurslara yeniden kayıt yaptırabilirler. 


Sınavda Başarısız Olanlar Ne Yapacak? 
Aday, sınavda başarısız olduğu taktirde tekrar sınava girecektir. sınava girebilmek için tekrar sınav ücreti yatırması gerekmektedir. Sınava girebilmek için aday bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak, başvuru tarihleri arasında Özel MTSK Modülüne girilmiş olması gerekmektedir. Sınavlar sırasında yatakta tedaviyi gerektiren (Yönetmelik 15/2-a.b) bir hastalık sebebi ile sınava girecek durumda olmadığını belgelendirmek üzere resmî ve özel sağlık kurum veya kuruluşlarından alacağı raporu en geç sınavın yapıldığı günün akşamına kadar, Yangın, deprem ve benzeri tabiî afetler yüzünden veya ana, baba, kardeş gibi yakınlarından birisinin ağır hastalığı veya ölümü yahut spor, müzik, folklor ve benzeri ulusal veya uluslararası düzeyde ülkemizi temsil etme gibi nedenlerle sınavlara giremeyeceklerini gösterir resmî bir makamdan alacakları belgeyi,kurs müdürlüğüne teslim edenler, dört dönem sınav hakkını tamamladıktan sonra başarılı olamayanlar bir defaya mahsus olmak üzere mazeret sınavına girebilirler. Belgelerin doğruluğundan aday, sisteme bilgililerin doğru işlenmesinden motorlu taşıt sürücü adayları kurs müdürlüğü ve il/ilçe milli eğitim müdürlükleri sorumludur. Sisteme girilen adres bilgileri ve aday fotoğrafı Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşıldığından bilgilerin dikkatlice, doğru girilmesi gerekmektedir. Sisteme girilecek olan fotoğrafın son 6 (altı) ay içinde çekilmiş, renkli vesikalık olması, adayın yüzünün tanınabilecek şekilde görünür olması gerekmektedir.

Yazılı sınav sonuçları açıklanmasını takip eden haftadan itibaren (cumartesi bitmezse pazar günü veya takip eden diğer hafta sonları) uygulama sınavı yapılmaktadır.
Aday, yazılı ve uygulamalı sınavlardan başarılı olduğu takdirde sertifika almaya hak kazanmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü on-line olarak Özel MTSK Modülünden sertifika kontrolü yaptıktan sonra sürücü belgesi düzenleyecektir.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • abdulbaki cetin 11 ay önce yorumlandı

   ehliyet sonucu

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV