03 Ağustos 2020 Pazartesi

28 Şubatın okuldan attığı öğretmen adayları 20 yıldır iade itibar bekliyor

Ülkemizin en büyük hak ihlallerinin yaşandığı süreçlerden biri 28 Şubat postmodern darbesinin sonucunda gerçekleşmiştir. Birçok kesimin hak ihlaline uğramasının yanında 28 Şubat Postmodern darbesi asıl hedef kitlesini öğrenciler olarak belirlemiştir.Öğrenciler içerisinde de Üniversite öğrencilerini kesinlikle bertaraf edilmesi gereken kesim olarak görmüştür.Hedeflenen şey, bu öğrencileri diplomasız bırakmak değil, o diplomayla alacakları görevlerden uzaklaştırmaktı. Ve elbette bizlerin yetiştireceği manevi nesli de bu şekilde daha oluşmadan bertaraf etmiş olacaklardı.

29 Ağustos 2019 Perşembe 21:46
28 Şubatın okuldan attığı öğretmen adayları 20 yıldır iade itibar bekliyor

 Evet bu öğrenciler için 15 yıl aradan sonra af çıkarıldı ve yavaş yavaş  mezun olmaya başladılar.Artık diplomaları vardı.Ancak yıllar yıllar sonra çok şey değişmişti ve mesleklerini icra edemiyorlardı.Tam da istenen gerçekleşmişti. Bir nesil bertaraf edilmişti. Üstelik inancı için, vatanı ve mukeddesatı için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır ve dahi her türlü fedakarlığı yapmış bir nesildi bu bertaraf edilen nesil. Postmodern darbecelerin amacı, bizim kendi toplumumuzla olan eğitsel ve düşünsel bütünleşmemizi engellemekti. Yani sahip olduğumuz İslam, ihsan ve irfan kodlarımızı kendi sosyolojimizle paylaşmamızı istemiyorlardı. Aksi halde hani olmaz ya biz o darbeci zihniyete eğer okulumuzu okuyup evlerimizde kalacağız deseydik çok muhtemeldir ki gücü elinde bulunduran o irade bizlerin üniversitelerde okumamıza ses de çıkarmayabilirlerdi. Onlar için asıl sorun bizlerin bu toplumun kurucu unsurlarından olma ihtimalimizdi. Bu, Türkiye Cumhuriyetine gönülden bağlı her vatandaşın hakkı iken, bu ülkede kendilerini asli unsur zanneden bir azınlığı korkutuyordu bu durum. Yıllar sonra da olsa okullarını bitirme imkanı sunulması çok önemli ve değerli bir adalet yaklaşımıdır şüphesiz. Fakat geciken adaletin adalet olmadığı gibi yarım kalan adaletin de adalet olmadığını unutmamak gerekir. Üniversitelerden mezun olma durumunda elde edeceğimiz hakların hepsini tarih yani zaman yok etti. Aslında haklarımızı, postmodern darbenin tarihi süreci ve onun kurduğu zaman şebekesi yok etti demek daha doğru olur. Fakat bizler medeniyetler kuran büyük devletimizin o postmodern zamanı kurgulayanlardan çok daha kuvvetli ve kudretli olduğunu biliyoruz ve bizlerden çalınanları, gasp edilenleri iade edecek adalet anlayışında olduğunu biliyoruz.  Bu çok kolaydır büyük devletimiz için, milletini canıyla, malıyla seven bu eğitimci adaylarına tam anlamıyla  adaletle muamele etmek.

Postmodern darbe şebekesi, öylesine haklarını ellerinden aldı ki dönemin öğrencilerinden, hiçbiri 17 yıl önceki haklarına kavuşamadı.Tamamına yakını Eğitim Fakültesi mezunu olan öğrenciler kendi dönemlerinde olmayan sınavlara girerek hayata tutunmak zorunda bırakıldılar. Bundan 17 yıl önce bilhassa eğitim fakültesi mezunları, resmi istatistiklerin de işaret ettiği gibi, bir göreve direkt olarak atanabiliyorken şimdi bu durum tam tersi bir hal almıştır. Bu üniversite öğrencilerinin, kendi dönemlerinde yapılan İlk sınavlarda dahi 50-52 civarı bir puan ile görevlerine atanabiliyor olması söz konusuydu.Yani 17 yıl önce üniversiteden mezun olmanın vermiş olduğu hak ve imkan ile 2016 yılında mezun olmanın verdiği hak ve imkan  aynı değildir.28 Şubat Postmodern darbesi ile üniversitelerinde okuyan başörtülü öğrenciler okullarından atılmış olmasaydı hepsi 17 yıldır görevlerinde olabilecekti. Kendi dönemlerinde aynı şartlar ile üniversiteyi kazanıp mezun olan öğrencilerin elde ettikleri mezuniyet hakları ile aynı mezuniyet haklarına sahip olabilecekken, bu hak ve imkana kendilerinden kaynaklanmayan sebeplerle önlerine çıkan engelden dolayı ulaşamamaları söz konusudur. Şu anki sınav ve seçme sistemi ile haklarına kavuşmaları asla mümkün değildir.      
 
Yıl 2016 olmasına rağmen tüm 28 Şubat öğrencileri ilk günkü gibi hak mağdurudurlar. Postmodern darbe ile hedeflenen şey  öğrencileri diplomasız bırakmak değil, bu diplomayla gelecekleri görevlerden mahrum etmekti.Ve gerçekten de bu görevlere artık gelmeleri de mümkün değildir.Ancak  17 yıl önce üniversiteden mezun olmanın vermiş olduğu hak ve imkanlar sağlandığında mağduriyetler bir nebze giderilmiş olabilir.
 
www.kamudanhaber.net

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  ARŞİV