22 Şubat 2019 Cuma

Öner Döşer, 21 Ağustos güneş tutulmasını yorumladı

21 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşecek tam Güneş tutulması bu yılın en önemli tutulması olacak. Tutulma esnasında Mars yine oryantal konumda ve Kuzey Ay Düğümü ile birleşiyor olacak. Kuzey Ay Düğümü ile birleşen gezegen olayların kadersel olarak hangi yönde gelişeceğinin işaretlerini verir. Kuzey Ay Düğümünün bir büyüteç gibi yükselten özelliği, bu gezegenin enerjisini yükseltir, etkilerini katlar. Öner Döşer, 21 Ağustos güneş tutulmasını yorumladı

19 Ağustos 2017 Cumartesi 23:26
Öner Döşer, 21 Ağustos güneş tutulmasını yorumladı
 KADINHABERLERİ.COM- Güneş tutulması 21 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşiyor. Amerika’dan da gözlemlenen bu tutulma Donald Trump’ın haritasının Yükselen derecesine ve Mars’ın derecesine çok yakın izdüştüğü için pek çok astroloğun köşe yazısının başlığı oldu. Tutulma esnasında diğer gezegenlerin pozisyonlarına baktığımızda ABD astroloji haritasının da tetiklendiğini görüyoruz. Tutulma derecesi ayrıca Benjamin Netenyahu’nun astroloji haritasını, Israil astroloji haritasını da tetiklemekte. Tüm bu haritaları ve ilaveten İran, Esad rejimi haritalarını da ele alarak hazırladığım ve Mayıs ayında OPA’ya gönderdiğim yazımın Türkçesini linkten okuyabilirsiniz. 

http://www.onerdoser.com/makaleler/aslan-burcunda-tam-gunes-tutulmasi-abd-ve-orta-dogu-218

21 Ağustos tarihinde 28 derece Aslan burcunda meydana gelecek yılın ikinci güneş tutulması Avrupa’nın batısı, Kuzeydoğu Asya, Kuzeybatı Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika’nın çoğunluğu, Pasifik, Atlantik ve Antartika’dan izlenecek. Dolayısı ile en çok bu bölgelerde politik, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan hareketlilik, gelişme ve daha çok olay (pozitif veya negatif) bekleyebiliriz.

Merkez olarak Ankara aldığımız tutulma haritasını aşağıda görmektesiniz.

Tutulma esnasında ufuk düzlemine denk düşen Uranüs-Jüpiter karşıtlığı ani ve beklenmedik gelişmelere, sarsıcı ya da sıra dışı durumlara, isyankar bir enerji akışına; öte yandan ani farkındalıklara, uyanışlara açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Tutulma derecesinin Uranüs ile partil (aynı dereceden) üçgen açısı, bu enerjiyi daha belirginleştiriyor. 

Uranüs-Jüpiter karşıtlığına ilaveten, Venüs-Plüton karşıtlığının da haritanın meridyen eksenine, Tepe Noktası-Ayakucu Noktası alanlarına, astrolojik ifadesiyle köşe evlerine denk geldiğini görüyoruz. Dört gezegenin bu dizilimiyle gökyüzünde Büyük Haç ya da Büyük Kare açı kalıbı oluşuyor ve bu açı kalıbı öncü burçlara denk düşüyor.

Büyük değişimler kapıda!

Öncü burçlar inisiyatif alma arzusunu ve gerekliliğini ifade eder. İşin içerisinde Uranüs-Plüton gibi gezegenler olduğunda majör değişim-dönüşüm zamanlarında olduğumuzu göstermektedir. Uranüs-Plüton döngüsünün ilk dördün fazının içindeyiz henüz. Yani değişim ve yeniden yapılanmanın kaçınılmaz olduğu bir döngünün. Herhangi bir bölge için çizdirilmiş astroloji haritasında öncü burçlarda yerleşen bu dört gezegenin köşe evlere-eksenlere denk geliyor olması, bu bölgede büyük değişimlerin kapıda olduğunun göstergesidir. Bu sadece Türkiye için geçerli değildir demek istiyorum. Ama biz de buna dahiliz ve içinde bulunduğumuz bölgedeki diğer ülkeler de buna dahildir demek istiyorum.

Tutulma ateş elementi burçlardan biri olan Aslan’da gerçekleşiyor ve bu esnada Uranüs ve Satürn de diğer iki ateş elementi burçlarda yerleşiyorlar: Koç ve Yay. Bu yerleşimler de değişim ve yenilenme arzusunu ve bu alanda cesaretli adımlar atılacağını göstermekte. Tabi içinde bulunduğumuz bu dönemde idareci pozisyonu tutan kişilere önemli iş düşüyor. Zira hem bu bir güneş tutulması, hem de ateş elementi burçta gerçekleşiyor hem de ateş elementinde gezegen yoğunluğu var, artı öncü burçlarda bir Büyük Kare açı kalıbı var! Tüm bunlar içinde bulunduğumuz coğrafyanın genel profilinde değişikliğe sebep olabilecek majör olaylar ya da girişimlerle bağlantılı olabilir. Sadece tutulma günlerinden değil, takip eden bir yıllık süreçten bahsediyorum.

2017 yılının en önemli tutulması!

21 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşecek tam Güneş tutulması bu yılın en önemli tutulması olacak. Tutulma esnasında Mars yine oryantal konumda ve Kuzey Ay Düğümü ile birleşiyor olacak. Kuzey Ay Düğümü ile birleşen gezegen olayların kadersel olarak hangi yönde gelişeceğinin işaretlerini verir. Kuzey Ay Düğümünün bir büyüteç gibi yükselten özelliği, bu gezegenin enerjisini yükseltir, etkilerini katlar.

Meclis ve Parlamento’ları, milli geliri ve para olaylarını etkilerler veya çözülmesi gereken büyük sorunları veya soruları ve bu alanda değişim ve dönüşümleri beraberlerinde getirirler. Sabit burçlarda gerçekleşen tutulmalar, etkilerini daha ağır ama daha uzun süreli gösterirler. Hastalıklar, salgınlar, ölüm oranlarında artış, seçkin insanların ölümlerini getirebilirler. (Mundane Astrology, Books by H.S.Green, Raphael, C.E.O. Carter, Astrology Classics, 2004, sayfa 99-100).

Tutulmanın gerçekleştiği burç değişim nasıl ve hangi hayat alanlarında olacağını işaret eder. Bu burcun temsil ettiği duygular, olaylar, meslekler ve kişiler bu dönemde en çok etkilenecek olanlardır.

ASLAN burcunda tutulmaların olduğu zamanlar, sıcakkanlılık ve özgüven duygusu, kendini ispatlama ve gösterme, takdir ve hayranlık kazanma arzusu, merkezde bulunma ve etrafını yönetme güdüsünün en güçlü hissedildiği zamanlar, her şeyin en iyisini istediğimiz, kaliteye, üstünlüğe, başarıya önem verdiğimiz zamanlardır. 

Liderler, yöneticiler, patronlar, güç sahibi kişiler, bu kişilerle ilgili temalar bu burcun doğasındadır. Sahne sanatları, oyunculuk, şovmenlik, tiyatrolar gibi eğlenceli mekanlar bu burcun kapsamında görülür. Şov dünyası ve sahne sanatları Aslan burcu doğasındadır.

Tutulmaların Aslan burcunda gerçekleştiği dönemlerinde, yönetme ve liderlik pozisyonuna yükselme, tanınma ve kendini gösterme arzumuz testten geçer. Aslan burcundaki tutulmalar, yönetici figürlerinin yönetme becerilerinin sorgulandığı zamanlardır. Stresli tutulmalar pozisyon kaybı ya da gözden düşme riskini de beraberinde getirebilir. Ya da tam tersine, büyük başarılara imza atılabilir.

Aslan burcuyla bağdaştırılan bir başka özellik de spekülasyon yapma yeteneğidir. Ateş elementi burçlardan biri olarak Aslan risk alma ve girişimcilik cesaretini gösterir. Riski yönetmek de bir sanattır ve bu Aslan’ın işidir.

Risk denilince akla gelen gezegenlerin birincisi Mars’tır. Eğer bir tutulma anında Mars dikkat çekici bir noktada ise, mesela tutulma derecesiyle irtibat kuruyorsa, o zaman risk alma arzusu ve girişim cesareti daha da artar. Bu yıl Ağustos ayında Kova ve Aslan burcunda gerçekleşecek Ay ve Güneş tutulmalarında Mars Aslan burcunda ve tutulma derecesine yakın derecelerde yer alacak. Dolayısı 2017, toplumlarında liderlik pozisyonu üstlenmiş kişilerin daha baskın ve atak bir profil çizeceği, risk alacağı, cesaretli girişimlere imza atacağı, kendi gücünü göstermek isteyeceği, irade ortaya koyma arzularının tetikleneceği bir yıl olmaya aday gözüküyor.

Ateş elementi tutulmaları, yağışların az olduğu ateşli doğada olaylarının arttığı mesela yangınlar ve orduların daha fazla harekete geçtiği tutulmadır. İngiliz astrolog H.S.Green’e göre ateş elementi burçlarda gerçekleşen tutulmalar sansasyonel ve sıcak olaylar ortaya çıkmasına, din ve inançlarla, kültürel ve sosyal konularla ilgili türbülanslara, kargaşalara, savaşlara işaret edebilir. Önemli büyük kişilerin ölümleri veya hapsedilmeleri dini alanda yargılamalar ve özellikle yöneticilerin zarar görmesi söz konusu olabilir. (Mundane Astrology, Books by H.S.Green, Raphael, C.E.O. Carter, Astrology Classics, 2004, sayfa 100).

Bir diğer İngiliz astrolog Raphael’e göre ateş elementinde tutulmalar bir kralın ya da önemli bir kişinin ya da büyük bir yöneticinin sürgüne gönderilmesine, hapsedilmesine veya öldürülmesine delalettir. İnsanlar arasında çok fazla anlaşmazlık ve sürtüşme olur. Orduların hareketlenmesi, kavgalar, yangınlar, hastalıklar, toprak ürünlerinin zarar görmesi gibi durumlar görülebilir. (Mundane Astrology, Books by H.S.Green, Raphael, C.E.O. Carter, Astrology Classics, 2004, sayfa 182).

Geleneksel astrologlar burçların onar derecelik dekanlarına göre de yorumlar yapmışlardır. Bunlardan çok önemli bir tanesi de Rönesans’ın son döneminde yaşamış ünlü İngiliz astrolog William Lilly’dir. Tutulmaların denk düştüğü dekanlara yönelik bilgileri Lilly’den alarak ilerleyebiliriz. 21 Ağustos’ta 28 derece Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, bu burcun üçüncü dekanına denk düşmektedir. Lilly’e göre Aslan burcunun üçüncü dekanında Güneş tutulması, esareti, şehirlerin kuşatma altına alınmasını ve yağmalanmasını, kutsal yerlere saygısızlık edilmesini, atların azalmasını ve hayvanlarda salgın hastalıklar görülmesini ifade eder. (William Lilly, Eclipses, page 20)

Mars vurgusu

21 Ağustos’taki tam Güneş tutulmasında da bir müddettir yeniay ve dolunaylarda gördüğümüz üzere yine Mars etkisi baskındır. Tutulma esnasında Kuzey Ay Düğümüne kavuşum yapan ve bu sayede etkisi yükselen Mars, ayrıca Güneş’e göre oryantaldir ve yönlendirici gezegendir. Haritada yine ateş elementinde Büyük Üçgen açı kalıbı mevcuttur. Mars’ın tutulma derecesini tetiklemesi Ağustos sonu ve Eylül başlarında hayli aktif bir dönemin bizi beklediğini göstermektedir. (Tam tetikleme 3 Eylül’de). Bu aktif dönemde muhtemelen yönetici figürlerinin güç gösterileriyle, dominant tavırlarıyla karşılaşacağız. Tek adam yönetiminde ya da kendi bildiği yönde ilerlemekte ısrar eden liderlerde bu tavır daha da belirgin olacaktır. Uluslararası ilişkiler açısından da hayli hassas bir dönemdir. Tutulmanın Regulus yıldızıyla birleşiyor olması, lider pozisyonu tutan kişilerin zafer kazanma sevdasını, güç elde etme ve intikam alma arzusunu tetikleyebilir. 

Bir Güneş tutulması Kuzey Ay Düğümü ile birleşiyorsa, liderlik pozisyonu üstlenmiş kişiler için beklenmedik şekilde ortaya çıkan güç kazanmaya yönelik fırsatlar söz konusudur. Bu imkanlar neticesinde kazanılan gücün suiistimalinden, yani yanlış kullanımından kaçınmak gerekir. Tutulmanın Regulus ile birleşmesine ilaveten Mars’ın Kuzey Ay Düğümü ile birleşiyor olması, idari gücün ya da iradenin abartılı veya yanlış kullanımına sevk edebilir.0

İranlı astrolog Ebu Ma’şer’e göre Aslan burcu ve Mars Türklerle ilişkilendirilir.

23 Temmuz 2017 tarihinde Aslan burcunda Mars ile birleşen yeniay ile başlayan Marsiyen vurgular, 7 Ağustos’ta gerçekleşen Kova burcu dolunayında da Mars’ın tutulma ile dizilimde olmasıyla bir kez daha dikkatimizi çekmişti. Derken 21 Ağustos 2017 tutulmasının da yine Mars ile irtibatta olduğunu görüyoruz. 27 Temmuz 2017 tarihinde kesinleşen Güneş-Mars kavuşumunu bir yeniay olarak görürsek, bu yeniayın dolunayının, yani Güneş-Mars karşıtlığının 27 Temmuz 2018’de gerçekleşecek Kova burcu tutuşmasıyla kaçıştığını fark edince, bugünlerde atılan tohumların sonuçlarının görüleceği 2018 Temmuz'una gidiveriyorsunuz. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz dönemlerde başlayan enerji birikmesinin, Temmuz 2018’de boşalacağını fark ediyorsunuz. Üstelik işin içerisinde Uranüs’ün de bulunduğu bir t-kare açı kalıbı varsa, o zaman bu durum daha da fazla dikkatinizi çekiyor ve siz de o döneme dikkat çekme ihtiyacı hissediyorsunuz! Neyse, biz şimdiki tutulmaya dönelim. Bu konuyu ilerleyen zamanlarda paylaşacağım yazılarımda işleyeceğim.

Tutulmadan birkaç gün öncesinde, benim bu yazıyı yazığım günde (18 Ağustos) Ay maksimum deklinasyonda ve pergee durumunda. Üstelik bir yeniaya (güneş tutulması bir yeniay aynı zamanda) yakınlaşıyoruz. Bu durum bazı etkili depremler, doğal afetler esnasında görülebiliyor. Bu çeşitli zamanlarda kendi kitaplarımda da referans vererek paylaştığım bir bilgi ve tekrar paylaşıyorum. İzlemedeyim!

Neler yapabiliriz?

Tutulma esnasında ve sonrasında taşlar yerinden oynar ve değişim yönünde adeta ileri itiliriz. Bu değişimlerin hangi yönde olacağını, bireysel haritalarımız üzerine yansıtarak öngörebileceğimiz gibi, kurum, şehir, ülke haritaları üzerine yansıtarak da öngörebiliriz. Değişim ve dönüşümün hangi alanlarda gerçekleşeceğini ve dikkatimizi ne yöne çevirmemiz gerektiğini gösterir. Tutulmanın mesajlarını iyi okursak, nereye bakmamız gerektiğini, hangi konularda testlerden geçeceğimizi, hangi alanlarda değişiklikler yapmamız icap edeceğini anlarız. 

Tutulma derecesinin doğum haritamızın hangi alanına denk düştüğü, hızlı ve önemli gelişmelerin hayatımızın hangi alanlarında ortaya çıkacağı hakkında genel bir bilgi verir. Geçtiğimiz Perşembe günü Youtube’da Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım canlı yayında tutulmayı burçlara göre (Yükselen burcu baz alarak) değerlendirdim. Linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=F-lCPoId8S8

Aslan burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile ve Mars ile birleşen, Uranüs ve Satürn ile üçgen açı yapan bu tutulma hayatımızla ilgili inisiyatifleri almamızın, hayatımızın yönetimini elimize almamızın zamanının geldiğini göstermekte. Yani elini taşın altına koyma zamanı! Ben yapamıyorum ya da başkalarına bırakıyorum ben uzaktan sadece izleyeceğim, akışa bırakıyorum deme zamanı değil! Cesaret ve girişim ruhu, değişiklik ve yenilenme istiyor bu tutulma!

Yeni denizlere yelken açmak

Pazartesi günü Güneş-Uranüs üçgeninin kesinleşmesinin ardından (09:21) akşam saatlerinde gerçekleşecek güneş tutulması da Uranüs ile üçgen açı yapıyor. Dolayısı ile bu tutulma yeniliklere, değişikliklere yönelik mesajlar veriyor. Hayatımızda bundan sonrası için yapacağımız yenilikler açısından güzel bir zaman dilimine giriyoruz aslında. Ateş elementi vurgulu bu tutulma, ihtiyacımız olan cesaret ve girişimcilik ruhunu tetikleyecek gibi gözüküyor. Farklı, sıra dışı, yaratıcı yönlerimizi ortaya çıkarmamızın zamanıdır!

Tutulma Uranüs ile yakın açıda olduğuna göre teknoloji, özellikle de iletişim teknolojileri, elektrik ve elektronik, bilimsel konular, uzay bilimleri, televizyonculuk gibi alanlarda yeni gelişmeler bekleyebiliriz.

Uzun vadeli planlar zorlu hedefler

Tutulma haritasında da etkili olan Mars-Satürn üçgen açısı Salı günü kesinleşiyor. Bu iki gezegenin uyumlu açılarında uzun vadeli ve dayanıklılık ya da mücadele gerektiren işler açısından destekleyici bir enerji akışı vardır. Devamlılık ve dayanıklılık gezegeni Satürn’ün direkt harekete döneceği Cuma gününden itibaren uzun vadeli planları aktif etmek açısından daha olumlu, dengeli bir sürece giriş yapıyor olacağız. Bu özellikle uluslararası işler, seyahat organizasyonları, eğitim, yayıncılık gibi alanlara yönelik olduğunda daha da geçerlidir diyebiliriz.

İlişkilerde dikkatli olmak gereken zamanlar!

İlişkiler gezegeni Venüs, 24 Ağustos Perşembe gecesi Uranüs ile dik açısını kesinleştiriyor. Kısa vadede ilişkilerde zorlanma riskinin maksimuma ulaştığı günlerdeyiz ve bunun zirve noktasında Perşembe günü duruyor! Gerek özel, gerekse sosyal ilişkilerimizde daha esnek ve anlayışlı olabilirsek, ilişkilerimizde yara almayız. İlişkiler açısından haftanın diğer riskli günü Cumartesi olarak gözüküyor.

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle birlikte (Cumartesi 07:09) en riskli menzilden giderek uzaklaşmaya başlayacağını görüyoruz. İlişkiler adına önemli yeni adımlar açısından Cumartesi günü sonrasını önermek yerinde olacak sanırım.

Venüs’ün Aslan burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreçte ilişkilerimizde takdir ve övgü alma arzumuz artabilir.

Beyin fırtınası

Geri harekete devam eden Merkür 26 Ağustos Cumartesi günü Güneş ile tam kavuşuma varıyor. Merkür-Güneş kavuşumu dönemleri, özellikle de Merkür geri harekette olduğunda, beyin fırtınası yapmak açısından uygun dönemlerdir. Bu fikirleri net ve kesin bir biçimde ortaya koymak adına henüz erken olabilir, ama kendi içinde fikir alışverişleri açısından verimli bir dönemdir bu. Kavuşum Başak burcunda olduğundan, aklımızdaki fikir ve düşünceleri bir kağıda dökerek detaylandırabilir, daha sonra bu bilgilerden istifade edebiliriz. 

Finansal konularda destekleyici etkiler

Jüpiter-Satürn altmışlık açısının etkili olduğu bir haftadayız. Satürn’ün Cuma günü (25 Ağustos) direkt harekete geçmek üzere durağanlaşmasının ardından bu açı daha da etkili olacak. Jüpiter Terazi burcunda, Satürn’ün yüceldiği burçta ve Satürn de Yay burcunda, Jüpiter’in yönettiği burçta olduklarından, yani bu ikisi arasında destekleyici karşılıklı ağırlama bulunduğundan ve açı ile bunun daha da etkili olmasından dolayı finansal konularda olumlu gelişmeler bekleyebiliriz. Bu dünya genelinde para piyasaları veya genel olarak ticari piyasalar açısından geçerli bir yorumdur. Bu olumlu açının destekleyici etkisiyle özellikle 28 Ağustos haftasından itibaren finans, hukuk, eğitim, yayıncılık alanlarında bazı olumlu-önemli gelişmeler bekleyebiliriz.  

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  halkalı escort

  istanbul escort

  türk porno

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV