22 Ocak 2021 Cuma

Jüpiter, yay burcunda (2018-2019 transiti)

12 yıl öncesine gidelim, 2006 kasım-2007 aralığa kadar neler yaşamıştınız? İşte sistem döngüsünde gene bereketli bir döneme geldi. Jüpiter, kendi burcuna geliyor. Rahat ettiği yerde, Satrün'ün beş yıllık sıkıntısını iyileştirecek, genişletecek... Jüpiter tam olarak 8 Kasım 2018'de 1 derece Yaya girecek. Jüpiterin yay transitinde dünya çapında yolculuklar artar. Turizm, yüksek öğrenim, akademik dünya, dış ticaret, diplomasi artar.

25 Ekim 2018 Perşembe 18:52
Jüpiter, yay burcunda (2018-2019 transiti)
 KADINHABERLERİ.COM- Jüpiter kendi evinde! Diğer yandan modern astrologlara göre Neptün'de kendi evinde. Bu ne demek derseniz haydi 12 yıl öncesine gidelim, 2006 kasım-2007 aralığa kadar neler yaşamıştınız? İşte sistem döngüsünde gene bereketli bir döneme geldi. Jüpiter, kendi burcuna geliyor. Rahat ettiği yerde, Satrün'ün beş yıllık sıkıntısını iyileştirecek, genişletecek... Jüpiter tam olarak 8 Kasım 2018'de 1 derece Yaya girecek. 3 aralık 2019'a kadar seyahat edecek. Müjdemi vereyim öncelikle yay burcu ve ateş burçları için bol kısmetli bir yıla giriyorsunuz. Genel yorumlarda yükselen burç daha isabetli olduğu için yorumlarımı yükselen burcunuz üzerinden okumalısınız.

Jüpiter Nasıl Bir Gezegendir

Jüpiter, evrende bilinen en iyicil-benefic gezegendir. Kadim astrologlar ve müslüman astrologlar Jüpiterin insanlığa en faydalı etkiler bırakan gezegen olduğunu söylemektedir. Bazı eski astrologlar Allah'ın dünyaya yardım eden aracı gibi kabul etmişlerdir. Jüpiter, İbranice’de adalet anlamına gelen Tzedek kelimesi ile ifade edilir. İbrani astrolojisinde maskülen kabul edilir
Çok parlaktır, çok büyüktür, yüzlerce astreodi olduğu tespit edilmiştir. Resimde turuncu ağırlıklı bir resim kullanmamızın nedeni Jüpiter'in renginin turuncu olduğu kabul edilmektedir.

Jüpiter klasik astrologlara göre iyicil olduğu kadar büyütücü etkisi de mevcuttur.

Transit Jüpiter yani Jüpiterin Yay Burcunu Girmesi ne anlama geliyor?

Transit Jüpiter, gezegenin sizin doğum haritanızın yay burcuna denk gelen yerden geçmesi anlamına geliyor. Yani genişleme, gelişme, ufkunu genişletme anlamlarını sembolize eder. Jüpiter hem klasik astrolojide hem de İslami astrolojide “büyük benefik-iyicil” olarak kabul edilmiş; transitleri uğurlu dönemler olarak yorumlanmıştır. Tabii bu hakedenlere, Allah'ın sunduğu iyi olma, çalışma potansiyelini iyi kullananlara. Jüpiter, doğum haritasında denk geldiği alanda yeni bir potansiyeli gösterir size o potansiyeli harekete geçirmek kalır.
 İslami astrologlar, Jüpiterin yay burcu transitini hac yolculuğuna benzetmişlerdir. Aslında bu BENZETMENİN kendisi dahi, transiti anlatır. Kişi müslümandır ancak Hacc'a hakkıyla giderse, ruhen büyür gelişir, iman olarak olgunlaşır, mutmainlik yaşar. 

JÜPİTERİN OLUMSUZ GETİRİSİ OLACAK MI?
 • Evet ilk başta şunu söylemeliyim, Jüpiter bazılarımıza kilo aldırabilir. Aman diyelim!
 • Jüpiter, inanç ve felsefi konulara etki yaptığı için, dini aşırılık içinde yani fanatik akımlar (İŞİD gibi, OSHO gibi) tekrar gündemimize girebilir. Çocuklarımızı bu fanatik fikirlere karşı uyarmalıyız.
 • Bir diğer uyarım ise online siteleri ile ilgili, yay şans oyunlarının temsilcisi olduğu için bu meraklara karşı dikkatli olun, bu oyunların sayısı ve çekiciliği artabilir.

KOÇ BURCU
Yükselen koçlar için harika bir yıl, sıkıntılar bitti. Aynı şekilde güneş burcu koç olanlar için de geçerlidir. Üniversite sınavı veya çeşitli sınavlara girecek kişilere, uyumayın yatmayın ders çalışın diyorum çünkü hiç ummadığınız derecede yüksek seviyede yerleri kazanabilirsiniz. İyimserlik yılınız olacak, bu gerçekten çok kıymetli bir durum. Eğer inanç dünyasında bir arayışınız varsa bu arayışınız dini yolculuklarla taçlanabilir. Unutmadan söyleyeyim Jüpiter, yükselen koçların 9. evinde, ayrıca incelemek isteyenler 9. evin konularına bakabilir. Böylece biraz daha kişiselleştirebilirsiniz öngörüleri. Yurtdışı ticaret ve eğitim için niyetleri ve imkanları olanlar için yol açılmış diyebiliriz.

BOĞA BURCU
Yükselen boğalar, transit Jüpiter 8. evde. Derin konular gündeminizde, Ocultizm başta olmak üzere mistisizme ilginiz artacak. Uzun yıllardır şifa çalışması ve terapi almak isteyenler için güzel bir fırsat. Bunun dışında miras kalma ihtimali olanlar için güzel fırsatlar doğabilir. Eşi ile nafaka sorunları olanların bu sonuları çözülebilir, mahkemede nafaka artırımı yapmak isteyenler için bu artırım bu yıl olabilir. 
Bazı yükselen boğalar, ölüm korkuları var ise bununla yüzleşebilecekleri, insan oğlunun varoluşu ile ilgili kaygılarını dindirebileceği, bilgilerini artırabilecekleri güzel bir yıl.

İKİZLER BURCU

Yükselen ikizlerin Jüpiteri 13 ay boyunca 7. evinde. Bu bakımdan hem evlenmek isteyenler hem de ortaklık yapmak isteyenler için güzel fırsatlar doğabilir. Özellikle evlenmek isteyenlere bir tüyo vereyim eğer doğum haritanızda 7. evde bulunan gezegeninizin iyi açıları varsa bu çok iyi değerlendirilmeli. Eğer evli bir yükselen ikizlerseniz sorunlarınız varsa bu sorunlar daha görünür olur. Ancak görünür olması genelde çözümü de birlikte geçirdiği için olumludur. 

YENGEÇ BURCU
Sevgili yükselen yengeçler, aslında Jüpiter ateş burçlarına göre size daha az bolluk getirecek ama 2019 yılındaki diğer gelişmelerle Jüpiter birleşince muhteşem bir yıl yükselen yengeçleri bekliyor. Müjde vereceğim ilk üç burç (yükselen yengeç, yay ve koç) diyebilirim. Çoğu yükselen yengeç için bu geçiş 6. evde olacak. İş hayatınız kesinlikle olumlu olacak. İşsizler iş bulabilir. Uzun yıllardır evcil hayvan edinmek isteyenler varsa bu yıl bu bakımdan iyi. Olumsuz yönü ise 6. ev geçişi tıpkı 1. evde olduğu gibi kilo aldırabilir. Sağlık konusunda sıkıntıda olanlar için iyileşme olanakları, harika doktor fırsatları çıkabilir. Yardımcı personeli olanlar ilk aylarda biraz sıkıntı yaşasa da transitin orta döneminden sonra güzel gelişmeler olabilir. Yükselen burcu yengeç olanlar bu sene çok çok koşturacaksınız, eğer natal haritanızdaki Jüpiter transit jüpiterinize karşıt açısı varsa, bazen gereksiz iyimserlik verebilir. Yani herişi kabul etmeyin herşeye evet demeyin lütfen.

BAŞAK BURCU

Yükselen burcu başak olanlar için Jüpiter geçişi 4. evden olacak bu sebeple ev almak için yıllardır bekleyenlerin önü açılacak. Duygusal köklerinize bağlı, ailenizle güzel bir yıl olacak. Babasının sağlığında problem olup şifa arayanlar için de güzel bir dönem diyebiliriz. Bazı yükselen başakların yurtdışına çıkma yerleşme isteği varsa bu ihtimal daha da netleşecek.

ASLAN BURCU


Yükselen aslan burcu için harika eğlence, neşe dolu bir yol geçebilir. 5. ev şans-kısmet beklenmeyen nimetler evidir. Yani konularla sınırlandırmak da istemiyorum. Beklenmedik bir kısmet yükselen aslanları bulabilir. Eğer çocuk sahibi olmak isteyen yükselen aslanlar için kısmet dolu bir yıl. Duygusal bir bağ arayan isteyenler için hayatının aşkı ortaya çıkabilir. Emekli yükselen aslanlar "ben ne yapsam, sanatla hobilerimle uğraşmalıyım" diyenler için yeni keşifler zamanı. Güzelleşmek isteyenler içinde iyi fırsatlar çıkabilir. Olumsuz yönü ise özellikle bekar yükselen aslanlar flörtü uzatma eğiliminde olabilir. Dikkat derim. Daha ileri yaşlarda yükselen aslanlar, çocukları ile ilgili güzel günler yaşayabilir. Uzun zamandır bekar çocuklarınız nişanlanabilir. Nadir olmak şartıyla bazılarınız hobilerini işe dönüştürebilir. 

TERAZİ BURCU

Bazı yükselen teraziler için 2. ev bazıları için ise 3. evde olacak. Kısa seyahatlerin bol olduğu güzel bir yıl sizi bekliyor. Eğer 2. ev geçişi ise gelirleriniz daha da artabilir. 3. evde ise, 3. evin konuları çok geniş. Bol kardeşleri olan yükselen teraziler için kardeşlerinin mutluluğu ile mutlu olacak bir yıl olacak. 
Diğer yandan iletişim gerektiren alanlarda çalışanlar için güzel gelişimler olabilir. Kendinizi iş hayatında iyi ifade edemediğini düşünen yükselen teraziler güçlü hissedecek. Medya alanında çalışan kişilerin ekran önüne çıkma ihtimali yüksek, ekran önünde olanlar için ise parlayacakları bir yıl olacak. Çok çalışan yükselen teraziler için çok bir iyi haberim yok, çünkü bu yılda çalışmaya devam edeceksiniz.

AKREP BURCU


Sevgili yükselen akrepler, bu yıl Jüpiter para evinize giriyor. Güneş burcu akrep olanların ise zaten Jüpiter akrep burcundaydı. Yani şöyle yorumlayabilirim, kazancı iyi olan güneş akrep ve yükseleni akrepler bu sene ciddi ciddi para kazanacaklar mevcuttan daha iyi bir duruma geçecekler. Olumsuz yönü ise şu olabilir zaten geçen transitinde Jüpiter para evinizde idi, ve hala 2. evde olacak fazlaca para kazanmak insanı rahata erdireceği için bu alanda israf ve şuursuzluk olabilir. 

YAY BURCU

Sevgili yükselen yaylar ve güneş yay burcu olanlar, Jüpiter 1. evinizde, hem fikir hem ruh dünyanız inanılmaz gelişecek. Tabii size kiloda getirebilir. Aman diyelim. Ruhi gelişmeler, akademik fırsatlar sizi bekliyor. Yukarıda dediğimiz gibi Jüpiter yay burcunda çok rahat eder. Uzun yıllardır beklediğiniz fırsatlar, doğum Jüpiteriniz ile transit Jüpiteriniz buluştuğu için özellikle kariyer anlamında size getirecektir. Transit Satürn Yay burçlarını geçtiğimiz yıllarda zorladı dersini alanları terbiye etti, şimdi ise bunaldığınız ama sabrettiğiniz konularda nimetle geliyor.

OĞLAK BURCU
Yükselen oğlak burcu için Jüpiter 12. evde. Yani daha az görünen ve insanoğlunun kontrol edemediği, sebepler dairesinin dışında bir alana geliyor. Natal haritasında ayrıca 12. Jüpiter olanlar bilir, anksiyete, panik atak hiç rahat bırakmaz, ancak bu artış ilk başta olsa dahi Jüpiter yayda yani sizin 12. evinizde ilerledikçe şifayı bulmaya çalışacaksınız. Biraz daha toplum önünde olanların gizli düşmanlarının pasifize olacağı bir yıl. Duaların, manevi çalışmaların daha da derinleştiği, kabulun ve barışın öne çıktığı bir yıl. Bazı alıngan yükselen oğlaklar için algıların değişeceği alınganlıkların azaldığı bir yıl olabilir.

KOVA BURCU
Yükselen kovalar, bu transiti 11. evden alacak. Sosyal çevrenin tahmin edilemeyecek kadar genişleyeceği bir yıl olacak. Bu çevre sayesinde iş değişikliği yapmak isteyenlere fırsat gelebilir. Kovalar zaten biraz yorgun çünkü Satrün sizi 12. evde iş bakımından çok sıkıştırdı. Bu kara bulutlar bir miktar dağılacak diyebiliriz. Sosyal çevre ile işi olmayanlar için arkadaş çevresinde olumlu değişiklikler olabilir.  Kolay çevre edinebileceğiniz ve bu çevrede benimseneceğiz bir dönem olabilir. Girdiğiniz çevre sizi özellikle felesefi-dini bakımdan geliştirecek bir çevre olabilir. 

BALIK BURCU

 Evet işsiz yükselen balıklar, müdür olmak isteyenler, kariyerinde ilerlemek isteyenler için harika bir yıl sizi bekliyor. Haydi daha çok iş yaparak kapıları açın, bol dua edin. Bu olumlu durumda iyiyken, gölge yönleri de çalışabilir, fanatizme, zorbalığa kadar gidebilir. Çok dikkat edilmeli. Bolluğa düştüm diye kibire kapılmamalı.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • Yakup tasdemir 2 yıl önce yorumlandı

   Transit jip uygulama

  • voirel 2 yıl önce yorumlandı

   kırık ilişkimi yeniden kurabilen bir adama teşekkür etmeliyim, her zaman hayatın her alanında beyazın siyaha göre daha üstün olduğunu öğrettim, ama dr.akpada adlı bu güçlü büyücü casusu, büyü dökümünün niyetini bana kanıtladı. afrikalıların en iyisi. i̇şte bu yüzden dr.akpada'nın hizmetlerini kalp kırıklığına uğramış olan herkese tavsiye etmemin nedeni budur. çünkü sadece bu detaylar ([email protected] com) veya whatsap +27844130246 dr.akpada ile iletişime geçebildim ve bugün mutlu

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV