23 Ocak 2021 Cumartesi

Boğa Burcunun karakter özellikleri ile ilgili her şey

Boğa Burcu, 20 Nisan dahil - 20 Mayıs tarihleri arasında doğan insanların burçlarıdır. Boğa Burcu insanı karakter olarak nasıl, uğurlu sayısı,günü,taşı ne?

11 Eylül 2019 Çarşamba 10:49
Boğa Burcunun karakter özellikleri ile ilgili her şey
   
KADINHABERLERİ.COM- Boğa Burcunun yönetici gezegeni Venüs,elementi de topraktır.Sabit nitelikli boğa burcu, 6-ve 4 rakamlarında uğur bulur.Cuma günü boğaların uğurlu günüdür.Elma,selvi ve gelincik onun hayattaki bitkileri... Kıymetli taşı, zümrüt. Patel renkler, özellikle mavi ve lila renkleri de ona çok yakışıyor.

  Olumlu yanları: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir.

  Olumsuz yanları : Tembel. Kendine düşkün. Statik. Sıkıcı. Yeterince esnek değil. Orijinalite eksikliği, înat-çı. Alıngan.


Boğa Takım Yıldızı (Astronomi)
Boğa takımyıldızının birinci dekanatında Orion takımyıldızı vardır. Ekliptiğin güneyinde Amos ve Homer'in yanı sıra, Rigel ve Bellatrix yıldızları bulunur. İkinci dekanatta Eridonus takım yıldızı bulunurken, son dekanatta ise, burçla özdeşleştirilen Auriga yer alır.

Boğa Burcunun genel özellikleri

Boğa sessiz, sakin ve mağrur duruşuyla dikkat çeker. Gerçekçi ve otoriter bir tavrı vardır. Girdiği ortamlarda hal ve tavırlarıyla dikkati çeker. Hırslıdır ve düşlediği bir şeye ulaşmak için elinden geleni yapar. Alışkanlıklarına bağlıdır ve sadakatsizlikten hoşlanmaz. 

Boğa burcu duygusal açıdan oldukça hassas ve kırılgandır. Birine değer verdiği zaman onun için daima elinden geleni yapar.Sadakatsizlikten hoşlanmaz. Dışarıdan soğuk görünmekle beraber, yumuşak kalplidir. Çalışkandır ve bir işe başladığı zaman sonuna kadar o işi götürür. 

Maddi rahatlığa fazlasıyla önem verir. Fakat giriştiği işlerde kendini çok fazla riske atmayı sevmez. Merhametlidir ve yardımseverdir. Gönül ilişkilerinde onun için sevgi ve saygı çok önemlidir. Tekeşlidir ve sadık bir eş olur. Boş zamanlarında yemek yapmayı, müzik dinlemeyi ve el sanatlarıyla uğraşmayı sever. Evine düşkündür. Huzursuzluktan hoşlanmaz. Hediye almaktan fazlasıyla hoşlanırlar.Ama  inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkat çeker.Bu sakin görünüşünün altında oldukça hareketli bir insan vardır. Kızdığı zaman oldukça inatçı olur ve hiçbir şekilde düşündüklerinden ödün vermez. 

BOĞA BURCUNUN ZIT BURCU AKREP BURCUDUR

Boğanın zıt burcu Akrep, Akrebin zıt burcu Boğadır.
Boğa burcu Toprak Grubundan, sabit yapılı, Venüs tarafından yönetilen, güzelliklere, estetiğe düşkün, sanatsever, huzur ve maddi-manevi güven arayan biridir.
Ayrıca oldukça inatçı, güçlü yapılı, ne istediğini iyi bilen, bildiğinden vazgeçmeyen, çok kararlı, değerlerine sıkı sarılı biridir.
Uyumludur, insanlara sevgiyle ve anlayışla yaklaşır.
Sakin görünür ama güçlü ve otoriter bir yapısı olduğunu hal ve duruşuyla belli eder.
Boğanın negatif yanları, vurdumduymazlığı, sığlığı ve tembelliğidir.
Rahatına düşkündür, yemeye içmeye, keyif veren şeylere, dünyevi zenginliklere önem verir.
Akrep burcu ise Mars ve Plüton tarafından yönetilen, Su Grubundan, sabit yapılı bir burçtur.
Akrep hırslı, savaşçı, korkusuz, kararlı, sabırlı, ruhsal ve fiziksel olarak dayanıklı, tuttuğunu koparan, güçlü, otoriter, öte yandan su grubundan olduğu için, duygusal, canlı, kanlı, sıcakkanlı, sevince çok seven biridir.
Plüton dönüşüm demektir, ölüm-yeniden doğuş yıldızıdır.
Kendini aşmayı başarmış bir Akrep insanı gerçekten çok derinlikli, çok duygusal, merhametli, kendini işe, aşka vs gücünü kendisi için önemli şeylere adayan biridir.
Karizmatik ve gizemlidir.
Sezgisi kuvvetli, olayların ve insanların içini gören biridir.
Maddi-manevi her şeyi ve hayatı biriyle paylaşmalıdır o.
Negatif Akrep özelliklerine gelirsek…
Plüton’un ayrıca Yeraltı Tanrısı olduğunu hatırlatırım.
Negatif Akrep insanı entrikacıdır, olayları gizler, yer altına indirir, nefret ettiği veya önünde engel olan kişiye karşı soğuk, kinci, acımasız, ketum, hesapçıdır. 
Güce ve çıkarlarına düşkündür.  
Boğanın sembol sözü “Ben sahibim”, Akrebin ise “Biz sahibiz”dir.
Buna göre, bir Boğa kendi sahip olduğu şeylere bağlıdır. Akrep ise, sahip olduğu şeyleri biriyle paylaşmak ister.
Öyle mi acaba?...
Gerçekler bunun tersini gösterir bazen.
Bir Akrep tıpkı negatif bir Boğa gibi, yüzeysel, sığ, paylaşmayı sevmeyen, tembel biri olur. Ondan beklediğimiz derinlikten eser yoktur.
Zıt burcunun iyi yanlarını alan bir Akrep ise, sinirleri alınmış bir Akrep gibidir.
Yumuşak, hoşgörülü, sevecen, anlayışlı, romantik biridir. Sıcak yuvasından çıkmak istemez.
Kimi Boğa ise, zıt burcu Akrebin negatif özelliklerine kızar, onu fazla hırslı, kıskanç, çıkarcı, egosu güçlü, duygularda aşırı, sekse düşkün, sert, kavgacı ve despot bulur ama bir an gelir, bir bakar ki, kendisi de öyle olmuş.
Akrebin güzel özelliklerini alan bir Boğa ise, derin kişilikli, derin düşünen, hayata üst perdeden bakan, maddi değerlere pek önem vermeyen ve onları sevdikleriyle paylaşan, kendini aşmış, karizmatik ve gücünü sevdikleri, insanlık ve güzel şeyler için kullanan biri olur.
Peki, doğrusu ne olmalıdır?
Bir Boğa tekamüle ulaşmak için, zıt burcu Akrebin geçtiği dönüşümden geçmeli, kendini aşmalıdır, paylaşmayı, hayata ve olaylara derinden bakmayı öğrenmelidir ama bir Venüs insanı olduğunu unutmadan..
Bir Barışsever olduğunu hatırlamalıdır.
Görevleri ve amaçları için savaşırken, mutluluğu, barışı, sanatı, doğal ve huzurlu yaşantıyı es geçmemelidir.
Bir Akrep ise, tekamüle varmak için, zıt burcu Boğanın Venüsyen özelliklerini öğrenmeli, kişiliğinde beslemelidir.
Ama bir dönüşümcü, bir şifacı, bir savaşçı olduğunu unutmamalıdır.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 19 yorum mevcut

  • Abdurrezzak Boğazlıkazak 1 yıl önce yorumlandı

   İki gözümün çiçeği parka gidermiş :-)))

  • Ebru 3 yıl önce yorumlandı

   akrep

   lider ruhlu ve yönetici kişiliğiyle öne çıkan akrep burçlarını en iyi ifade eden renkler; siyah ve kırmızı.

   https://www.tarz2.com/o-zaman-renk

   facebook.com/tarz2com
   twitter.com/tarz2com
   instagram.com/tarz2com

  • Özlemim Sanaa 4 yıl önce yorumlandı

   Beni mi takip ediyorsunuz anlamadım http://mecidiyekoylions.com/ ama 10 numara 5 yıldız

  • nese 5 yıl önce yorumlandı

   Neden inatci oldugumu anladim :D

  • boğa burc 6 yıl önce yorumlandı

   Tam beni anlatiyor ya tembelliği bile KABUL ediyorum haha

  TÜM YORUMLAR
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV