Beylikdüzü 18 Eylül haftası haftalık astroloji yorumları

18 Eylül haftası haftalık astroloji yorumları... Öner Döşer 18 eylül 2017

Beylikdüzü 18 Eylül haftası haftalık astroloji yorumları

 Çarşamba sabahı 08:29’da Başak burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte yeni adımlar atmak adına güzel bir zaman dilimine giriyoruz! Başak burcu yeniayı düzenleme, metodik hale getirme, pratikleştirme konusunu vurgular. Yazı tamamlamak üzere olduğumuz bugünlerde, artık yeni sezonun hazırlıklarını da tamamladık ve güzel bir başlangıç yapıyoruz. 27 derece Başak burcunda gerçekleşecek yeniayın haritasını aşağıda görmektesiniz.

Haritada Başak burcunda gezegen toplaşmasının olduğunu görüyoruz. Yani Başak burcunun niteliklerinin belirgin bir şekilde vurgulanacağı günlere giriyoruz. Başak burcunda gezegen yoğunluğunun olduğu zamanlarda topluma hizmet etme ve sosyal yardımlaşma temaları gündeme gelir. Çalışanların hakları, çalışma koşullarının iyileştirilmesi de Başak burcu doğasındadır. Başak burcundan yoğun gezegen geçişleri dönemlerinde sağlık ve hijyen konuları sorgulanır. Bu alanda yeni metotların ve kuralların ortaya konması mümkün olacağı gibi, mevcut yöntemler de sorgulamadan geçebilir. Teknik ve teknolojik alanda, akademik konularda olduğu gibi, bankacılık ve finans alanlarında da Başak burcu karakteristiğini görürüz. (Bilgiler: Dünya Astrolojisi, Öner Döşer, Astroloji Okulu Yayınları)

Yeniay haritasında Ay ve Güneş’in 12.eve, Başak burcundaki üç gezegenin 11.eve düştüğünü görüyoruz. Bu yerleşimler bize sosyal çevre ilişkilerinin, müttefik ülkelerle ilişkilerin vurgu kazanacağı bir sürece girdiğimizi gösteriyor. Burç bazında (Whole Sign) olarak baktığımızda ise çok sayıda gezegenin 12.evde yer alıyor olması, gizli düşmanlıklar, gizli örgütler, suçlar, suiniyetle yapılan işler, perde arkası oyunlar, hastalıklar ve hastaneler, kapalı alanlar, hapishaneler gibi mekanlara dikkat çekiyor. Bu kadar 12.ev vurgusunu görünce, haliyle arkamızı kollamamız gereken bir zaman diliminde olduğumuzu düşünüyor insan.

Son birkaç yeniay ve dolunay haritasında Jüpiter-Uranüs karşıtlığının hep ufuk düzlemine yakın izdüştüğünü görüyorum. Bu durum farkındalık ve hayata geniş çerçeveden bakabilmek açısından çok olumlu kanaatimce. Günün stres ve koşturmaları her ne kadar bizleri yoruyor olsa da, bir taraftan da hızlı bir şekilde gelişiyoruz. Dilerim Jüpiter’in ufuk çizgisine yakın yerleşimi, iyicil, hoş ve güzel gelişmeler getirsin ülkemize!

Haritanın 3.evinde yerleşen Satürn, eğitim, basın ve yayın alanında ve bu alanda çalışan kişilerle ilgili sıkıcı gelişmelere işaret ediyor olabilir. Ya da kural ve nizam, düzenleme veya bazı kısıtlamaları gösteriyor olabilir.

Haritanın 4.evinde yerleşen Plüton ve onunla 12.evden açı yapan yeniay ve çok sayıda gezegenin 12.burca düşüyor olması, olumsuz hava koşullarına karşı uyanık ve önlemci olmamız gerektiğini düşündürüyor. Yaşadığımız son iki vakada hayli zarar gördük zira!

SAĞLIĞA DİKKAT!

Güneş-Kiron karşıtlığının kesinleştiği Salı günü Ay’ın da stresli açıları var ve Ay kapanıyor (Balzamik). Sağlığımıza dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Sadece fiziksel açıdan değil, psikolojik ve ruhsal açıdan da öyle.

İLİŞKİLERDE KILI KIRK YARMAK

İlişkiler gezegeni Venüs, 20 Eylül Çarşamba sabahı (04:15) Başak burcuna geçiyor. Venüs’ün bu geçişiyle birlikte, başkalarıyla ilişkilerimizde pratik ve çözümcü olma zamanlarına girmiş oluyoruz. Venüs’ün bu burçtaki imajı sevgisini hizmet veya yardım ederek, iş üreterek gösterme yönündedir. Mükemmeliyetçi ve kolay beğenmeyen yönleri de olan Başak burcundaki gezegen toplaşması ve Venüs’ün de bu burçta ilerleyecek olması, özel ilişkilerimizde, iş ve sosyal ilişkilerimizde kılı kırk yarma, titiz ve detaycı olma eğilimimizi arttırabilir. Kritik etmek güzel, ama fazla kritik can sıkıcı olabilir, dikkat!

DALGINLIKLAR, UNUTKANLIKLAR VE KAYIPLAR

Merkür-Neptün karşıtlığının kesinleştiği Çarşamba günü başta olmak üzere, takip eden birkaç günlük süreçte dalgınlığımız ve unutkanlığımız yüzünden kayba uğrama riskimiz hayli fazla.

YANILTILMA, DOLANDIRILMA RİSKİ!

Çarşamba günü kesinleşen Merkür-Neptün karşıtlığının ardından, Pazar günü Mars-Neptün karşıtlığının da kesinleşiyor olması, özellikle haftanın ikinci yarısında yanlış yönlendirilme, aldatılma, dolandırılma riskine dikkat çekiyor. Tabii bu aynı zamanda bizlerin yanlış kararlar alma riskini de gösteriyor. İyisi mi bu sıralar uyanık ve dikkatli olalım!

İKNA VE İFADE BECERİSİNİ KULLANMAK

Merkür-Plüton üçgeninin kesinleştiği Cuma akşamı ve bu açının henüz etkili olduğu Cumartesi günü, kendimizi ifade becerimizi daha etkili kullanabilir, yapacağımız iş ve görüşmelerde karşımızdaki kişiler üzerinde olumlu etki yaratabiliriz. Önemli anlaşmalar, konuşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından, eğer hafta sonunu değerlendirebiliyorsak, Cumartesi gününü tercih edebiliriz.

SONBAHAR EKİNOKSU

Güneş’in Terazi burcuna geçeceği 22 Eylül gecesi 23:01’den itibaren resmen sonbahara girmiş oluyoruz. Yeni mevsim hayırlı uğurlu olsun!

Astroloji Okulu olarak biz de ekinoksla beraber yeni sezona merhaba diyoruz!

//www.astrolojiokulu.com/duyurular/yeni-sezon-icin-geri-sayim-basladi-221

SONBAHAR EKİNOKSU HARİTASI

Bir yılda dört mevsim başlangıcı haritası çıkartmak ve üçer aylık dönemler için yorumlar yapmak geleneksel astrologlardan beri gelen bir uygulamadır. Güneş’in Terazi burcuna geçiş haritası bize 21 Aralık 2017 tarihine kadarki üç aylık dönem hakkında bilgi verecektir. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

İkizler burcunun yükseldiği haritada Yükselen yöneticisi Merkür dahil üç gezegen haritanın dip kısmında, 4.evde yerleşmekteler. Bu yerleşim, önümüzdeki üç aylık dönemde öncelikli konuların ülkenin iç güvenliği, iç politika olacağını düşündürmekte. Yükselen yöneticisi Merkür’ün aynı zamanda Yönlendirici gezegen olarak Satürn ile dik açısı, saydığımız konularda zorlanma işaretçisi olarak görülebilir. Hem çok sayıda gezegenin 4.evdeki yerleşimi ve hem de Merkür’ün Mars ve Satürn ile irtibatları, olumsuz hava şartlarına karşı önlemci olmamız gerektiğini göstermekte.

4.ev muhalafet partileriyle alakalıdır. Çok sayıda gezegenin burada olması, Hükümete muhalif bazı girişimlere de dikkat çekmekte.

Bir konuya kısaca değinmek istiyorum. Ekinoks dönemlerinde güneş aktiviteleri de artabiliyor. 22 Eylül civarındaki günlerde etkili güneş patlamaları ve jeomanyetik fırtınalar görülebilir.

YENİAY VE BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım konuşmamda yeniay ve Başak burcundaki gezegen toplaşmasını burçlara göre de değerlendirdim. Linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=OJ2Zxb0Nt04

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Aslan burcunda hareket eden Ay’ın Venüs ile kavuşumu ve Uranüs ile üçgen açısının yenileyici, heyecanlandırıcı ve iyimserlik getiren enerjisi devrede olacak. Gece 03:54’ten itibaren boşlukta ilerleyen Ay sabah 07:52’de Başak burcuna geçiyor. Hesabımızı iyi bilmemiz ve yaptığımız işlerde detaylara önem vermemiz gereken bir gündeyiz. Gün boyunca etkili olan Venüs-Uranüs üçgeni, aşk ve ilişkiler açısından heyecanı ve motivasyonu yüksek, tazeleyici ve enerjik bir günde olduğumuzu müjdeliyor adeta! Akşam saatlerinden itibaren etkili olacak Ay-Mars kavuşumu ise daha ziyade agresif ve rekabetçi bir atmosfere işaret ediyor. Tartışmalardan uzak durmamız, aceleci hareket ve kararlardan kaçınmamız, sözlerimize ve eleştirilerimize ayar çekmemiz yerinde olur. Zira Ay’ın Mars ile kavuşumunun ardından Merkür ile de kavuşumu olacak Başak burcunda…

Salı günü boyunca Başak burcunda ilerleyen Ay’ın sabaha karşı Merkür-Neptün karşıtlığını tetiklemesi, ardından Güneş-Kiron karşıtlığının kesinleşmesi, sağlığımıza özen göstermemiz gereken bir günde olduğumuzu, dalgınlıkların sakarlıklara ve kazalara da sebep olabileceğini düşündürüyor. Bu açılar aynı zamanda aldanma ve yanlış yönlendirilme riski de taşıdığımızı gösteriyor. Ayrıca patron, müdür, amir veya genel olarak otorite figürleriyle ilişkilerde yara alma, zorlanma riski de mevcut. Buna mukabil, şifa ve enerji çalışmaları yapmak, bizi yaralayan şeyleri keşfetmek ve bunları şifalandırmak açısından da değerlendirebiliriz bugünü. Günün ilk yarısında etkili olan Ay-Plüton üçgeni de bunu destekler gözüküyor. Başkalarının psikolojisini ve ihtiyaçlarını anlayabilir, onlara yardımcı olabiliriz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde karamsarlık hissedebiliriz. İzole olmak yerine sevdiğimiz veya derdimizi anlayacak insanlarla bir arada vakit geçirmeyi tercih edebilir, karamsarlık enerjisinin yarattığı sıkıcı atmosferin üzerine çıkabiliriz.

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay Başak burcunda seyrediyor. Venüs’ün de Başak burcuna geçmesiyle birlikte (04:15) Başak burcu vurgusu güçleniyor. Sabah 08:29’da Başak burcunda yeniay meydana geliyor. Titizliğin ve mükemmel sonuçlar alma arzusunun, başkalarına servis verme ve yardımcı olma yeteneğinin, düzenleme ve organize etme kabiliyetinin maksimum düzeyde kendini göstereceği bir zaman dilimine giriyoruz. Yeniay hakkında bilgi için yazımın giriş bölümüne göz atabilir, Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım konuşmayı izleyebilirsiniz. Bu konuşmamda yeniay ve Başak burcundaki gezegen toplaşmasını burçlara göre de değerlendiriyorum. https://www.youtube.com/watch?v=OJ2Zxb0Nt04 08:29-13:05 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 13:05 itibariyle Terazi burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında karşılaştığımız zorlukları daha rahat atlatabilir, başkalarıyla iyi ilişkiler sayesinde çözümler üretebiliriz. Birlikte hareket etmek, paslaşmak, paylaşmak günün ikinci yarısında başarılı sonular alma şansımızı arttırıyor. Gün boyunca etkili olan Merkür-Neptün karşıtlığı dalgınlığımız ve unutkanlığımız yüzünden kayba uğrama riskimiz olduğunu işaret ediyor. Kafa karışıklıklarına ve kararsızlıklara açık bir gündeyiz.

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda seyrediyor. Eşitlik ve adalet, denge ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Günün ilk yarısında bu arzuladığımız şekilde ilerlememiz daha kolay olabilir, ama yakınlaşan Ay-Plüton karesine bakarsak, günün ikinci yarısı daha fazla mücadele ve uğraş gerektiriyor. Zorlu akşam saatlerinden sonra etkisini göstermeye başlayacak Ay-Satürn altmışlığı, hem dengeyi sağlayabilmemiz ve hem de daha sağlam ve kalıcı adımlar atabilmemiz yönünde destekleyici çalışabilir.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Merkür-Plüton üçgeninin etkili olduğu gün boyunca başkalarını ikna ve ifade yeteneğimiz daha güçlü bir şekilde devrede olabilir. Önemli toplantı ve görüşmeleri bugüne, özellikle de günün ilk yarısına denk getirebiliriz. Günün ilk yarısında daha hızlı ilerleyebilir, aradığımız destekleri bulabilir, paslaşmalar ve iyi ilişkiler sayesinde girişeceğimiz işlerde başarı sağlayabiliriz. Ay’ın Satürn ile altmışlık açısının desteklediği sabah saatlerinin ardından, öğle saatlerine doğru Ay’ın Jüpiter ile kavuşumunun destekleyici, şanslı, genişletici enerjisi devrede olacak. Öğlen 13:26’ya kadarki süreci iyi değerlendirelim, zira bu vakit sonrasında Ay’ın Uranüs karşıtlığına ilerlediği bir zaman diliminde olacağız ve şartları istediğimiz gibi yönlendirmemiz ya da kontrol etmemiz daha zor olacak. Saat 16:04’te boşluğa giren Ay, saat 20:39’da Akrep burcuna geçiyor. Sezgilerimizin bize yol göstereceği gecenin ilerleyen saatlerinde Güneş Terazi burcuna geçiyor (23:01) ve resmi olarak sonbahara giriyoruz! Güneş’in Terazi burcuna girişi haritasına göre değerlendirmelerimi haftalık yazımın girişinden okuyabilir, Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım konuşmadan izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=OJ2Zxb0Nt04

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Başkalarıyla duygusal alışverişlerimizde ve etrafımızda gelişen olaylarda beklediğimizden daha fazla duygusal tepkiler verebiliriz, pozitif veya negatif anlamda. Ay’ın açıları uyumlu olduğundan, daha ziyade pozitif anlamda diyebiliriz. Ay’ın Venüs ile altmışlık açısının etkili olduğu sabah saatlerinde aşk ve ilişkiler açısından şanslı bir zaman diliminde olacağız. Ay’ın Venüs-Mars arasında ışığı taşıyacak olması, gün boyunca aşk ve ilişkiler yönündeki şansımızı arttırıyor. Önem verdiğimiz kişilerle ilişkiler açısından girişimler yapabiliriz bu bağlamda. Günün ikinci yarısında etkili olan Ay-Mars altmışlığı, güç ve efor gerektiren işler açısından kullanabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu gece saatleri ise keyifli ve huzurlu zamanlar geçirebileceğimiz bir atmosfer sunuyor. Astroloji Okulu olarak sezona merhaba diyeceğiz ve bu amaçla 16:00-19:00 saatleri arasında okulumuzda bulunacağız. Yeni sezon için geri saymaya başladık hep birlikte //www.astrolojiokulu.com/duyurular/yeni-sezon-icin-geri-sayim-basladi-221

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemizin geleceği gençlerimiz, çocuklarımızla ilgili konular vurgulanabilir bugün. Sportif aktiviteler, eğlenceli ve sanatsal aktiviteler açısından da hareketli bir gündeyiz. Ay’ın Plüton ile altmış derecelik açısının etkili olduğu sabah saatlerinde daha dinamik ve güçlü hissedebiliriz. Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerini önemli konuşmalar, yazışmalar, duyurular, paylaşımlar açısından değerlendirebiliriz. Bu açının kesinleşeceği 10:32 sonrasında Ay boşlukta ilerlemeye başlıyor olacak. Gün boyunca etkili olan Mars-Neptün karşıtlığı yanlış yönlendirilme, aldatılma, dolandırılma riskine dikkat çekiyor. Bu açının etkili olduğu zamanlarda yanlış kararlar alma eğiliminde de olabiliriz. Sağlık açısından ele alırsak, özellikle alerjik durumlara açık olabiliriz. Enerji düşüşleri, vücudun savunma gücünün azalması bu açının genel etkilerindendir. Alkol ve benzeri maddelerden de uzak kalmakta ya da abartmamakta fayda olduğunu hatırlatmak isterim bugün ve genel olarak hafta sonunda!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi

Astroloji Okulu, 17 Eylül 2017

OPA Türkiye Facebook Sayfası

https://www.facebook.com/groups/162832565415122

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 01:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER