24 Ocak 2021 Pazar

Astrolojide transitlerin etkileri nelerdir?

Astrolojide transitlerin etkileri nelerdir? Ninova Astroloji önemli bir kaynak, Robert Hand'in Planets in Trensit Life Cycles for Living kitabından kadınhaberleri.com okurları için derledi. Güneşin güneşle altmışlık açısı nasıl yorumlanır?

09 Temmuz 2018 Pazartesi 20:33
Astrolojide transitlerin etkileri nelerdir?
 KADINHABERLERİ.COM- Natal harita denilen doğduğumuz anın haritasını yorumlamak önemli bir yetenektir. Ancak bir anlamda kehanet bir anlamda geleceğe bir ışık tutmak için gezegenlerin o an da bize etkilerini anlamak için transit haritalarını okumak ve bunlara anlam yüklemek önemlidir.
Kadim astrologlar kendi haritalarını elle çizip önemli matematiksel hesaplar yaparken bugün bilginin serbest dolaşımı ve teknoloji sayesinde astroloji eğitimi almayanlar dahi kendi haritasını çıkarıp anlamaya çalışabilir. Bu noktada benim tavsiyem astro.com. Buraya üye olarak ücretsiz doğum haritanızı çıkarabilir, transitlerinize bakabilirsiniz.
Robert Hand, bu bakımdan dört yöntemden bahseder:

1- Progression haritaları
2- Postnatal haritalar
3- Solar ve lunar haritalar
4- Transitler

Ancak Hand'in ençok önem verdiği transit yöntemidir. Tabii Hand, kitabın girişinde asıl yapılması gerekenin uzman bir astrologun bu yöntemleri kombine etmesi olarak tarif etmiştir.

TRANSİT NE DEMEKTİR?
Transitler, gezegenlerin ve sabit yıldızların mevcut andaki gökyüzündeki durumunu gösterir. Gezegenlerin, doğum haritasında bulundukları burçlar ve derecelerle mevcut an arasındaki açıların gösterildiği harita transit haritasıdır.

GÜNEŞ TRANSİTLERİ

Astrolojik tahminler içinde güneş belki de en önemli parametredir. Çünkü dünyanın enerji kaynağı olan güneş aynı zamanda bir horoscope'nin de enerji kaynağıdır. Natal güneşin, transit güneşle açıları, kavuşumu diğer gezegenlerin etkilerinden daha fazla olacaktır.
Fiziksel olarak ve psikolojik olarak güneş transiti büyük öneme sahiptir.

Kitapta Hand, açıları ve güneşin evlerde olmasını detaylı izah etmiştir. Biz bu çeviride birkaç örnek vereceğiz. Zira kitap 500 sayfadan fazladır.

GÜNEŞ ALTMIŞLIK AÇI GÜNEŞ

Bu açı bir haritada yılda ancak iki kere meydana gelir. Böyle bir açının meydana geldiği zamanlarda enerjinizi arkadaşlarınız, komşularınız veya sosyal aidiyetliklerinizle bütünleşmeye harcarsınız. Ve bu çaba size olumlu döner. Yani sosyalleşmek için harika bir zamandır. 

AY TRANSİTLERİ
Ay transitleri çok hızlı olduğu için üzerimizdeki tesiri transparan olabilir diyor Hand. Ayın evlerden ziyade burç değiştirdiği transitler insanlar üzerinde daha çok etkide bulunabilir. Bir de tabii güçlü birer yeni ay olan tutulmaların tesiri çok büyüktür.

MERKÜR TRANSİTLERİ

Hand'e göre merkür transitlerinde odaklanmamız gereken nokta zihinsel gelişim ve bakış açımızdaki değişikliklerdir. Horoscopun bütününde çok büyük anlam ifade etmeyen merkür transitleri bulundukları eve ve burca göre zihni değişim gücü verebilir.

TRANSİT MERKÜR 2. EVDE

Bu dönemde dikkatiniz doğal olarak maddi değerlerinizde olacaktır. Hayatınızdaki ruhsal durumlar veya entellektüel değerlerden ziyade dünyevi olanla ilgileneceksiniz. Konumunuza göre iş anlaşmaları, alışveriş, tamir işleri için uygun bir zaman dilimi denilebilir. Ama eğer natal haritanızdaki merkürle bir etkileşime giriyorsa bir müddet dünyevi işleri bir yana bırakmanız iyi olabilir.

MERKÜR İLE NEPTÜN ARASINDA ÜÇGEN AÇI

Bu transit yaratıcı yönünüzü harekete geçirecek. Bu etki altında olduğunuz günlerde edebi eserler okumak, filmler izlemek sizi çok memnun edecek. Muhtemelen diğer günlere nazaran daha disiplinsiz olacaksınız. Bu sebeple ciddi işlerin altına girmemeniz en iyisi. Sergilere gitmek, dini eserler okumak, ibadet etmek, konsere gitmek için harika bir zaman dilimi. Korkmayın uzun sürmeyecek.

VENÜS TRANSİTLERİ

Robert Hand demese de ben astroninova olarak söyleyeyim, aşk arayanlar venüs transitlerini kollasınlar. Özellikle Jüpiterin Venüs'ün etkisi altına girdiği dönemler çok çok kısmet ve şansın yağacağı günler olacaktır. Hand'a göre eğer Venüs ve bulunduğu konum iyi analiz edilirse Venüs transitlerinden maksimum fayda görmek mümkündür.
Hand, Venüs'ü sosyal planet olarak tanımlamıştır. Sosyal organizasyonlar için bulunmaz fırsatlar sunar. Klasik manifestoda aşkın sembolü olan Venüs'ün bu etkisi Hand'e göre zayıftır. Çünkü hızlı bir transit süreci vardır.

VENÜS SEKSTİLE (ALTMIŞLIK AÇI) JÜPİTER
Bu etki altında iken hayatınızdan memnun ve cömert bir ruh halinde olabilirsiniz. Uzun vadeli planlarınızı yapmanız için iyi bir zaman dilimidir. Eğer yabancı yatırımcı, sağlık veya hukuk alanında çalışıyorsanız bu dönemde kararlar almanız isabetli olacaktır. Yeni tanışacağınız kişilerden büyük fayda görebilirsiniz.


MARS TRANSİTLERİ

Geleneksel astrolojide faydadan çok zararlı etkileri ile zikredilen mars, malefik yani zararlı kabul edilen gezegenlerdendir. Ancak Hand, marsın yaşam için gerekli bir enerji olduğuna dikkat çekerek transitlerinden korkmadan doğru alanlara kanalize edilmesini önermektedir.

MARS İLE VENÜSÜN ALTMIŞLIK AÇISI
Karşı cinsle, eşinizle seyahate çıkalabilecek eğlencenin bu zaman diliminde anahtar olduğu zaman dilimleri. Hayatı arkadaşlarla eşle dostla paylaşmak için harika bir dönem. Evinize davet edecekleriniz varsa işte tam zamanı.

MARSIN AS (ALÇALAN) İLE KARE AÇISI
İlişkilerde bir fırtınaya yakalanabilirsiniz. Dikkat! Özellikle bu açıya maruz kalan evliler, ilişkilerine ayrıca özen göstermelidir. Ayrıca iş hayatındaki agresif enerjilerin bir tehlikeye yol açabileceğini gözardı etmeyin.

 SATRÜN URANÜS ARASINDA ÜÇGEN AÇI
Robert Hand, bu açıyı disiplin, düzen ve sorumlulukla özgürlüğe ulaşmak Olarak yorumlar. Bu transit etkisinde iken Limitleri olumlu kullanmak öğrenilir. Bu açı sabırlı, metodik, disiplinli bir çalışmayla statükoyu reformize etmeyi sağlaryabilir.  Teorikten ziyade pratik bir yaklaşım gerektiri.  Hem yenilikçilik hem de çalışkanlığın pozitif karşımı iş hayatında başarıya yol açar. 


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV