Astrolojide şans noktası ne demektir? Hangi evde hangi anlama gelir?

Astrolojide şans noktası ne demektir? Hangi evde hangi anlama gelir? Şans noktası sembolü hangisidir? İlk arap astrologların incelediği şans noktası, batı astrolojisinde de kullanılır. 1. evde şans noktası neleri temsil eder?

Astrolojide şans noktası ne demektir? Hangi evde hangi anlama gelir?
 KADINHABERLERİ.COM- Arap çağında bir astrolog olan Al-Biruni, Hermes'e atfedilen iki parçaya hem şans noktası noktası hem de evlilik noktası dendiğini söyler. Bu nokta bir gezegen vs. değildir, bu nokta özel matematiksel hesaplarla ortaya çıkar.
Bazı astrologlara göre bu nokta aslında en çok para şansını göstermektedir.

Mars-Ay yayını kullanan kadınlara "Kadınların Kötüye Kullanılması", "Kadınların Erkeklerle Yaptığı Hile ve Aldatma", "Kadınların Cinsel İlişkileri" ve "Kadınların Esirgahlığı" denilmektedir. Bu tanımlamalarda bariz cinsiyetçiliği bir an görmezlik duyarsak, evlilik dışı Valens'in çokça evliliğe bağlı olmadığı, ancak genel olarak cinsel ilişkilere daha fazla bağlı olduğu açıktır. 
Bu parçalara ek olarak, Yunan literatüründe bahsedilen diğer özel amaçlı partiler de var. Bunların hepsinin ne için olabileceği konusunda net bir fikrimiz yok, ama hepsi de ilginç.

EVLERDE ŞANS NOKTASI
 Evlerdeki Fortune Bölgesi, sevinç bulabileceğiniz yaşam deneyim alanlarını gösterir. Şans Noktasının bulunduğu burcun yönetici gezegeninin konumu şansın etki gücünü artırır. Örneğin şans noktanız 1. evde ve bu evin burcu yengeç. Yengeçin yönetici ay  ve ay rahat ettiği bir burçta ise kısmetiniz daha da artar.

1. Evde Şans Noktası: 
 Tıpkı köşe noktalarında gezegenlerin etkisinin artması gibi şans noktası da 1. evde olduğunda olumlu etkisi daha da artar.  Bu kişinin doğduğu yerde yaşarsa kısmeti daha da artacaktır. Seçimleri kısmetini şekillendiren bir unsur olabilir. Ayrıca eğer şans noktası 1. evde Venüs ve Ay gibi dişicil gezegenlerle buluşuyorsa kişi aşırı güzel olup şansı güzelliğinden olabilir.


3. evde şans noktası
Şans Noktası üçüncü evde olanlar en çok yakın çevre (kardeşler, yakın akrabalar) ve iletişim açısından şanslıdırlar. Yakın çevrelerinden destek görür, üniversiteye kadar iyi bir eğitim alma fırsatları yakalarlar. Çok iyi gazeteciler çıkar.

4. Evde Şans Noktası


4. evdeki Servet Bölümüyle ailenizle mutluluk ve başarı elde edersiniz. 
En büyük sevinci, ister çocuk sahibi olduğunuzdan, ister bitkiler, hayvanlar, fikirler veya projeler yetiştirerek bir aile büyümekte olsun, isterse de yaşam büyümesini besleyerek gerçekleşir. Mutluluk, doğumdan ve her türlü yeni başlangıçların yetiştirilmesinden gelir. Bu, ihtiyaç duyulan şeyleri doğurmak için kullanabileceğiniz bir iç temel oluşturduğunuzda en iyi sonucu verir.

Başarınız başkalarının ihtiyaç duyduğu şeyleri görüp onlara bakmaktan kaynaklandığından, güçlü bir duygusal temele ihtiyaç duyarsınız. Büyümüş olduğunuz tohumları izlemeyi seviyorsunuz çünkü yaratılış kaynağı ile kendinizi hissetmeniz size yardımcı oluyor. Doğaya ve yaşamın köklerine yakın olduğunuzda mutluluk duyacaksınız. Miras, aile ve soylar sizin için önemlidir ve güçlü vatanseverlik duygularınız da olabilir.

Aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir aidiyet ve güvenlik hissi geliştirerek sevinci bulacaksınız. Yetiştirmek mutluluğun anahtarıdır.

Ev, kalbinin olduğu yerdir.
Köklerinizi bulmak için derine inin.
İmparatorluğunu inşa etmeye zaman ayırın.

6. evde Şans noktası

Çalıştıkça para kazanırsınız. Hastane ve sağlık sektöründen çok iyi para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda hayvanları sembolize eder. Veteriner olabilirsiniz.

7.evde şans noktası
7. evdeki Servet Bölümüyle başkalarıyla bilinçli bir ortaklık kurarak mutluluk ve başarı elde edersiniz.

Fortune Partiniz ile bu evde, Güneş ile Ay birbirinin karşısındaysa Dolunay zamanında doğdunuz, bu nedenle ilişkiler mutluluğunuzun anahtarıdır. Bir ortaklığa girdiğinizde gerçekten kendiniz olursunuz, çünkü kendinizi en kolay şekilde diğerinin aynasıyla bulursunuz. Başkaları uğruna yaşıyorsun, ihtiyaçlarını hissedebiliyor ve böylece onlara olabildiğince her şey olmaya motive edebiliyorlar. Başkalarının çiçeklerini izlemenin keyfini çıkarırsınız.

İdealistsiniz ve en iyisini herkeste görmek ve tüm ilişkilerinizde uyum sağlamak istiyorsanız. Kendinizde denge kurarak başkalarıyla paylaşabilirsiniz. İlişkiler size servet nasıl yaratılacağını gösterecek veya sana nasıl getireceklerini gösterecek, ancak gerçek sevinç başkaları ile özenli özenli ortaklıklar geliştirmekten gelecektir.

Fortune Bölgesi'nin tam karşısındaki nokta, enerjinin serbest dolaşımını engelleyebilir ve yalnızca şahsen bunu yaparsanız, sevinci bulma konusunda daha zorlaşabilir. Bu bölgeye kişiliksizce yaklaşırsanız, mutluluğa ulaşmanıza yardımcı olur. Buradaki zıt nokta, Fortune Partisi için en manevi yerleşim yerlerinden biri haline getiren 1. evdir, çünkü kendi benlik kimliğinize karşı kişiliksiz bir yaklaşım benimsemek zorundasınız.

Dünyayı objektif olarak görebilir ve insanların birbirleriyle nasıl ilişkili olduğunu anlayabilirsiniz, bu da tüm ortaklıklarınıza uyum sağlamanıza yardımcı olur. Kendiniz için ne istediğinizi bilmiyor olabilirsiniz, bu yüzden başkalarının sizi dolaşmasına izin vermeyin. İlişkileriniz eşitlik ve açıklık temelinde olduğunda en iyi sonuç verir; bu da ihtiyaçlarınızın eşinizin kadar önemli olduğu anlamına gelir.

Başkalarıyla eşit ve uyumlu ortaklıklar kurarak sevinç yaşarsınız. İlişkiler mutluluğun anahtarıdır.

Doğuştan gelen diplomasi anlayışınızı geliştirin.
Vermek sevinç getirir.
Eşitlik ve adalete bağlılık taahhüdünde bulunun.
8. evde şans noktası
En önemli evdir. Burada şans noktası olanlar sürekli miras kalır ve hayat boyu zenginlik yaşarlar.
9. Evde Şans Nokta
 9. evde Fortune Partisi ile gerçeği keşfedip paylaşarak mutluluk ve başarı elde edersiniz.

En büyük keyfiniz maceraya girmek, ufkunuzu genişletmek ve eğitiminizi genişletmek yoluyla gelecektir. Elinizden geldiğince çok hayat yaşamak istiyorsanız ve kendiniz için bir şeyler keşfetmekle çok şansınız olabilir. Servetinizi  felsefe, yüksek öğrenim, yayıncılık ve maneviyat alanlarından bulabilirsin. Ayrıca uzaktan başkalarından da yararlanabilirsiniz.

Kendi kişisel gerçeğinin keşfedilmesi sayesinde sevinç yaşarsınız, ancak çalışmalarınız başkalarına da yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bilgiler sunar. Kozmik gerçekliğin gerçeğini araştırıyorsunuz ve bir Tanrı veya evrensel hakikat fikri ile güçlü bir özdeşleşime sahip olabilirsiniz. Doğanın güçleri ile uyumlu olduğunu hissediyorsunuz, aynı zamanda günlük gerçeğin seviyesinde yaşamak ve işlev görmek zorunda olduğunuzu da biliyorsunuz. Sevinç, evrenle nasıl bütünleştiğinizi anlamaktan gelir.

Dış dünyayı ve iç dünyayı keşfederek ufkunuzu genişleterek sevinç bulacaksınız. Spiritüalite, mutluluğunuzun anahtarıdır.

part of fortune astrology ile ilgili görsel sonucu
10. evde Şans Noktası

Tıpkı 1. evde olduğu gibi 10. evde de etkisi daha fazla çalışır. İş kariyer meslek anlamında çok şansılı ve paralarını bu alanlardan kazanan kişilerdir.

12. evde Şans Noktası 

Kişinin başarıları yeni bir döngünün tohumu olabilir. Kişisel olarak ölümsüz olabilir. Bu kişinin medyumvari özellikleri veya kehanet yeteneği olabilir. Rüyaları ona mutlaka yanıtlar verir. Spiritüellik, mistisizm, ilüzyon ve fantezi konularındaki doğal yetenekleri vardır. İyi kısmetinin farkında olmayabilir; düşmanlarından bile fayda görebilir.  Örnekler:  Luther, Thomas Paine, Washington, Kant, WilliamJames, Pope Paul VI. Şans Noktası Yengeç’te ise; aileden, anneden destek alabilir.  Yengeç’teki Şans Noktası, sıcak, besleyici ve anaç olmayı destekler. Kendi yuvasında ya da iyi tanımlanmış ve odaklanmış bir faaliyette duygusal güvenceyi bulduğunda mutluluk ve başarıyı hisseder. Bu yuva sevgisi milliyete, sosyal bir sınıfa ya da dini bir organizasyona kadar çeşitlilik gösterebilir. Normal bir tatmin kişisel ve belli bir görüş açısı takip edildiğinde yakalanır. Aydınlanma ise sosyal ve manevi bütünlük yoluyla bireysel kimliğin oluşmasıyla olur.


Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla òkmen
Leyla òkmen - 2 yıl Önce

Şans noktam 1. Evde yengeç burcunda ve saturn ile kavuşum yapiosa ne demk?

SIRADAKİ HABER