9 Ekim Haftası astrolojik yorumu

9 Ekim Haftası astrolojik yorumu.. İletişimi bol, yoğun, ama dikkat çekici derecede zorlu bir haftaya giriyoruz. Fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz, özellikle de haftanın ilk yarısında!

9 Ekim Haftası astrolojik yorumu

 İletişim gezegeni Merkür ile irade ve idareyi temsil eden Güneş’in büyük krizleri ve dönüşüm sancılarını temsil eden Plüton ile dik açısının etkili olduğu Pazartesi ve Salı günlerinde gereksiz ısrardan kaçınsak ya da şartları gereğinden fazla zorlamasak isabet ederiz. Özellikle Salı günü Ay’ın da çoğunlukla zorlu açılarının etkili olması, haftanın en zorlu ve mücadeleli gününde olacağımızı, şartları istediğimiz yöne çekme konusunda gereğinden fazla ısrar edersek, problemlerin çözülmesi ya da işlerin hallolması konusunda zorlanma yaşayacağımızı göstermekte. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle, patron-amir tipinde kişilerle ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var! Bir şeyler talep etmek ya da bir şeyleri zorlayarak üzerine gitmek problemleri büyütebilir. Eğer Salı günü çok önemli işlerimiz varsa, sabah-öğle arasındaki zaman dilimini kullanabiliriz.

Jüpiter Akrep burcunda!

Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter 10 Ekim'de Akrep burcuna geçiyor! Bu geçiş bizlere ve ülkemize neler getiriyor? Hem genel, hem de burçlar özelinde değerlendirmeler... Haftanın günlere göre değerlendirmeleri... Tüm bunları Youtube Astroloji Televizyonu kanalında sevgili Hande Kazanova ile konuştuk.

Bu keyifli sohbeti izlemek ve önümüzdeki dönemle ilgili bilgilenmek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=E5SJ4a6VJqo

Jüpiter’in Akrep burcuna geçiş haritasını aşağıda görmektesiniz.

Ankara’ya göre çizdirilmiş Jüpiter Giriş haritasında Jüpiter’in yönettiği burç olan Balığın yükselmesi ve Jüpiter’in de bu dereceye üçgen açı yapması çok ilginç gerçekten de. Dilerim bu geçiş ülkemize bolluk, bereket, başarı ve refah getirir. Tabii sadece dilemekle olmayacağını, hepimizin gayretleriyle gerçekleşeceğini gayet iyi biliyoruz!

Astroloji haritamızla kıyasladığımızda göreceğimiz üzere, Jüpiter’in Akrep burcuna geçişiyle birlikte ülkemiz adına da olumlu gelişmeler bekleyebileceğimiz bir sürece giriyoruz. Çünkü ülkemiz astroloji haritasının 5.evinde yerleşen Güneş, Şans Noktası, Venüs ve Jüpiter, transit Jüpiter’den olumlu tetiklenmeler alacak. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

Başka bir yazımda genişçe değineceğim üzere, aynı zamanda ülkemiz haritasının Jüpiter dönüşü zamanına doğru ilerliyoruz. Tam dönüş 12 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşiyor. Yine daha sonra detaylı bir biçimde başka bir yazımda ele alacağım üzere, Türkiye astroloji haritası 28 Ekim 2018 tarihinde 12 yıllık Jüpiter Firdaria’sına giriyor. Genişleme, büyüme, önemli gelişmeler yakalama temalarına vurgu yapan bu geçiş çok önemli ve tam da Jüpiter dönüşü yaşadığımız döneme denk geldiğinden, daha da önem kazanıyor! 

Tekrar bu haftaya dönersek…

Dikbaşlılık ve köşeli ilişkiler

Geleneksel astrolojide “kötücüller” ya da modern ifadesiyle “problemliler” olarak tanımlayabileceğimiz Mars-Satürn ikilisinin birbirine dik açıyla baktığı (90 derecelik açı) bir süreçteyiz ve bu sürecin doruk noktasına 11 Ekim Çarşamba günü varıyoruz! Dünya Astrolojisinde bu iki gezegenin sert açıları, problemli zamanlarla, sert ve şiddete yönelik olaylarla çakışmaktadır. Başak ve Yay burçlarından oluşacak bu dik açı, iş hayatı ve ekonomi, uluslararası ilişkiler ve eğitim sistemleri ya da inançlarla bağlantılı konuları birbiriyle problemli bir şekilde bir araya getiriyor. Dikbaşlı ve köşeli ilişkilerin haftanın ilk yarısından itibaren kendini göstereceği bir zaman dilimindeyiz.

Önemli iş ve girişimler için uygun zamanlar

Cuma günü kesinleşecek Merkür-Satürn altmışlığı, Perşembe akşamından itibaren maksimumda etkinleşmeye başlıyor. Haftanın ikinci yarısında, iş günü olarak Perşembe ve Cuma günlerinde nispeten daha rahat ilerleyebiliriz. Otorite temsilcisi kişilerden ya da deneyimli ve işinde ustalaşmış kişilerden destek bulabiliriz. Önemli iş ve girişimler için Cuma ve Cumartesi günlerini kullanabiliriz. Pazar günü genelinde de yine insanlarla bir araya gelmek, hem sosyalleşmek, hem de fırsat olduğunda işle ilgili meseleleri görüşmek açısından olumlu bir atmosfer olduğunu söyleyebiliriz. Ticari konularda girişimler, alışverişler, alım satımlar, eğitimler, duyurular, yazışmalar açısından da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerini tercih edebiliriz. Öte yandan Pazar günü etkili olan Merkür-Uranüs karşıtlığının beklenmedik tepkiler, geri bildirimler, çok edici gelişmeler ve sürpriz kararlar ya da açıklamalara çeken bir tarafı var, farkında ve hazır olalım!

İlişkiler gezegeni Venüs Terazi burcuna geçiyor!

Venüs denildiğinde ilk akla gelen şey “ilişkiler” konusudur. Özel ilişkiler başta olmak üzere, tüm ilişkileri de bu tanımlamaya dahil edebiliriz. İlişkilere yönelik önemli karar ve girişimler açısından Venüs’ün Terazi burcunda seyredeceği 14 Ekim-7 Kasım tarihleri arasındaki zaman dilimini değerlendirebiliriz. Tabii Venüs’ün bazı gergin açılarının etkin olacağı zamanlarda bu konuda dikkatli olmak gerekecek. Takip eden yazılarımda ve videolarımda bu konuya yer vereceğim.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 04:44 itibariyle İkizler burcuna geçiyor. İletişimi bol, zihinsel aktivitesi fazla, hızlı kararların ön plana çıktığı bir gündeyiz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Plüton karesi, söz düellolarına açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Gereksiz ısrar ya da baskı yaratan konuşmalar, yazışmalar ve toplantılar yüzünden zorlanabiliriz. Takıntı yapmaktan, ısrarcı olmaktan uzak olur, biraz da esneklik ve tolerans gösterirsek, günün zorluklarını daha kolay aşabiliriz. Tehlike içeren riskli gelişmelere, gizli düşmanlıklara, arkadan dönen işlere de yatkın bir gündeyiz, farkında olalım!

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim açısından zorlu bir gündeyiz. Konuştuklarımıza ve yazdıklarımıza dikkat etsek isabetli olur. Özellikle başkaları üzerinde baskı yaratan ısrarcı söylemlerden uzak kalmamızda fayda var. Gün boyunca etkili olan Güneş-Plüton karesi güç çekişmelerine ve gerginliklere işaret ediyor. Ayrıca Ay’ın Mars-Satürn karesini çalıştırdığı bir gündeyiz ve bu ikili arasındaki uyumsuz açılar sert, şiddetli, zorlu olaylarla örtüşmektedir. Kazalara, sakarlıklara açık bir gün olmakla birlikte, saldırganlık enerjisi taşıyan bir etki de var. Günün ikinci yarısı bu bağlamda hayli stresli gözüküyor. Venüs’ün de Kiron’un da işin içinde olduğu T-kare açı kalıbı ilişkilerde yaralanmalara işaret ediyor. Gece saatlerine kadar devam eden bir gergin bir duygu atmosferi ilişkilerde hırpalanmaların gayet olası olduğunu gösteriyor. Önemli konuşma ve toplantılarımızı, yazışmalarımızı Ay’ın Güneş ve Merkür ile uyumlu açılarının aktif olduğu öğle öncesindeki zaman dilimine almayı tercih edebiliriz. Gelişme, genişleme, bolluk ve bereket, büyüme ile ilişkilendirilen Jüpiter gezegeni bugün (16:20) Akrep burcuna geçiyor. Bu geçişin bizlere ve ülkemize neler getirdiğini okulumuzun değerli eğitmenlerinden Hande Kazanova ile Youtube Astroloji Televizyonu kanalında konuştuk. Bu keyifli sohbeti izlemek ve önümüzdeki dönemle ilgili bilgilenmek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=E5SJ4a6VJqo

Çarşamba gününe geçişte henüz İkizler burcunda hareket eden Ay, Uranüs ile altmış derecelik uyumlu açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor (01:24). Sabah erken saatlerde Ay’ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte (06:38) duygu yüklü bir atmosfere bürünüyoruz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinden itibaren güzel gelişmelere açık olacağız. Bu bağlamda özellikle öğleye kadarki zaman dilimini iyi değerlendirebiliriz. Finansal konular, eğitim, yayıncılık, yabancılarla ilgili işler, turizm, hukuksal konularda yeni adımlar atabiliriz. Gün genelinde etkili olan Mars-Satürn karesi bu haftanın en zorlu açısı diyebiliriz. Dünya Astrolojisinde bu iki gezegenin sert açıları, problemli zamanlarla, sert ve şiddete yönelik olaylarla çakışmaktadır. Başak ve Yay burçlarından oluşacak bu dik açı, iş hayatı ve ekonomi, uluslararası ilişkiler ve eğitim sistemleri ya da inançlarla bağlantılı konuları birbiriyle problemli bir şekilde bir araya getiriyor. Dikbaşlı ve köşeli ilişkilerin haftanın ilk yarısından itibaren kendini göstereceği bir zaman dilimindeyiz, özellikle öğleden sonraki saatlerde bu daha da belirginleşiyor.

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Neptün üçgen açısının duygu yüklü enerjisinin etkili olduğu sabah saatlerinde fedakarlık ve empatinin ön plana çıkacağı olaylarla ve durumlarla karşılaşabiliriz. Ay’ın Plüton-Güneş karesini tetikleyeceği öğleye doğru saatlerde ise hayli gergin ve sert bir enerji akışı var, dikkat! Tehlikeli ve riskli ortamlardan ve kişilerden uzak durmakta fayda var! Şartları zorlamak ya da olayların üzerine gitmek için uygun bir zaman diliminde değiliz! Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde de yine tartışmalara ve anlaşmazlıklara açık bir atmosfer söz konusu. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşen Ay-Mars altmışlığı yine enerjik, ama bu kez daha dengeli bir akış içerisinde olacağımızı gösteriyor.

Cuma gününe geçişte Ay henüz Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu sabaha karşı saatlerinde sarsıcı, beklenmedik gelişmelere açık olabiliriz. Sabah saatlerinde etkisi devreye giren Ay-Venüs altmışlığı ile dengeye geliyoruz. Uyum, huzur ve dengeyi sağlayabileceğimiz, sevgi alışverişleri açısından verimli bir zaman dilimindeyiz. 06:59’da bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay, saat 09:41’de Aslan burcuna geçiyor. İdare becerilerimizi ve kendimizi ortaya koyma yeteneklerimizi devreye sokma zamanı! Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde abartılara, aşırılıklara açık olabiliriz. Boyumuzun üzerinde işlere kalkışmamaya özen gösterelim. Gün boyunca etkili olan Merkür-Satürn altmışlığı otorite temsilcisi kişilerden ya da deneyimli ve işinde ustalaşmış kişilerden destek bulabileceğimizi işaret ediyor. Ticari konularda girişimler, alışverişler, alım satımlar, eğitimler, duyurular, yazışmalar açısından bugünü tercih edebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sıcakkanlı ve spontane bir enerji akışı var gün boyunca. Sosyalleşmek, başkalarından destek almak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Venüs Terazi burcuna geçiyor (13:11). Venüs denildiğinde ilk akla gelen şey “ilişkiler” konusudur. Özel ilişkiler başta olmak üzere, tüm ilişkileri de bu tanımlamaya dahil edebiliriz. İlişkilere yönelik önemli karar ve girişimler açısından Venüs’ün Terazi burcunda seyredeceği 14 Ekim-7 Kasım tarihleri arasındaki zaman dilimini değerlendirebiliriz. Tabii Venüs’ün bazı gergin açılarının etkin olacağı zamanlarda bu konuda dikkatli olmak gerekecek. Takip eden yazılarımda ve videolarımda bu konuya yer vereceğim. Günün ikinci yarısında gerek özel, gerekse sosyal ilişkiler açısından hayli olumlu bir zaman diliminde olacağız! Değerlendirebiliriz. Önemli iş görüşmeleri ve ticari alışverişler açısından da günün ikinci yarısı daha verimli gözüküyor.

Pazar gününün ilk yarısında Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay’ın Merkür ve Uranüs ile uyumlu açıları yeni ve farklı olanı ortaya çıkarabilme şansımızı arttırıyor. 08:27-14:18 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, saat 14:18 itibariyle Başak burcuna geçiyor. Günün bu ikinci yarısında titiz ve detaycı yaklaşımlarla giriştiğimiz işlerde başarı şansımız daha yüksek. Ay-Jüpiter altmışlık açısının etkili olduğu öğle sonrası ve akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Uranüs karşıtlığı beklenmedik sürprizleri, fikir ve yön değişikliklerini beraberinde getiriyor. Bugün verilen sözlerin uzun vadeli olmayabileceğini gözden kaçırmayalım. Mars-Kiron arasındaki karşıtlık kazalara, yaralanmalara, sakarlıklara dikkat çekiyor. Acelecilikten, agresif ve beklenmedik hareketlerden kaçınalım!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi

Astroloji Okulu, 8 Ekim 2017

OPA Türkiye Facebook Sayfası

https://www.facebook.com/groups/16283256541512

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER