8 Kasım haftası haftalık astroloji yorumları

Eski, geleneksel, alışılmış şeylerin genel göstergesi Satürn ile yeni, modern, alışılmışın ötesine geçen şeylerin genel göstergesi Uranüs arasında yüz yirmi derecelik uyumlu açının en etkili olduğu haftaya giriyoruz! 6 Kasım haftası haftalık astroloji yorumları Öner Döşerden

8 Kasım haftası haftalık astroloji yorumları
 KADINHABERLERİ.COM Geleneksel ve Modern Astroloji konseptlerini harmanlamaya çalışan bendeniz gibi kişiler açısından da güzel bir fırsat sunduğunu söyleyebiliriz bu uyumlu açının… Açı, temel anlamıyla “bakış” demektir. İki gezegen arasında uyumlu açı olması, bu gezegenlerin temsil ettiği kavramlar arasında da uyumlu ve uzlaşmacı bir “bakış açısı” oluşacağını gösterir.

Etkili olmak ve destek almak

Güneş-Plüton arasındaki altmış derecelik açının da etkili olduğu bir haftadayız ve bu uyumlu açı kendimizi ortaya koymamız, başkaları üzerinde etki yaratmamız açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimine işaret etmektedir. Bu açının kesinleştiği Çarşamba gününü bu bağlamda değerlendirebiliriz. Ayrıca Ay’ın bu ikili ile uyumlu açısının etkinleştiği 12 Kasım Pazar gününü, ama daha çok 13 Kasım Pazartesi gününü de başkaları üzerinde karizmatik bir etki bırakmak veya giriştiğimiz işlerde daha fazla etkili olmak açısından kullanabiliriz. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerden destek almak bakımından da destekleyici bir yönü vardır Güneş-Plüton arasındaki uyumlu açıların. Bu açıdan da Çarşamba ve Perşembe günlerini kullanabilir, taleplerimiz doğrultusunda harekete geçebiliriz.

Yoğun, derin ve tutkulu sevmek

İlişkiler gezegeni Venüs Akrep burcuna geçiyor (7 Kasım, saat 14:38). Aslında çok da rahat etmediği bir bölgeden (burçtan) geçiş yapan Venüs’ün tutkulu ve yoğun yönlerimizi tetikleyecek olması, sevgi alışverişlerinde birbirimize gereğinden fazla yükleneceğimiz bir atmosfere de dikkat çekmekte. Böylesi dönemde aşırı sahiplenici olabilir, her zamankinden daha fazla kıskançlık gösterme eğilimine girebiliriz. Olumlu yönden bakarsak, ilişkinin daha fazla içine girmek ya da yoğun ve derin bağlar oluşturmak, birbirine sahip çıkmak, birbiri için bir şeylerden fedakarlık edebilmek gibi durumlar da gözlemleyebiliriz çevremizde. Kısacası ilişkilerde yüzeysellikten ziyade derinlik ve yoğunluk zamanlarındayız diyebiliriz…

Takvimlerinize işaretleyin!

Geleneksel Astrolojide “İyiciller” olarak tanımlanan Venüs ve Jüpiter, bu hafta ortasından itibaren giderek yakınlaşmaya başlıyor. Tam kavuşum 13 Kasım Salı günü gerçekleşiyor (11:15). Ay-Güneş arasında uyumlu açının da etkili olduğu bu zaman dilimini takvimlerimize işaretleyebiliriz ve önemli iş ve girişimlerimiz açısından değerlendirebiliriz. 7 derece Akrep burcunda gerçekleşecek bu kavuşum için Ankara’ya göre çizdirilmiş astroloji haritasında Şans Noktası da kavuşum derecesine yakın yerleşmekte olduğunu görüyoruz. Her ikisi de parasal konular ve maddi kazançlarla ilişkilendirilen bu iki gezegenin kavuşum zamanı finansal konular, girişimler, yatırımlar açısından da değerlendirilebilir kanaatindeyim. Tabii bu genel bir görüştür ve kişisel bazda herhangi bir yorum yapılabilmesi için kişisel haritanız üzerinde değerlendirilmesi gerekir. Bunu da altını çizerek belirtmek isterim. Aşağıda Venüs-Jüpiter kavuşumuna ait astroloji haritasını görmektesiniz.


Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimsel konular açısından hayli aktif bir gündeyiz. Asparagas haberler, yanlış yönlendirmeler, yanıltan kişiler ve durumlarla karşılaşma ihtimalimiz yüksek, zira güne Ay-Neptün karesi ile başlıyoruz ve akşam saatlerinden itibaren de Ay’ın Kiron ve Satürn ile stresli açılara ilerliyor. Önemli açıklamaları, yorumları, bilgi paylaşımlarını, anlaşmaları, imza gerektiren işleri yaparken dikkatli olmamızda fayda var!

Salı sabah saatlerinde henüz İkizler burcunda ilerleyen Ay, Kiron ve Satürn ile sert açılarının ardından Uranüs ile almış derecelik açı yapıyor ve güne biraz daha heyecanlı, hevesli ve yüksek motivasyonla başlıyoruz. Yeni ve güzel gelişmelere, sürprizlere açık bir gündeyiz. Bu açının ardından Ay-Venüs üçgeninin aktif olması, ilişkiler açısından da güzel, heyecanlı, yenileyici gelişmelerin habercisi olabilir! Özel ilişkiler açısından günün en olumlu zaman dilimi öğle saatleri diyebiliriz. Önemli iletişim ve girişimler açısından 13:39’da bu açının kesinleştiği zamanın öncesinde harekete geçmemizde fayda var! Sadece 5 dakikalık bir boşluk süresinin ardından 13:44’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi, milli temalar, duygusal konular açısından hareketli ve yoğun bir zaman dilimindeyiz. İlişkiler gezegeni Venüs’ün Akrep burcuna geçmesiyle (14.38) bu duygu atmosferi daha da yoğunlaşıyor. Ay’ın Jüpiter ile uyumlu üçgen açıda ilerlediği günün ikinci yarısı boyunca girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler ve rahat bir akış yakalayabiliriz. Önemli iş ve girişimleri günün ikinci yarısına denk getirmek isabetli olacaktır.

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Gün içerisinde inişli çıkışlı, dalgalı bir enerji akışı var. Ay’ın Mars ile dik açısının etkili olduğu sabahın erken saatlerinde etkin olan gergin, keskin atmosferin ardından, sabahın ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Neptün üçgeni ile rahat bir akış kazanmaya başlıyoruz. Akşam saatlerine kadarki süreçte etkili olan Ay-Güneş üçgeni, yapacağımız iş ve girişimlerde rahat ve kolay ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler, anlaşmalar, karşı cinsle ilişkiler, ailevi konularda destek almak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ise çekişmeli ve gergin bir atmosfer mevcut. Zorlu kişilerle ve durumlarla karşılaşmaya açığız

Perşembe gününe başlarken Yengeç burcunda ilerleyen Ay’ın Uranüs ile dik açısının etkili olduğu sabah saatlerinde değişken, nereye varacağı belli olmayan, tuhaf durumlar ve olaylarla karşılaşmaya, beklenmedik gelişmelere açık olacağımız bir atmosfer söz konusu olabilir. Hayli elektrikli ve gergin bir atmosfer hem de! 08:14-15:29 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor olacak. Gün boyunca etkili olan Güneş-Plüton altmışlığı, kendimizi etkili bir şekilde ortaya koyma şansı veriyor. Ama önemli girişimler açısından Ay’ın boşlukta olduğu zaman aralığından ziyade, Ay’ın Aslan burcuna geçişinden sonrasını kullanabiliriz (15.29 sonrası). Ay-Venüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde özel ilişkilerde dikkatli olmamızda fayda var! Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay’ın Merkür ile üçgen açıya ilerliyor olması, iletişimin daha pürüzsüz ve problemsiz akacağını düşündürüyor. Önemli konuşmalar açısından 20.30-21:00 sonrasını bekleyebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendine güven ve kendini ifade arzusunun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Mars altmışlık açısının etkili olduğu sabah-öğle arasındaki zaman diliminde cesaret, efor ve enerji gerektiren işlere girişebiliriz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu günün ikinci yarısında ise çekişmeli, rekabetçi bir enerji akışı var. Kadın erkek ilişkilerinde, iş ilişkilerinde dikkatli adımlar atmamız yerinde olur. Önemli pozisyondaki kişiler, otorite figürleriyle ilişkilerde zorlanabiliriz. Fazla ısrar veya şansı zorlamak iyi fikir olmayabilir!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay’ın Satürn ve Uranüs ile üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde, beklenmedik ve sürpriz bir biçimde, daha önce veya bugün aldığımız sorumlulukların üstesinden gelmemize yardımcı olacak durumlarla veya kişilerle karşılaşabiliriz. Ay’ın Satürn-Uranüs üçgenini çalıştırdığı ve bu üçgen açının kesinleştiği bu güzel günde, eski ile yeniyi, klasik ile moderni, alışıldık ile alışılmış dışında olanı bir araya getirebilmek, sentezlemek, yeni fikir ve görüşleri ortaya koymak açısından güzel bir atmosfer söz konusu. Öte yandan, sabah 11:55-akşam 19:41 arasındaki saatlerde Ay’ın boşlukta olacağını da hatırlamamızda fayda var! 19:41 sonrasında girişeceğimiz işlerde detaylara daha iyi hakim olmamız, ince eleyip sıkı dokumamız gerekebilir. 

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay’ın ardı ardına Venüs ve Jüpiter ile altmış derecelik uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatleri hayli verimli, bereketli ve yapıcı gözüküyor. Gerek özel, gerekse sosyal ilişkiler, önemli iş ve girişimler açısından şanslı bir zaman dilimindeyiz! Ay-Merkür karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında iletişim biraz stresli akıyor. Sözlere ve davranışlara dikkat etmemiz gereken bir zaman diliminin ardından, Ay-Neptün karşıtlığına ilerleyeceğimiz için, yanılgılara, yanlış kararlara, yanlış yönlendirmelere de açık olduğumuzun farkına varalım. Önemli konuşma ve görüşmeler açısından çok da uygun bir zaman diliminde değiliz!

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER