22 Nisan 2019 Pazartesi

7-8-9 Haziran Burç yorumu

5 Haziran Haftası Burç yorumu... Öner Döşer'den... Şans ve fırsatlara daha açık, daha kolay ilerleyebileceğimiz, kendimizi daha etkili ifade edebileceğimiz, ilişkilerimizde huzuru yakalayabileceğimiz ve ilişkiler açısından şansımızın pozitif yönde döneceği bir haftaya giriyoruz! Bunun birkaç ana sebebi var: İlişkiler gezegeni Venüs Boğa burcuna geçiyor İletişim gezegeni Merkür İkizler burcuna geçiyor Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter direkt harekete dönüyor Venüs ve Mars uyumlu açıda ilerliyorlar

07 Haziran 2017 Çarşamba 11:53
7-8-9 Haziran Burç yorumu

 İlişkilerde kalıcı adımlar atma zamanı!

İlişkiler gezegeni Venüs 6 Haziran Salı sabahı Boğa burcuna geçiyor (10.26) Venüs bu burcun yöneticisidir ve bu burçtan geçiş yaptığı zamanlar ilişkilerde kalıcı adımlar atmak adına uygun görülür. Boğa burcunun huzur ve sakinlik, sağlamlık ve kalıcılık isteyen doğası, Venüs’ün mizacına uygundur. Bunu sadece aşk ilişkileri olarak sınırlamamak gerekir. Ortaklaşa iş ve projeler, birlikte iş girişimleri de dahil edilebilir. Giyim kuşam, kişisel bakım işleri, dekorasyon işleri, bahçe düzenleme ve toprakla ilgili işler Venüs’ün Boğa burcunda hareket ettiği zamanlarda daha kolay ilerler ve sonuçlar daha verimlidir.

İletişim, eğitim, seyahatler alanında aktifleşme

Merkür’ün İkizler burcuna geçiş yapacağı 7 Haziran (01:15) tarihinden itibaren iletişimi daha aktif kullanabileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Merkür’ün ticari özelliklerini, yazışmalar ve konuşmalar gibi iletişimsel niteliklerini, çözüm üretebilmeyi ifade eden özelliklerini daha etkili bir şekilde göstereceği bu burçta ilerlediği süreçte yeni anlaşmalara girişebilir, önemli yazışmalarımızı yapabilir, eğitim ve yayıncılık alanında daha etkili olabiliriz.

Şans ve fırsatları yakalamak

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter bir müddettir Terazi burcunda geri harekette idi. Jüpiter Terazi burcundaki gerilemesini 9 Haziran Cuma akşamı tamamlıyor (17.02) ve direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Sanki bir müddettir geri çekilmiş gibi gözüken şanslar tekrar bize dönüyor! Jüpiter’in geri hareket ettiği zamanlarda eğitim, yayıncılık, seyahatler, finansal ve hukuksal konularda işler biraz yavaş veya zorlu ilerleyebiliyor. Direkt harekete döndüğünde ise bu konularda daha hızlı ilerleme şansı buluyoruz. 12 Haziran haftasında bu alanlarda daha da hızlı ilerlemeye başlayacağız…

Peki, hangi alanda? İşte bunu doğum haritamızdaki Jüpiter’in konumu ve Jüpiter’in bu dönemde transit ettiği Terazi burcunun haritamızda hangi alana denk düştüğü… Birincisini herkes için bilemeyiz, çünkü bireysel doğum haritaları lazım. Ama ikincisini Yükselen burcu baz alarak bulabiliriz. 4 Haziran Pazar gecesi 21:30’da Youtube’da Astroloji Televizyonu kanalında yapacağım canlı yayında bu konuda bilgi vereceğim. Abone olmak için tıklayınız https://www.youtube.com/user/astrolojitelevizyonu

Yay burcunda dolunay: GERÇEKÇİ OLMA ZAMANI!

9 Haziran Cuma günü 16:09’da Ay ve Güneş tam karşıt açıya varmış oluyorlar. Dolunayın zirve noktası! Yay burcunda gerçekleşen dolunaylar geleceğe yönelik umut ve iyimserlik etkisi taşır. Fakat bu kez bu dolunay Satürn ile yakın dereceye denk düştüğünden, sınırlı iyimserlik ya da geleceğe yönelik gerçekçi beklentiler oluşturma zamanlarındayız diyebiliriz. Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz.

Ankara için hazırlanmış astroloji haritasında Satürn ile dizilimde ve para hanelerine (2/8 ekseni) düştüğünü görüyoruz. Bu yerleşim, 9 Haziran’daki bu dolunayı takip eden yaklaşık iki haftalık süreçte finansal konularda gerçekçi olmamız gerektiğini, ayağımızı yorganımız göre uzatmamız gerektiğini ve biraz da sıkışıklıklar olabileceğini düşündürüyor. Ay’ın Neptün karesinden sonra dolunay yapması ve ardından Satürn ile kavuşuma doğru ilerlemesi, parasal alanda yanılgılara, aldanmalara da açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Dolunaylar önemli olayların ortaya çıktığı, sonuç aldığımız, bir şeylerin görünür olduğu zamanlardır. Bu şeyler olumlu ya da olumsuz olabilir tabii, ama artık durum aşikar olacak, bir şeyler belirginleşecek demektir. Dolunay sonrasında Ay’ın ilk açısı Satürn ile kavuşum olduğundan, sağlamcı ve gerçekçi olmak gerekiyor. İdeallerin peşinde uçup gider, gerçeklerden uzaklaşırsak, hayal kırıklığı yaşayabiliriz. 

Türkiye astroloji haritası üzerinden değerlendirme

Yay burcunda gerçekleşecek dolunay Türkiye astroloji haritasının 6/12. Evlerini etkiliyor. Aşağıda dolunay haritasının Türkiye astroloji haritası üzerindeki izdüşümlerini görmektesiniz.

Dolunay haritamızın 6/12. Evlerini etkilerken, Mars da Yükselen derecesine yakınlaşmakta. Bunlar zorlu ve sert etkiler yaratan durumlarla karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Dolunayın başrol oyuncusu Ay’ın Satürn ile kavuştuğu 6. Ev askeri kurumları ve konuları, silahlı kuvvetleri, polis ve jandarma gibi asayişten sorumlu görevlileri ve kurumları, tüm kamu görevlilerini ve hizmetlilerini, memurları, hastalıklarla ilgili konular ve sağlıkla ilgili kurumları, küçükbaş ve evcimen hayvanları temsil eder.

Dolunay esnasında ve sonrasında Satürn, astroloji haritamızın 12. Evindeki Ay derecesine karşıt açısını yapmaya devam ediyor ve transit Güneş de bu derecelere varmak üzere. Dolayısıyla dolunayın henüz aktif olacağı Haziran ayının onlu tarihlerinde (15 Haziran’dan itibaren) dikkatli olmamız gereken temalar işaret etmekte: Gizli düşmanlıklar, pusular, tuzaklar, perde arkasında dönen işler, hileler, gizli örgütler ve mensupları, hapishanelerdeki kişiler, hastaneler ve sağlıkla ilgili konular, büyükbaş hayvanlar.

Transit Mars’ın ülkemiz astroloji haritasının Mars derecesine dik açıya ve ardından Plüton’a da kavuşum yapacağı zamanlar da bu saydığımız tetiklemelerle örtüşmekte, Haziran ayının ikinci yarısında dikkatli olmamız gerektiğini göstermekte.

Transit Merkür’ün de yine gizli işler ve perde arkasında dönen oyunlar alanından geçiş yapıyor olması, dolunay civarındaki günlerde ve sonrasında bizi tuzağa çekmek ve birbirimize düşürmek üzere hazırlanmış sinsice planları ve oyunları gösteriyor olabilir, farkında olalım!  

 Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Aşk ve ilişkiler, çocuklarla ilgili konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay-Plüton altmışlık açısının kesinleştiği gece 03:35 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa girecek ve günün geri kalanında boşlukta ilerleyecek. Dolayısı ile çok önem verdiğimiz, arkası gelsin istediğimiz ya da kalıcı olmasını planladığımız işlere ilk kez yapacağımız girişimler açısından bugünü kullanmayabiliriz. Ay’ın boşlukta olması kötü bir şey değildir; ama belirsizlik ve kararsızlık içerir. Konuların hangi yönde gelişeceğini, nereye varacağını kestirmek zordur. Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle birlikte (01:15) iletişim alanında hareketlenmeye başlıyoruz. Gerek yazılı, gerek sözlü ifade konusunda, toplantılar, anlaşmalarla ilgili konularda daha hızlı gelişmeler kaydedeceğimiz bir sürecin ilk günündeyiz ve bu süreç 21 Haziran’a kadar devam edecek.

Perşembe gününe başlangıçta henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay gece saat 01:59’da Yay burcuna geçiyor. Uluslararası işler, seyahatler, yayıncılık, eğitim gibi konularda hızlı gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz açısından ele aldığımızda, hizmetliler ve memurlar, sağlık sektörü, çalışanlar, askeri görevliler ve askeriye ile ilgili konular, jandarma ve polis gibi güvenlik görevlileri ile ilgili konuların vurgu kazanacağını tahmin edebiliriz. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde fikir ve görüş zıtlaşmalarına açığız. Önemli toplantı ve görüşmelerimizi, yazışmalarımızı, hesap kitap işlerini günün ilerleyen saatlerine almak daha isabetli olabilir. Akşam saatlerinde Ay’ın Jüpiter’e altmış derecelik uyumlu açısının olumlu etkileri devreye giriyor. Daha rahat ilerleyebileceğimiz ve olumlu sonuç alabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz!

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Uluslararası işlerin ve yabancılarla ilgili konuların, eğitim, yayıncılık, seyahatler, hukuksal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkili olan Ay-Neptün karesi, güne başlarken kararsızlık veya yanlış yönde ilerleme ya da yanıltılma riskinin yüksek olduğunu gösteriyor. Hayal kırıklıklarına açık bir zaman dilimindeyiz. Bu yüzden beklentilerimiz konusunda gerçekçi olmamızda, ayağımızı yere sağlam basmamızda fayda var. Aksi takdirde üzülebiliriz. Saat 16:09’da Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: Yay burcunda gerçekleşecek dolunayın zirve noktasındayız. Dolunaylar önemli olayların ortaya çıktığı, sonuç aldığımız, bir şeylerin görünür olduğu zamanlardır. Bu şeyler olumlu ya da olumsuz olabilir tabii, ama artık durum aşikar olacak, bir şeyler belirginleşecek demektir. Dolunay sonrasında Ay’ın ilk açısı Satürn ile kavuşum olduğundan, sağlamcı ve gerçekçi olmak gerekiyor. İdeallerin peşinde uçup gider, gerçeklerden uzaklaşırsak, hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Gün boyunca etkili olacak Venüs-Mars altmışlığı, ikili ilişkilerde olumlu gelişmelere göz kırpıyor. Jüpiter’in direk harekete dönmesi de (17:02) şansımızın geri döndüğünü, bir müddettir takılan şeylerin giderek açılmaya başlayacağını gösteriyor. Tabii bu hemen bir iki günde olmayacak. Takip eden haftadan itibaren belirginleşmeye başlayacak.

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay Yay burcunda ilerliyor. Ay-Satürn kavuşumunun sıkıcı ve monotonluk hissi veren etkilerini deneyimlediğimiz sabah erken saatlerinin ardından, Ay-Uranüs üçgeninin özgürleştirici ve hareketlendirici etkileri devreye giriyor. Değişik bir şeyler yapmak, biraz rutin dışına çıkmak, değişik ve yeni yerlere gitmek açısından güzel bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. 09:20-14:36 saatleri arasında Ay boşlukta ilerleyeceğinden, kararsız kalabilir ya da ne yapacağımızı tam olarak belirleyemeyebiliriz. Ay’ın Oğlak burcuna geçişiyle birlikte netlik kazanmaya başlıyoruz. Ay-Mars karşıtlığının etkilerini hissedeceğimiz akşam saatlerinde gerginliklere, kavgalara, çekişmelere, agresif rekabete, sakarlıklara ve kazalara açık olacağız, dikkat! Bu açının kesinleşeceği gece saatlerinin ardından (22:49) Ay-Venüs üçgeninin yumuşatıcı, rahatlatıcı ve birleştirici enerjisini almaya başlıyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerinde hoş, güzel bir enerji akışı var. Değerlendirebiliriz!

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sorumlulukların ön planda yer tutacağı, gerçekçi ve ayağı yere basan projelerin daha hızlı ilerleyeceği bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde abartılara, aşırılıklara, müsrifçe harcamalara açık olacağız. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ise daha uyumlu, sakin ev uzlaşmacı bir enerji akışı var. Her hafta olduğu gibi bu hafta da gece 21:30’da Youtube’da canlı yayında sizlerin karşısında olacağım. Takip eden haftanın önemli astrolojik konumlarına yer vereceğim. Astrolojik açıdan değerlendirebileceğimiz günlere ve dikkatli karşıyaka escort olmamız gereken zamanlara değineceğim. Yeniay, dolunay, tutulma, gezegenlerin burç değiştirmeleri ve önemli açı kalıplarının oluştuğu dönemlere yönelik bilgilendirme yapacağım; bazı zamanlarda burçlara göre de bu konumları değerlendireceğim. Beklerim! Abone olmak için tıklayınız https://www.youtube.com/user/astrolojitelevizyonu

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

1 Haziran 2017, Perşembe

Astroloji Okulu, Caddebostan

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  halkalı escort

  istanbul escort

  türk porno

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  ARŞİV