27 Ocak 2021 Çarşamba

6 ocak 2019 Güneş tutulması ve burçlara etkileri/Ninova Astroloji'den

6 ocak 2019 Güneş tutulması ve burçlara etkileri. Yılın ilk tutulmasının etkilerini okumadan, farkındalık oluşturmadan yolunuzu çizmeyin. Ninova Astroloji'dan Ocak 2019 tutulması ile ilgili burç yorumları... "Ninova Astroloji', kadınhaberleri.com için özel yazdı. 2019'un göksel açıdan en önemli aylarından biri kuşkusuz ocak ayı.. Etkileri başlayan tutulmanın etkisi ortalama kısa vadede 2-3 ay arasında bizleri etkileyecek. Uzun vadede tutulma süresi olan 1,5 saat olduğu için 1,5 yıl etkisi sürebilir bireysel hayatlarımızda.

24 Aralık 2018 Pazartesi 16:28
6 ocak 2019 Güneş tutulması ve burçlara etkileri/Ninova Astroloji'den
 KADINHABERLERİ.COM- Pluto ve Satrün'ün tam orta noktasında gerçekleşen bu güneş tutulması Vega Sabit yıldızının etkisini de alacak. Dünyada iz bırakan siyasi liderlerin MC'de bulunan bu yıldız etkisini en çok ay ve güneş tutulmalarında ortaya koyar. Vega sabit yıldızı Oğlak burcunda yer almaktadır. Dünya ile ilgili en önemli gelişmeyi Putin'den bekliyorum. Çünkü Putin'in haritasında Vega 10. evde. Bu sebeple Putin'le ilgili şok etkili bir gelişme yaşayabiliriz. 
2019'un tutulmaları yengeç-oğlak aksında olacağını zaten söylemiştik. İşte yılın ilk tutulması oğlak burcunda kısmi olarak gerçekleşir. Baştan söyleyeyim vega yıldızı ile natal haritasında önemli kavuşumları olan kişiler için bu tutulma olumlu etki yapacaktır. Yani olumlu derken ev taşımak, iş değiştirmek, ülke değiştirmek isteyenler; sanatçılar kitap yazanlar için harika bir zamanın startını veriyor. 

15 derece oğlak burcunda (+5, -5 derece olarak düşünelim) kişisel doğum haritanızda bir gezegen varsa ve bu derece hangi evinizde ise bu noktadan etkileneceğinizi belirtelim. Satüryen bir tutulmadır, biraz sizi sarsar ama eğer emek verilen bir alansa bu tutulmanın sonucu bireylerin hayrına olacaktır. Burçlara göre yorumları özellikle yükselen burcunuza göre okuyun.

Tutulmanın ciddiyeti bir yandan diğer gezegenlerin kendi burçlarında ve rahat ettikleri yerler olmasındadır. Ve biz bu tutulmayı hiçbir retro gezegen etkisi olmadan yaşıyoruz. Oğlak burcunun özelliklerini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Oğlak 10. evi yöneten toprak elementi bir burçtur. 
Bu ciddiyete bir de dönüşümün gezegeni platon ve ciddiyet-disiplinin gezegeni satrünü eklersek nasıl bir dönüşümün arefesinde    olduğumuzu idrak edebiliriz. Ancak bir daha altını çiziyorum burada önemli olan sizin kişisel haritanızdaki dereceler.

Tutulmalarla ilgili dikkat çeken bir diğer konu bu yıl hem 5 tutulma olacağı hem de tutulmaların aks değiştirip yengeç-aslandan yengeç-oğlak aksına geçiyor. Bu noktayı da göz önüne alın. İkili ilişkilerde kritik tarih Venüs'ün tutulma derecesine geleceği şubat ortaları denilebilir.

Tutulmalarla ilgili son altını çizeceğim 6 ocak 2019 tutulmasının Türkiye'den tam görülmeyeceği konusudur. Genel kanı astrolojide, tutulmanın tam gözüktüğü yerde daha çok birebir gözlemlendiği yerlerde olacağı noktasındadır. 

6 Ocak Tutulmasının Türkiye Üzerindeki Etkileri

Ortadoğu ve Amerika'nın Suriye politikası şu anda Trump'un geri çekileceğini açıklamasıyla daha da belirsizleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu geri çekilme ile beraber yeni operasyonları durduracağını söyledi. Aslında bu karmaşa 6 ocak 2019 tutulmasının daha olmadan etkilerini göstermeye başladığının bir göstergesi. 
21 ocak 2019'daki ay tutulması ise 2018 yengeç tutulmasına benzer etkiler olabilir. Bu sebeple sanki özellikle ocak sonu itibari ile ekonomi tekrar bir dalgalanma yaşayabilir. Çünkü Tutulma, Türkiye'nin 2. ve 8. evini etkileyecek. Bu aks hepinizin bildiği gibi kendi kaynaklarımız ve başkalarının kaynaklarını temsil ediyor. Muhtemelen bir ekonomik yapılanmaya gideceğiz. 

Tutulmanın şubat ayındaki etkisi ise Trump'un Ortodoğu için gizli ajandası bir miktar açığa çıkacak Türkiye lehine olacağını düşünüyorum bu durumun. Elimiz güçlendiği için ekonomik olarak olumlu bir atmosfer oluşacak. Seçimlere kadar durum stabil. 

Ancak hem Türkiye hem de tutulmanın tam olarak görülebildiği dünyanın doğusu için kötücül iki gezegen Satrün- Pluto'nun birbirine yaklaşması hakikaten sıkıntılı. Hemen her konuda çok dikkatli olmak, risk almamak önemli. Savunmada kalmak Türkiye'ye askeri anlamda da kazandırabilir. 

15 ocakta Merkür, tutulma derecesine yani Oğlak burcuna gelmiş olacak. 24 ocakta mars bu dereceye bir açı yapacak. Ancak en sıkıntılı tarih bence 5 şubat. Çünkü bu tutulma derecesine Satrün gelecek. 

Ayrıca Türkiye'nin yükselen burcunun yengeç olduğunu hatırlatmalıyım. Ynegeç burcu astrolojide vatan ve milliyet kavramlarının temsilcisidir. Bu konularla ilgili beklenmedik ama hayrımıza gelişmeler olabilir. Ancak 7. ev uluslararası ilişkiler ve açık düşmanları da sembolize eder. Bu bakımdan hakikaten yılbaşından itibaren Türkiye'yi şaşırtan uluslararası adımlarıyla karşılaşabiliriz.

KOÇ BURCU
Özellikle iş hayatındaki koçlar için olumlu etkilerin olduğu bir tutulma. Yılın ilk gününden haziran ayına kadar bu tutulmanın etkilerini toplayacaksınız. Martın ilk haftasında doğan koç burçlarına özellikle değişime direnmemelerini yenilik için yer açmanızı tavsiye ederim. İdeallarinizi hayata geçirmek için Allah'tan gelecek yardımın vesilesi bu tutulma. Emekli olmak isteyen koç burçları için bu önümüzdeki 6 ay içinde fırsatlar doğabilir.


BOĞA BURCU
Sevgili boğalar sizde toprak elementi bir burçsunuz ve tutulma diğer bir toprak burcu oğlakta olacak. Özellikle akademik çalışma ve dini seyahateler yapmak isteyen boğalar için destekleyici etkiler açığa çıkacak. Bunun yanı sıra yurtdışına iş yapmak isteyenler için disiplinli ve sıkı tutanlar için iyi haberler var.

İKİZLER BURCU

İkizler burcunun 8. evinde gerçekleşen bu tutulma, sizin hayata-ölüme bakışınızın değişeceği, kozmozla ilgili derin kavrayış şansı yakaladığınız bir dönüşümün işaretlerini bu tutulma ile yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra miras, tazminat, nafaka gibi beklentileri olanlar için işi doğru yapanların beklentileri gerçekleşecek. Eşiniz ve ortağınızla ilgili ciddi davrandığınızda sorunları halının altına süpürmezseniz muhakkak olumlu sonuçlar alırsınız. 21 ocak 2019 tarihli ay tutulması ay kare Uranüs etkisiyle gelecek. Bu tutulmanın etkisi 21 ocaktan sonra daha netleşecek. Huzursuz edici hislerin etkisiyle yanlış karar almamanızı tavsiye ederim. 

13 ocak tarihli Neptün Jüpiter karesi sizi gerçekçi olmayan beklentilere girmemenizi öneririm. Bu tarihle güneş tutulmasının etkisinin birleşmesi sizi dikkatsizliğe sevkedebilir. Tv, sinema ve yaratıcılık alanlarında çalışanları olumlu etkilediği gibi ticaretle ve finansal alanda çalışan ikizleri yanlışa sevkedebilir. 

YENGEÇ BURCU

Sevgili Yengeç burçları zıt burcunuz oğlakta gerçekleşecek olan tutulma sizin evlilik-ilişkiler olan 7. evinizde gerçekleşecek.  Evliliklerindede Varolan zorlukları da düzeltmek için imkan doğabilir ya da boşanma şartları oluşan evlilerin ayrılışına vesile olabilir. Yeni ilişki isteyenler için özellikle ciddi ilişkiler isteyenlerin beklediği zaman dilimi geldi. Öncü bir burç olan tutulma sizi en az oğlak burcu kadar kadersel etkileyebilir. 

ASLAN BURCU
6. evinizde gerçekleşen satrünyen güneş tutulması yazdan beri etkisi süren sağlık sorunlarınıza dikkat çekiyor. Dişlerinize dikkat derim. Kronik hastalıklarınızı stabile etmek için tam zamanı. Sarsıntıdan daha az etkilenmek için lütfen dikkat edin.

BAŞAK BURCU
Güneş burcu ve yükselen burcu başak burçları bu tutulma sizin 5. evinizde. Çocuklarınızla ilgili radikal kararlar almanın zamanı geldi. Bekar başaklara ise ciddi ilişkiler için kapılar açılabilir. 2000 yılından gelen yanlış durumlar varsa değiştirmenin tam zamanı.

TERAZİ BURCU
4. evdeki tutulma köklerinizi büyük ebeveynlerinize işaret ediyor. Ev satmak veya almak isteyenler için destekleyici bir tutulma. Terazi burcu öncü bir burç olduğu için bu tutulmanın etkisini daha çok hissetme hatta sert etki alma ihtimali var ama terazi jüpiterden de destek aldığı için bu etki azalacak. En azından sertliği yumuşuyor.

AKREP BURCU

3. evinizdeki tutulmaya hem plutonun hem de satrünün ve de güney ay düğümünün eşlik ettiğini söylemek isterim. Yakın iletişimlerinize ve kardeşlerinizle ilişkilerinize çok çok dikkat edin. Bazı arkadaşlarınızın perde arkası görünümü aralanabilir.

YAY BURCU
2. evinizde gerçekleşecek olan tutulma Jüpiterinde etkisiyle parasal kaynaklarınızı daha da artırabilir. Ya da iş arayan kişilerin iş alanlarını tetikleyebilir. Venüs ve jüpiterde natal haritanızda 15 derece civarındaysa emeklerinizin meyvesini yeme zamanı.

OĞLAK BURCU
Sizin 1. evinizde gerçekleşecek olan tutulma özellikle yükselen derecesi 15 olanların hayatını kökünden değiştirecek. Sizin hiçbirşeyiniz kolay olmadı ama bu sefer biraz daha hızlı ve kolay olabilir. 5-6 ocak doğumlu oğlaklar daha da fazla etkilenebilir. 6 ocak bir bakımdan daha çok önemli bir tarih, gerileyen Uranüs durağan hale geçecek ve 6 marta kadar bu pozisyonda kalacak. 6 ocak 2019 çok kritik bir gün. Bugün için hiç risk almamanızı tavsiye ederim. Eğer iletişim alanlarını içeren işlerde iseniz Merkür'ün 5 ocakta Oğlak burcuna geçeceğini göz önünde bulundurun. Kamu ile iş yapan oğlak burcu iseniz beş düşünün bir adım atın derim. 

Bütün bu etkileşim içinde yukarıda dediğim gibi şimdiye dek altyapı hazırlayanlar için bulunmaz enerjiler. Sadece ocak ayı boyunca 8 ocak-12-13 ocak tarihlerinde kritik görüşmeler yapmayın. 21 ocakta girişim de bulunabilirsiniz ama lütfen amirlerinizle tartışmalara girmeyin, daha kabullenici davranın. Ve hiçbirşeyi kişiselleştirmeyin. Bu görüşmeleri 22 ocak-23-24-25 ocak arasına alın derim. 

KOVA BURCU
12. evinizde gerçekleşecek olan tutulma, iç dünyanızda bir açılıma neden olacak. Ancak özellikle içe dönük vesvese hastalıklarınız varsa biraz sizi bunaltabilir. Bu durumda olan kovalara çok cesur olmamalarını özellikle bir iki ay risk almamasını tavsiye ederim.

BALIK BURCU
11. evinizde olan tutulma size artık ihtiyacınız olan sosyal çevreyi getirecek. Bu çevre daha aklı başında tutarlı orta yaş insanlardan oluşan bir sosyal çevre olabilir.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV