20 Nisan 2019 Cumartesi

3-4 HAZİRAN burç yorumu

Bu haftanın en önemli gezegen konumlarından biri Mars-Satürn arasındaki karşıtlık olacak hiç kuşkusuz. Mars ve Satürn geleneksel astroloji türünün kötücülleri olarak bilinirler. Aslında gezegenler kötücül değildir tabii ki. Ama onların temsil ettikleri, sembolize ettikleri kavramlar bizler açısından iyicil veya kötücül olarak tanımlanır. Mars mücadele gerektiren, zorlu işler, savaşkan enerjileri, kavgaları, hak aramayı, rekabeti temsil eder. Satürn kısıtlanmayı, engelleri, geciktiren faktörleri, sabır gerektiren durumları, ağır sorumlulukları ve çok çalışmak karşılığında başarıyı sembolize eder. Biz insanlar bu durumlardan pek hoşlanmayız. Her şeyin rahat ve engelsiz biçimde akmasını, kolay ilerlemeyi, zorlanmadan elde etmeyi bekleriz. İşte bu yüzden Mars ve Satürn’ün sembolize ettiği kavramları kötücül olarak nitelendiririz.

03 Haziran 2017 Cumartesi 14:02
3-4 HAZİRAN burç yorumu

 Astrolojik açıdan ele alındığında açık bir şekilde görüleceği üzere bu iki gezegenin kavuşum ve karşıtlıklarında insanlar zorlu durumlarla yüzleşir. Dönemsel koşullar zorlayıcı yönde gelişir. Şartlar daha fazla mücadele ve gayret gerektirir. Şiddet ve gerilim artar. Bu yüzden geleneksel astrologlar bu iki gezegenin kavuşum ve karşıt açıları dönemlerinde etraflarındaki kişilere uyarılarda bulunurlar.

Dünya Astrolojisinde burçların kişisel anlamlarından ziyade genel (kolektif) anlamları kullanılır. Karşıt burçlar bir eksen olarak ele alınır ve yorumlanır. İkizler/Yay ekseni iletişim, eğitim, yayıncılık, seyahatler, inançlar ile ilişkilendirilir. Bu eksende olan tutumalar ve gezegen karşıtlıkları, bahsettiğimiz alanlarda hareketlenmelerin olacağını işaret eder. Söz konusu şimdilerde olduğu gibi kötücüller veya zor karakterde gezegenler olduğunda, bu konularda stresler, zorluklar ortaya çıkar.

Mars-Satürn karşıtlığının etkili olduğu günlerdeyiz ve hepimizi çok üzen bir Manchester Arena saldırısı yaşadık. Terör acımasız yüzünü gösterdi. Mars-Satürn’ün İkizler/Yay eksenindeki şiddete yönelik etkilerine bir öncü işaretti. Umarım önümüzdeki günlerde dünyanın başka ülkelerinde de benzer durumlar yaşanmaz. Ama böyle bir risk var mı derseniz, cevabım “evet” olmak zorunda…

Bu tür eylemlerin hangi bölgelerde ortaya çıkabileceğini kestirmek hiç de kolay değil. Bu bağlamda İkizler ve Yay burçlarının temsil ettiği bölgelere göz atabiliriz veya Astrolokalite’den istifade edebiliriz. Astrolokalite açısından ele alırsak Mars-Satürn karşıtlığının ASC/DSC eksenine denk düştüğü bölgeler Afrika ve Amerika kıtalarında görülmekte. Bu bölgelerde şiddete yönelik olaylar yaşanması ihtimalini güçlendiriyor.

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Mars-Satürn karşıtlığı 25 derece İkizler/Yay ekseninde kesinleşecek demiştik. Bu karşıtlığı Türkiye astroloji haritası üzerine idüşürdüğümüzde, haritanın 6/12. Evlerini etkilediğini, haritada 29 derece İkizler burcunda bulunan Ay’ın tetiklediğini görüyoruz. Aşağıda bu iki haritayı birlikte görmektesiniz.

Bir ülkenin astroloji haritasında Ay genel olarak halkı temsil eder. Türkiye astroloji haritasında Yengeç burcu yükselmektedir ve Yükselen yöneticisi olarak Ay yine halkın durumunu ifade etmektedir. Mars-Satürn karşıtlığının ülkemiz astroloji haritasının Ay derecesine yakın denk düşmesi, halkı irrite eden, agrese eden, provoke eden, halk üzerinde endişe ve stres yaratan durumlara dikkat çekmektedir.

Mars’ın haritanın 12. Evinden transiti ve Ay derecesini tetiklemesi önümüzdeki hafta sonuna kadar devam edecek. Bu durum gizli düşmanlıklara, perde arkasında dönen işlere dikkat edilmesi gerektiğini göstermektedir.

Nelere dikkat etmeliyiz?

Mars-Satürn karşıtlığının ve Venüs-Uranüs-Plüton arasındaki zorlu açıların yaratacağı streslerle nasıl başa çıkabiliriz? Ya da bu koşullar altında nelere dikkat etmeliyiz?  

Perşembe günü boyunca maksimumda etkili olacak Venüs-Satürn üçgeni aşk ve ilişkiler açısından daha dengeli, sağlam bir atmosferde olacağımızı gösteriyor. Giyim kuşam alışverişleri, estetik ve bakımla ilgili konular, dekorasyon, güzelleştirme ve düzenleme ile ilgili konularda harekete geçebiliriz.  

Sakarlıklara, kazalara dikkat!

Haftanın ikinci yarısında aktif olacak, ama özellikle Cuma günü maksimumda etkin olacak Mars-Kiron karesi sakarlıklara, kazalara, düşmelere, yaralanmalara, kırgınlıklara açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Acelecilikten, tehlikeli ve riskli işlerden, süratli ve dikkatsiz araba kullanmaktan kaçınmamızda fayda var. Mekanikle ilgili arızalar, iş kazalarına açık bir gündeyiz, farkında olalım!

Fırsatları yakalamak

En iyicil ve destekleyici açılardan biri olarak nitelendirebileceğimiz Güneş-Jüpiter üçgeni hafta sonunda şans ve fırsatlara açık olacağımızı gösteriyor. Cumartesi günü maksimumda etkili olacak bu uyumlu açı hafta ortasından itibaren etkisini gösterecek. Hukuki, eğitimle ve yayıncılıkla ilgili, yabancılarla veya seyahatlerle ilgili, finansla ilgili konularda harekete geçmek için Cuma ve Cumartesi günlerini kullanabiliriz.

İlişkilerde beklenmedik gelişmeler

Haftanın ikinci yarısında aktif olacak ve Cumartesi sabahı kesinleşecek Venüs-Uranüs kavuşumu, ilişkilerimizde beklenmedik yön değişikliklerine açık bir hafta sonunda olacağımızı gösteriyor. Birden karşımıza çıkan durumlar, sürprizler, özgürleşmeler bu hafta sonuna damga vuracağa benzer. İlişkiler açısından sağlam ve kalıcı adımlar atma arzusunda isek, biraz daha beklememiz gerekecek. Venüs Boğa burcuna geçinceye kadar (6 Haziran).

Hayal kırıklığı ve yanılgı riski

Özellikle erkeklerle veya otoriteyi temsil eden kişilerle ilişkilerde hayal kırıklığı ya da üzüntü riski taşıyan Güneş-Neptün karesi Pazar günü boyunca maksimumda etkili olacak. Geleceğe yönelik hayati kararlar açısından uygun bir günde olmayabiliriz, zira bu açı yanılgı riskini de beraberinde getirir. Öte yandan, hayal gücü, ruhsallık, maneviyat gerektiren işlerde gelişim gösterme ve başarı şansını arttırır.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesabımızı iyi yapmamız, sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde aktifleşen Ay-Plüton üçgeni ve ardından etkinleşen Ay-Merkür üçgeni, sözlerimizle ve yazdıklarımızla başkaları üzerinde güçlü etki yaratabileceğimizi gösteriyor. Önemli konuşmalarımızı, yazışmalarımızı, toplantılarımızı öğle öncesindeki saatlere denk getirebilirsek isabet ederiz. Ticari konularda, finansal konularda, seyahatlerle veya eğitimle ilgili konularda girişimler yapmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Öğle saatleri sonrasında, özellikle de akşam saatlerinde itibaren ise Ay-Satürn karesinin gergin, bloke edici, engelleyici enerjisi devreye giriyor, farkında olalım! Sözlerimize dikkat etmemizde, eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamamızda fayda var. Gereksiz yere kalp kırmayalım! Hesaplaşmak istediğimiz konular varsa, bunları daha iyi bir lisanla ifade edebilir, kırgınlık yaratmadan hesabımızı görebiliriz. Bu açının ardından Ay’ın Mars ile kare açıya ilerliyor olması, gergin, mücadeleli, agresif ve sert etkilere açık bir gecede olduğumuzu gösteriyor. Farkında olursak yangına körükle gitmeyiz, zorlu etkileri yumuşatabilir, atlatabiliriz. Gün boyunca etkili olan Mars-Kiron karesi yaralayıcı, sakarlıklara ve kazalara açık bir atmosferde olacağımızı da gösteriyor. Acelecilikten kaçınabiliriz.

Cumartesi gününe geçişte henüz Başak burcunda ilerleyen Ay, gece 00:48’de Mars ile kare açısını tamamladıktan sonra boşluğa giriyor. Gece yarısını takip eden gergin zamanların ardından, saat 03:03’te Ay Terazi burcuna geçiyor. Biraz olsun rahatlıyoruz! Ay’ın gün boyunca aktif temel açıları yok. Gün boyunca etkili olan Venüs-Uranüs kavuşumu, aşk ve ilişkilerde sürprizlere ve hızlı gelişmelere açık olduğumuzu gösterirken, acelecilik ve gereğinden fazla egosantrik ve tek taraflı düşünmek ya da düşünmeden hareket etmek yüzünden kırgınlık riskini de arttırıyor. Gün boyunca etkili olan Güneş-Jüpiter üçgeni, her türlü iş ve girişim açısından destekleyici bir atmosfer oluşturuyor. İş ve organizasyonlar açısından, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler ve alışverişler açısından isabetli bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Özellikle de yabancılarla ilişkiler, başka kültürden insanlarla alışverişler, eğitim ve yayıncılık alanında girişilecek işler açısından harika bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz!

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İkili ilişkilerin dikkat çekici bir derecede yoğunlaşacağı bir gündeyiz. Ay’ın Jüpiter-Güneş üçgenini tetiklediği sabah saatlerinde güne iyimser, aktif ve şanslı başlıyoruz! Sevdiğimiz insanlarla bir araya gelebilir, sosyal aktivitelere dahil olabiliriz. Ufkumuzu genişletecek kişilerle bir araya gelebilir, bize vizyon kazandıracak önemli bilgiler alabiliriz. Yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmek, alışverişler yapmak, seyahatler, eğitimle ilgili konular, yayıncılıkla ilgili işler açısından harika bir zaman dilimindeyiz! Ay-Plüton karesinin ve Güneş-Neptün karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde zorlu ve stresli, yanıltıcı ve hayal kırıklığı riski taşıyan bir enerji akışı var, dikkat! Özellikle bizim için önem taşıyan erkek figürleriyle ilişkilerde zorlanmalar, hayal kırıklıkları, yanılgılar yaşayabiliriz. Hareket ve aksiyon gezegeni Mars akşam 19:15’te Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal anlamda dışavurumlar yapmaya eğilim göstereceğimiz, tepkiler vermeye açık olacağımız bir sürece giriyoruz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

26 Mayıs 2017, Cuma

Astroloji Okulu, Caddebostan

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  halkalı escort

  istanbul escort

  türk porno

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV