27 Ocak 2021 Çarşamba

26 aralık 2019 güneş tutulması ve burçlara etkisi

26 aralık 2019 güneş tutulması ve burçlara etkisi. Astroninova, kadınhaberleri için özel yorumladı. Tutulmalar, astrolojinin en önemli kehanet yöntemidir. Yorumunuzu okumadan yeni yıl planı yapmayın lütfen. Özellikle haritaların boğa ve oğlak burcu kısmını iyi inceleyin. 21 haziran 2020'ye kadar bu yorumların etkisini görebiliriz...

25 Aralık 2019 Çarşamba 14:18
26 aralık 2019 güneş tutulması ve burçlara etkisi
 KADINHABERLERİ.COM- 26 aralık 2019'da olacak güneş tutulması 2020'nin ilk altı ayına damga vuracak. Peki güneş tutulması ülkemizden görünecek mi? Asıl önemli olan soru bu. Çünkü bir tutulma nereden görülüyorsa orayı daha da güçlü etkiliyor. Tutulma 3 dakikadan biraz daha fazla sürecek. Bu tutulmayla meydana gelen yenilik ve değişimler sizin tam 3 yılınızı etkileyecek. Tutulmanın an haritasında İstanbul'da jüpiter yükseliyor. Bu bakımdan ben biraz daha olumlu görüyorum bu güneş tutulması. Uranüs'ün de bir üçgen açısı var. Tabii esas olan sizin doğum haritanızda 4 derece ve civarıdır. Halkalı tutulma 26 aralık tutulması yani bizim tam tutulma kadar görünen etkisi olmaz ama parçalı tutulma kadar zayıf değildir. Bazı astrologlar halkalı tutulmaların süpriz örtülü ve kadersel etkiler barındırdığını söylerler. Ben de açıkçası bu görüşe katılıyorum. Geçmişte 2001 aralık ayında aynı tutulmayı yaşadık. Tutulmanın Mc derecesi terazi burcu bu bakımdan adalet mevzuları ülke hatta dünya çapında gündeme gelecek. 

Yani tutulmadan

1. etkilenecek: tutulmanın görüldüğü coğrafyada doğan ve yaşayanlar.

2. etkilenecek olanlar: Haritasında oğlak burcunda gezegenleri olanlar.

3. etkilenecek olanlar: öncü burçlarda doğan ve yükselenleri olanlar. 4-5 derece civarı daha çok etkilenecek. Başak, yengeç, balık çok olumlu etkilenebilir.

4. etkilenecek olanlar: sabit burçlarda 19-21 derecede gezegenleri olanlar (+ 5/-5 orb alın).

Tutulmaları daha önceki tutulma yazılarımdan bir daha okuyabilirsiniz. Popüler astroloji yazılarından farklı olarak ben en önemli doneyi tutulma olarak alırım. Yukarıda saydığım kişilerin bireysel kaderlerinde gözle görülür değişiklik olabilir. Genelde olumlu olur bu hızlı değişimler.

Koç Burcu

Toprak burçlarında 4 derecede gezegenleri olanlar özellikle kariyer anlamında çok önemli güzel değişiklere gebe. Dost burcunuz yaydaki hareketlilik sizin tutulma derecenizle kontak kuracak. Bu tutulma ile yeni bir kariyer planı içine girebilirsiniz. Ve bu bir mücadele şeklinde devam edersiniz siz kazanacaksınız. Özellikle tutulmadan hemen 3 gün önce iş fırsatları çıkabilir. 23-24-25 aralıkta iş görüşmelerinizi yapmanızı tavsiye ederim. Burada dikkat edilecek konu kendinizi kandırmamanız. Tutulma etkisiyle bazı yükselen koçlar işlerini kapatsa dahi hemen yeni bir iş bulacaklar.

Boğa Burcu

Baştan söyleyeyim akademik alanda çalışma yapmak isteyen boğa ve yükselen boğalar için bu tutulma tam zamanı. Bu iyilik 2020 için de geçerli söylemeliyim. Aralık Ales sınavını kaçırmayın derim. Yurtdışı konusunda girişim yapmak isteyenler için yılbaşı civarı tam zamanı. Zaten uzun zamandır ufkunuz baştan inşa ediliyor işte bu inşaya bu tutulma çok pozitif etki yapacak. Ödemeleriniz varsa bir an önce planlayıp yapmanızı tavsiye ederim. Köklü bir değişim için uygun enerjiler bu tutulma ile açığa çıkabilir. Yer değişikliği ve şehir değişikliği yapmak isteyenler için doğru zamanlar. Medya ile ilgili alanlarla ilişkileri olan boğalar özellikle bir ün peşinde koşanlar için de harika bir tutulma.

İkizler Burcu

Tutulma öncesi 12 aralıkta sizin burcunuzda bir tutulma olacak.  Müsrif davranan ikizler için bedel ödeme zamanı. Bu tutulmayla beraber para ile ilşkinizden risk faktörünü çıkarın. Çok şükür ikizler kafasına pek birşey takmaz ama ben size ödemelerinizi dikkate almanızı tavsiye ederim. Tutulma etkisi ile ciddi bir ödeme planı yapın. İKizler ve yükselen ikizler tutulma sizin 8. evinizde. Kabüle geçtiğiniz sürece fırsatların çıktığını görebilirsiniz. Eğer 4 derece ve yakınlarında haritanızda toprak gezegenleri varsa yorumları buradan yapın.

Yengeç Burcu
İki yıldır tutulmalar sizin burcunuzda, ancak bu tutulmanın en güzeli bu ay gelecek. 7. evinizde gerçekleşecek. Ortaklık, evlilik ve açık düşmanlarınız ortada. Beşinci evdeki mars tutulmanın sizi olumsuzlara karşı koruyabilir. Sağduyu sizin bu dönemde anahtar kelimeniz. Değişim dönüşüm ve farkındalık sizin kelimeleriniz olacak bu tutulmayla beraber. Yani bu tutulma ile gelecek. Süper ortaklıklar, harika ilişkiler hem özel hayat hem iş için bütün enrejiler var. Çok iyicil insanlarla karşılaşmanız mümkün. 1- 8 derece arasında gezegenleriniz varsa söylediklerim yüzde yüz gerçekleşir. Haydi haritalarına bakın. 2017'den beri evlenmek isteyen ve hala bekar olan yengeçler bu tutulma etkisi ile birlikte biri ile tanışabilirler. Fiziksel olarak kendinizi daha iyi hissedecek olacağınızı söyleyebilirim. 

Aslan Burcu
Zararlı alışkanlıkları bırakma ve sağlık sorunlarını çözmek için 26 aralık tutulması köklü fırsat sunabilir. Uzun zamandır evcil hayvan edinmek isteyenler için tam zamanı. Haritanızın boğa kısmı çok önemli. Uranüs bu tutulmada gökyüzünde çok etkili. Sizin burcunuza da ani olaylar getirebilme ihtimalini düşünüyorum. Diğer yandan bu tutulma civarında nankörlük yerine çevrenize karşı vefa enerjisini çalıştırmanızı tavsiye ederim. Sevdiğiniz ama sizi biraz aşağıya çeken insanların gerçek yüzünü görme ihtimaliniz varsa. Yani perdelenmiş kötülükler açığa çıkabilir. Dolayısıyla bu tutulma önce sizi olumsuz etkiliyormuş gibi gözükse de sonu iyi bunu unutmayın. 

Başak Burcu
2020'nin en şanlı 3 burcundan birisiniz. Sizin bu tutulma 5. evinizde yani kısmetler evinizde gerçekleşecek. Jüpiter etkisindeki bu tutulma özellikle yaratıcı sahada çalışanlar için harika enerjiler getiriyor. Çocukları eğitim alanında olanlar için güzel etkiler var. 6 ay içinde çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler var. Kuvvetli bir Jüpiteriniz varsa tutulma çevresinde harika etkiler olur. Etik bir başak burcu iseniz. Sİzde çok etkili olan Ceres sizi daha da besleyecek çevrenizde olacak yıkımlardan etkileneceksiniz. Etik olmayan bir başaksanız sonun başlangıcı. DOst acı söyler. İyi şeyler eken bir başaksınız uçuşa hazır olun ama sürekli entrika ve hesap içindeyseniz belki daha da kötü etkilenen biri olacaksınız. Çünkü tutulma sırasında toprak elementi vurgusu o kadar yüksek ki.. Merkür yay burcunda ve 12. evde olacak. Hırslarınız artabilir özellikle gizli hırslarınız. Merkür burada rahat değildir lütfen sakin olun. 

Terazi Burcu

Bu tutulma 2020'nin tamamında sizi etkileyecek. Adımınızı atarken dahi düşünmenizi tavsiye ederim. Satrün ve Plüton kavuşmadan hemen önce olumlu bir enerji alanı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Boğa burcu yerinizi iyi değerlendirin. Karşıdan beklemeyi bırakın lütfen. Şubata kadar en iyi döneminiz diyorum. Eğer 4-5 derece öncü burçlarda bir olumlu gezegeniniz varsa sağlık sorununuz varsa şifayı bulacaksınız. Göremediğinizi görme enerjisi gelecek size. Bazıları için biraz olumsuz o sebeple trafik, kaza vs gibi risklere dikkat et. Özellikle ocağın 5'ine kadar bu anlamda dikkatin yüksek olsun. Hırslanma lütfen varsa hırsların tutulmayı vesile edinip teslimiyette kalın. Korkarım biraz zor bir süreç başlıyor. Ama unutmayın bunlar sınav. Hepsi geçecek.Akrep Burcu


Tutulma sizin 3. evinizde gerçekleşecek. Kardeş, yakın gezi, iletişim evi. Eskisinden daha fazla seyahat edeceksiniz. Kendinizi geliştireceğiniz bir döneme başlangıç yapabilirsiniz. Bu tutulmayı en son 2011 yılı aralık ayında yaşadınız. O dönemki hayatınızdaki temaları düşünün benzer ivmeleri kazanabilirsiniz. Eğer şimdiye dek gaddar ve büyük kibirle bir iş yapmadıysanız bu tutulma sizin dünyanınızı aydınlatacak ama çok büyük oynayan bir ezici güç akrepseniz imtihanınız yeni başlıyor. Ezici olmayan niyeti iyi olan akrepseniz hakikaten iyi bir zaman başlıyor. Parasal bakımdan eğer çabalıyorsunuz ve sadaka veriyorsanız bu tutulma kısmetinizi yükseltecek. Özellikle eğer hem yükseleniniz akrep hem de kendi burcunuz akrepse yorumlarımda iddialıyım doğrusu. Kesinlikle çok çok dengeli bir tutulma sizin için. Özellikle uzun yıllardır beklediğiniz iş, eş vs. varsa bu tutulma ve önümüzde aylar harika kısmetler getirecek. Müjdemi isterim yılbaşı güzel gelecek. 

Yay Burcu

Özellikle para kazanma ile ilgili bir perspektif geliştirmek isteyen yükselen yaylar için harika enerjier var. Yaptığım bu analiz, toprak burçlarınızda bir 4 derece civarında venüs jüpiteriniz varsa yüksek olasılıktır. 2020 zor bir yıl olacak ben bu tutulmayı bir fırsat olarak görüyorum. İlerde Satrün Pluto kavuşumu üstüne bir de Jüpiter kavuşumu var. Sadece sizin için değil bütün burçlar için son kısmetler diyorum. Sizi de bu tutulma teması olumlu bir şekilde haziran 2020'ye kadar sürer. Özgür düşünce tabiatı olan yaylar biraz daha önemli etkilenecek bu tutulmadan. Yani olumlu düşünce tutulmalar için çok çözüm getirecek. Risk istemeyeceksiniz bu süreçte o sebeple heyecanlı yaylar durulabilir. Bu da onların hayrına olacak. Maddi sorunlar birçok burç gibi sizi de gerçekçi olmaya zorlayacak. 

Oğlak Burcu


Oğlak ve yükselen oğlak burçları için sıkıntılar bitti gibi. İyimser ve cesaret olduğunuz sürece  2020'nin ilk yarısının en şanslı burcu sizsiniz diyebilirim. Uranüs ve Jüpiter desteği bu ay sizinle.  4 derecede gezegenleriniz varsa 1. derecede çok çok güçlü destekler sizinle. Ama bu derecelerde mars ve satrün varsa bir miktar daha stresiniz olabilir. Ama olumsuz kabul etmeyin bu size iş yükü de getirebilir. Biraz gergin enerjileri kendine çeken oğlak bu tutulmayla bu gergin enerjileri üstünden atacak yani bu olumsuz tiplerden artık kurtulma gücünü kendini bulacak. Tutulmalar son 2 senedir yengeç-oğlak aksında siz yapacağınızı yaptınız sıra yaratıcıda. iyi şeyler yaptıysanız sabır ve dua ile olaylara yaklaşan bir oğlak iseniz bu tutulma sizi ileriye atacak. 

Kova Burcu

Bu güneş tutulması sizin 12. evinizde gerçekleşecek yani içsel evinizde. Tam karşısı da sizin çalışma ve sağlık eviniz yani karşısı demek ikinci derecede etkilenecek eviniz demek. Geçtiğimiz yıllara göre artık birçok konuyu daha ciddi  ele almanız gerekmektedir. 2020 bu tutulma ile şekillenecek. Örneğin eğer bu tutulma civarı eğer size çok beğenmediğiniz bir iş teklifi dahi olsa kabul etmenizi tavsiye ederim. Kısmetleri kaçırmayın. Özellikle 10 ocağa kadar iş, eş, sağlık her neyse bu alanda açılan kısmetleri reddetmeyin olanla yetinin kabüle geçin. Özellikle haritanızda Uranüs ile ay civarında tutulma varsa daha da güzel. Yüksek yargıda çalışan bir kovaysanız lütfen vicdani karar verin. Yoksa aldığınız kararlar toplumu derinden sarsabilir. Lütfen vicdani olun.


Balık Burcu
İçinizdeki büyümemiş çocuğu bir miktar büyütme imkanı bulursanız bu tutulmayı iyi atlatırsınız. Bu tutulma gerçekten toprak elementi eksikliği ile hayatın gerçeklerini açığa çıkaracak hazırlanmazsınız çok acı olur lütfen. Zalimler sizi ezer geçer onlar bedelini öder ama sizde ödersiniz. Sağlam ahlakınız iyi niyetlerinizle lütfen gerçeklerden taraf olun. Ben bu enerjinin pozitif tarafları olduğunu düşünüyorum sizler için. Özellikle aşk isteyen balık burçları niyetlerini iyi tutarsa evlilik olabilir. Çok duygusalsınız artık bırakın sevgili balıklar. Bazı balıklar eğer çocuk sahibi olmak istiyorsa bu dönemde daha çok ihtimaliniz var. Sizde bu tutulmadan etkilenecek bir burçsunuz özellikle 4 derece civarında bir gezegeniniz ya da kavuşumunuz varsa.
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Zuhal Genç 1 yıl önce yorumlandı

   Kova burcu yok

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV