25 Eylül Haftası astrolojik yorumu

25 Eylül Haftası astrolojik yorumu

25 Eylül Haftası astrolojik yorumu

 Çok sayıda karşıtlığın bir araya geleceği bir haftaya giriyoruz. Yani uğraşmamız, üstesinden gelmemiz gereken pek çok şey bir araya gelebilir. Karşıt (180 derece) ve kare (90 derece) açılar stresli, zorlu durumları, dengesizliği ve uyumsuzluğu ifade ederken, gelişim sürecimizde en önemli yeri tutan, üstesinden gelindiğinde hızlı büyüme olanağı sunan açılardır. Stres büyük, ama ödülü de büyüktür. İşte böylesi bir haftaya giriyoruz: Stresi büyük, ama üstesinden gelebilirsek ödülü büyük!

Bu konuyu detaylı bir şekilde ele aldığım haftalık konuşmamı dinlemek için linki tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=1oDy4w3nH-8

Aşağıda Jüpiter-Uranüs karşıtlığının kesinleştiği anın haritasını görmektesiniz. Aynı haritada Merkür-Kiron-Satürn T-karesi, Venüs-Mars kavuşumunun Neptün ile karşıtlığı da görülmekte.

Dilimize hakim olabilmeliyiz

Başak burcunda ilerleyen Merkür’ün Satürn ile kare (dik açı) Kiron ile karşıt açısı Pazartesi-Perşembe günleri arasında çok etkili olacak. Bu üç günlük süreçte konuştuğumuza, yazdığımıza çok dikkat etmeliyiz. Zira bilerek veya bilmeyerek, başkalarının gönlünü kırabilir, ilişkimizi yaralayabiliriz. Yapıcı eleştiriler her zaman olmalı, ama bozucu eleştiriler artarsa, haliyle ilişkiler de zora girer.

Abartmayalım!

Jüpiter-Uranüs karşıtlığının son defa kesinleşiyor. Perşembe günü maksimumda olmakla beraber, etkisi haftanın geneline yayılacak bu karşıtlık abartılara, aşırılıklara eğilimi arttırabilir. Doğum haritamızın durumuna ve haritamızdaki gezegenlerin aldığı açılara göre değişmekle birlikte, pek çok alanda karşılaşabileceğimiz bir durumdur bu. Jüpiter Terazi, Uranüs Koç burcunda olduğundan ve bu burçlar “ilişkiler ekseni” çizdiğinden, en çok ilişkilerimizi etkileyebilir, abartılı ve dengesiz çıkışlar ilişkimizin dengesini bozabilir. Anlık tepkilerimize engel olmakta zorlanabiliriz. Bu çok doğal, her an kontrolde olamayız. Ama sonradan düzeltebilir, telafi edebiliriz en azından.

Yaratıcılık had safhada!

Jüpiter-Uranüs karşıtlığının yaratıcılığı tetikleyen, her alanda yeni gelişmelere açan bir yönü de vardır. Bu yıl üçüncü ve sonuncusunu yaşadığımız bu karşıtlığın teknoloji başta olmak üzere pek çok alanda yeniliklere işaret ettiğini gözlemlemiş astrologlar uzun yıllardır. Jüpiter-Uranüs karşıtlığı, keşifler ve icatların arttığı dönemlerle örtüşmekte. Tabii her gün bir keşifte bulunacağımızı söyleyemeyiz, ama içinde bulunduğumuz durumlara, problemlere yeni ve geniş bakış açısı ile çözümler üretebiliriz mesela. Ya da günlük hayatımızla ilgili konularda yaratıcılığımızı daha aktif bir şekilde kullanabiliriz. Yeniliklere açık olursak, bu şansımız daha da artar.

Anda farkındalıklar ve büyüme fırsatları

Jüpiter-Uranüs arasındaki bu karşıt açı ani farkındalıklar ve büyüme fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Sadece bilimsel alanda değil, metafizik konularda, ruhsal alanda yapılan çalışmalar bağlamında da böyle. Güzel bir perspektif kazanmamız ve hızlı büyümemiz açısından çok önemli gördüğüm açılardan biri olan  bu karşıtlık, şimdiye kadar fark edemediğimiz bazı şeyleri görmemiz için vesile olacak şok edici ve dramatik durumlarla da bağlantılı olarak hayatımızda etkili olabilir. Büyük ve dramatik olayların büyük farkındalıkları beraberinde getirdiği bir gerçek!

İnançlar ve değerlerle ilgili radikal durumlar

Jüpiter-Uranüs arasındaki karşıt açının en etkili olduğu bu haftada inançlar ve değerlerle ya da kültürel ve etnik konularla ilgili radikal gelişme ve durumlarla karşılaşabiliriz. Uluslararası ilişkilerde beklenmedik tepkiler, sert çıkışlar, travmatik durumlar da buna dahil edilebilir. Dünya dışı yaşam konusunda ilginç bilgiler ve veriler ortaya çıkabilir veya konuşulabilir. İnandığımız değerleri sarsacak bazı durumlarla olaylarla, kişilerle karşılaşmalar, tuhaf ve izah edilemeyen olaylar da yine bu karşıtlığın etkilerinden. 

İlişkilerde hayal kırıklığı yaşanmasın!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün hayaller ve idealler gezegeni Neptün ile karşıt açısı Cumartesi günü kesinleşiyor. Bu karşıtlık, beklentilerimizi yüksek tuttuğumuz ilişkilerimizde hayal kırıklığı yaşama riskimizin yüksek olduğunu gösteriyor.  Venüs ve Mars’ın Başak burcunda birlikte ilerlediği ve ilişkilerimizde ayaklarımızın üstüne sağlam basmamız gerektiğini göstere bu kavuşum, gerçekçi olmaktan uzaklaştığımız ilişkilerimizde sorunlar yaşayabileceğimize dikkat çekmekte. Haftalık canlı yayın konuşmamda bu konuyu ele aldım. Linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=1oDy4w3nH-8

Karşımızdakini düşünerek konuşmak

İletişim gezegeni Merkür Terazi burcuna geçiyor. 30 Eylül Pazar günü 03:42’de gerçekleşecek bu geçişle birlikte, konuşmalarımızda ya da yazdıklarımızda karşımızdaki kişileri de düşünerek ya da onların fikir ve görüşlerini hesaba katarak konuşma eğiliminin artacağı bir zaman dilimine giriyoruz. Önemli anlaşmalar, uzlaşmalar, birlikte yapılacak işler ve müştereken alınacak kararlar açısından da Merkür’ün Terazi burcunda seyredeceği 30 Eylül-17 Ekim arasındaki süreci iyi değerlendirebiliriz. Politik kararlar ve uzlaşmalar açısından da olumlu denebilecek bir zaman dilimi bu. 

Burçlar nasıl etkileniyor?

Merkür’ün Terazi burcuna geçişi, Venüs ve Mars’ın Neptün ile karşıtlığı, Jüpiter ve Uranüs’ün karşıt açıları burçları genel olarak nasıl etkilediği konusunda bilgi paylaştığım canlı yayın konuşmamı arşivden izlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=1oDy4w3nH-8

Dersler başlıyor!

23 Eylül Cumartesi günü 16:00-19:00 saatleri arasında Astroloji Okulu ve Kozmik Merkez’de düzenlediğimiz etkinlikler ve paylaşımlarla yeni sezona merhaba dedik. 25 Eylül haftasında Temel, Orta ve İleri Seviye derslerine başlıyoruz!

Eğitim ve ders programı hakkında bilgi için linkleri ziyaret edebilirsiniz.

//www.astrolojiokulu.com/duyurular/yeni-sezon-icin-geri-sayim-basladi-221

//www.astrolojiokulu.com/egitim-programi

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi sabahı saat 07:00’de Yay burcuna geçen Ay, günün geri kalanı boyunca bu burçta ilerliyor. Olaylara daha geniş çerçeveden bakmayı, geleceğe umutla ve iyimserlikle yaklaşmayı, kapsamı geniş tutabilmeyi ve yaptığımız işlerin yurt dışı benzerlerini, bağlantılarını yakalamayı başarabilirsek, bugün girişeceğimiz işlerde daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu günün ilk yarısında girişeceğimiz işlerde başarı şanslımız yüksek, değerlendirebiliriz! Kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, iş ilişkileri açısından olumlu bir zaman dilimindeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde ilişkiler açısından zorlanabiliriz. Alınganlık, kırgınlık risklerine açık bir zaman dilimindeyiz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Satürn karesi de aynı şeyi gösteriyor: Dilimize ve elimize (konuşma ve yazma açısından) hakim olmalıyız!

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Uluslararası işler, yabancılarla yapılan işler, turizm, eğitim ve yayıncılık gibi alanlarda zorlanabileceğimiz sabah saatlerinde yanılgılara, yanlış yönlendirmelere, çözülmelere, sıkıntılara, agresyona sebep olabilecek olaylarla karşılaşabiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde bu zorlu enerji akışı nispeten uzaklaşıyor. Ama tamamlanmıyor. Ay-Satürn kavuşumunun yakınlaştığı akşam saatlerinde de engellenme, zorlanma hissedebiliriz. Haftanın zorlu günlerinden birindeyiz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında Ay’ın Satürn ile Merkür arasındaki dik açıyı çalıştıracak olması, önemli başvuru, yazışma ve konuşmalarımızda ya da toplantılarımızda beklediğimiz sonucu almakta zorlanacağımızı gösteriyor. Engellenme, gecikme, eleştiri alma ve beğenilmeme gibi riskleri taşıyan bu açıların etkili olduğu sabah-öğle arası saatlerin ardından Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasında daha rahat bir akış kazanabiliriz. 14:08’de kesinleşen Ay-Uranüs altmışlığının ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Konuların netleşmesinin zor olduğu bir zaman aralığının ardından Ay Oğlak burcuna geçiyor. Bir şeyleri netleştirebileceğimiz, düzenleyebileceğimiz, organize edebileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Merkür-Kiron karşıtlığının etkileri devrede: Sözlere dikkat! Yara açacak konuşmalardan ve yazışmalardan uzak durmamızda fayda var!

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Jüpiter-Uranüs karşıtlığının en etkili olduğu zaman dilimindeyiz. Dolayısı ile sıra dışı veya beklenmedik durumlara ve gelişmelere açık bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Farkındalığımızın ve hayata bakışımızın sınırlarını zorlayabiliriz. Yaratıcılığımızın da zirve yapacağı bu günde, yeni ve farklı fikir ve yaklaşımlarla kendimizi gösterebiliriz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde ilişkilerde zorlanabilir, otorite ve güç çekişmelerine muhatap kalabiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu günün ikinci yarısında ilişkiler açısından verimli, destekleyici bir atmosferde olacağız. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde özverili, anlayışlı ve empatinin ön planda olduğu bir atmosfer söz konusu. Dönüşüm gezegeni Plüton, gece saatlerinde direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Bir şeyleri dönüştürmenin ve yeniden yapılandırmanın zamanları geliyor.

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay’ın Mars ve Plüton arasındaki uyumlu üçgen açıyı çalıştırdığı sabah saatlerinde kendimizi daha etkili ve enerjik hissedebilir, güç ve efor gerektiren işlerimizle daha rahat başa çıkabiliriz. Organize ve planlı hareket etmemiz ve disiplinli çalışmamız sayesinde başarılı sonuçlar alabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Kiron altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde şifalanma enerjisi de aktif olacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Uranüs karesi, beklenmedik, sıra dışı ve rutin değiştiren olaylara açık olacağımızı gösteriyor.

Cumartesi günü sabah erken saatlerine kadar etkisini gösterecek Ay-Uranüs karesi ve ardından Ay-Jüpiter karesinin taşıdığı ekstrem, yüksek frekanslı enerji bombardımanı, güne biraz gergin ya da her zamankinden farklı bir enerjiyle uyanabileceğimizi düşündürüyor. Venüs-Neptün karşıtlığının da etkilerini işin içine katarak yorumlarsak, bire bir ilişkilerimizle ilgili konularda kararsız kalabiliriz. Yanıltılma, yanlış anlaşılma riski taşıyan bir zaman diliminde olduğumuzu aklımızda bulundurmamızda fayda var!  03:13-07:40 saatleri arasında boşlukta (Açısız) ilerleyen Ay, saat 07:40’da Kova burcuna geçiyor. İletişim gezegeni Merkür’ün Terazi burcuna (Hava elementi) geçişini de (03:42) işin içerisine katarsak, Ay’ın Merkür ile üçgen açısının maksimumda etkili olduğu sabah saatlerinden itibaren entelektüel bilgi alışverişleri ve paylaşımlar açısından harikulade bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Önemli toplantılar, yazışmalar, konuşmalar açısından kullanabileceğimiz, fikir ve görüşlerimizi ortaya koymak açısından harika bir gündeyiz! Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu öğleden sonrası ve akşam saatleri boyunca girişeceğimiz işlerde, toplantılarda, önemli ve etkili kişilerle görüşmelerde başarılı sonuçlar alma şansımız yüksek!

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkilerinin devrede olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde başkalarından destek bulabiliriz. Yakınlaşan Mars-Plüton üçgeni, güç ve efor ya da cesaret ve atılganlık gerektiren işler açısından kullanabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Satürn altmışlığının etkisini göstermeye başladığı akşam saatlerinde bir şeyleri organize etmek, yerli yerine oturtmak açısından verimli bir atmosferde olacağız. Değerlendirebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi

Astroloji Okulu, 24 Eylül 2017

OPA Türkiye Facebook Sayfası

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2017, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER