22 Ocak 2021 Cuma

21 ocak 2019 Yılın İlk Ay tutulması ve burçlara etkileri

Süper kanlı ay tutulması gerçekten korkutucu mu? Kızılderilerin kurt ay dedikleri bir tutulma geliyor. Uranüsyen bir ay tutulması ile karşı karşıyayız. Dürtüsel davranışlardan kaçınılması gereken bir döneme giriyoruz. Venüs ve Jüpiter kavuşumu ile ben bu beklenmedik gelişmelerin genelin hayrına olacak diye düşünüyorum. Ayın dünyaya en yakın olduğu zamanda gerçekleşen bu dolunaya süper ay denmektedir. Süper ay tutulması, etkisi çok çok fazla olacak anlamındadır.

15 Ocak 2019 Salı 12:44
21 ocak 2019 Yılın İlk Ay tutulması ve burçlara etkileri

 KADINHABERLERİ.COM- Ay astroloji yorumlarında çok belirleyicidir. Ay fazları çok önemlidir. Özellikle bu fazların burçları, etkinin yönünü belirlemektedir. 21 ocak 2019, sabah 8 sularında gerçekleşecek ay tutulmasının etkisini çok güçlü bir şekilde 21 şubat 2019'a kadar hissedeceğiz. 0 derece aslan burcunda gerçekleşecek tutulma, Türkiye'den görülebilecek mi?


Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır. Türkiye'den kısmi tutulma olarak görülebilecek. Yani etkisi tam tutulmanın gözüktüğü zamanlar gibi olmayacak. 

2.5 günde bir burç değiştiren ayın, tutulması olayların hızlı bir şekilde ortaya konmasını sembolize eder. Tutulmalar ve dolunaylar olayların sonuçlarını temsil eder. Ancak Uranüs bu tutulmaya kare yaptığı için beklediğimiz değil beklemediğimiz olaylar sonuçlanacak. 

Türkiye'ye etkileri bana göre en çok dolar konusunda olabilir. Bu bakımdan finans sektöründe çalışanların bu tarihe odaklanması dikkatle davranmalarını tavsiye ederim. 2019 yılı boyunca bana göre en dikkatli göstergeler, 

1- Oğlak

2- Yengeç

3- Yay
burcunda. Bütün analizleri bu burçların temaları üzerinden değerlendirmelisiniz.TUTULMANIN ÖZETİ:
21 Ocak 2019’da Aslan’da gerçekleşecek olan Tam Ay tutulmasında hem ülkemizi hem de bireysel olarak bizleri etkileyecek ana tema 6 ocak 2019 Güneş tutulmasıyla birlikte karşımıza çıkan olayları-durumları-tamamlama bütünleme niteliğinde olabilir. Ve geçen senelerde olan aslan-kova tutulmalarının sonucu: maalesef bu da finansal alan gibi duruyor.

Peki bu tutulmada yükselen hangi burç?

Evet tutulma sırasında yükselen burç: OĞLAK

Uranüs son derecelerde, jüpiter-Venüs kavuşuyor, Mars koçta. 
 Jüpiter ve Neptün'ün sert bir açısı var. Bu noktada bize biraz hayal kırıklığı kokusu veriyor.

Aslan burcu, hem erkek figürleri hem de siyasi anlamda güçlü liderleri temsil edebilir. Bu bakımdan dünya liderlerinde bilmediğimiz bazı perdelerin kalkacağını düşünebiliriz. Aslan burcunun ilk derecesi astroloji sembolizmasında büyük bir kralın ölümü olarak kabul edilir. Önümüzde 6 ay içinde dünyada etkili bir liderin hastalığı ve ölümünü görebiliriz.

Merkür aktif.
Güzel, hızlı güzellikler beklenmedik biçimde gelebilir.

En olumlu etkilenecek burçlar başta yay ve ateş burçları denebilir.

Burç yorumlarınızı yükselene göre okursanız daha sağlıklı olur. Harita bakmayı biliyorsanız, haritanızda aslan burcunun sıfır derecesinde gezegenleriniz varsa çok daha güçlü etki alacaksınız.


KOÇ BURCU

Mars bu ay sizin burcunuzda. Çalışmak spor yapmak için çok iyi bir zaman ama. Size verdiği sabırsızlıklardan dolayı savaş enerjisini çekebilirsiniz. Kavgalardan uzak durun. Enerjinizi diyet yapmaya verin. Oruç tutmanızı tavsiye edebilirim. Görünüşünüzle ilgili bir değişiklik yapmak isteyenler için pozitif bir atmosfer var. Uzun zamandır çocuk sahibi olmaya gayret eden koç ve yükselen koçlar bu noktada bir neticeye varabilirler. Önümüzdeki 15 gün çok önemli.

BOĞA BURCU
Kendinize çok güvendiğiniz bir döneme giriyorsunuz ama bana göre belirsiz bir dönemin kapısı açılıyor. Borca girmemeniz baharı bir görmenizi tavsiye ederim. Boğa ve yükselen boğaların dikkat etmesi gereken uzun yolculuklar. Uzun zamandır ev sahibi olmak isteyen yükselen ve güneş burcu boğa olanlar bu noktada bir neticeye ulaşma ortamı oluşacak.

İKİZLER BURCU
Merkür, Uranüs karesi sizin iletişim alanınızı etkileyebilir. Bir anda sektörel olarak bu alanda çalışıyorsanız olumlu etkilenebilirsiniz ancak bir anda kişisel iletişim dairenizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz.


YENGEÇ BURCU
Uzun zamandır beklediğiniz maddi konular gündeme geliyor. Jüpiteriniz ateş burcundaysa uzun zamandır alamadığınız paraları tahsil edebilirsiniz. Sizi yoğun bir dönem bekliyor. 

ASLAN BURCU
Aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması sizin kendinizi algılamanız ile birtakım gelişmeleri açığa çıkaracak. Kadersel etkilerin yüksek olduğu bir dönem. Ne kadar şuurun yüksek olsa da kaderden kaçılmaz. Aslan burcunun neşeli hayat enerjisi, bakalım ne kadar açığa çıkacak. Tutulma sizin yükseleninizde bu bakımdan daha da ciddi olduğunu gösteriyor. 

BAŞAK BURCU
Perde arkası işler varsa, perde aralanabilir. Siz gerçekçisiniz ancak bu dönemde kaçış ihtiyacınız olabilir. Alkol vb. etkilerden uzak durun. Neptün sizi bir dönem etkisi altına alabilir. Tabii bu son sözlerim yanlış alışkanlıklara eğilimleri olanlara bütün yükselen başaklara bu etkiyi vermeyecek. Psikolojik bakımdan bazı sorunlarınız varsa kabullenme dönemine girerseniz fayda görebilirsiniz. 

TERAZİ BURCU

Medya sektöründe çalışan terazilerin gündemindeki konular olumlu yönde etkilenecek. Kısmetli bir buçuk aya giriyorsunuz. Uzun zamandır maddi kaygı düzeyiniz yüksek, bu normal. Kontrol edememe korkusu ancak evrenin bir sahibi olduğu fikri ile uzaklaşabilir. Evhamlarınızı artırıcı insanlardan uzak durun kendi dünyanıza dualarınızla sarılın. 
Gelecekle ilgili pek tabiki her insan gibi beklentiniz var, ailevi konular sizi sürekli meşgul ediyor. 


AKREP BURCU

Marsınız, jüpiter ve venüsten çok olumlu etkiler alıyor. İşsiz olan ya da statü atlamak isteyen akrepler için kısa dönemde bir geri dönüş olabilir. Ayaklarını yere bastığın sürece, bütün projeler verimli bir yolda ilerleyecek. Toplum önünde olan akrepler özellikle yükselen akrepler hassas bir dönemdeler. Lütfen sosyal medyayı dikkatli kullanın. 

YAY BURCU

Akademisyen yay burçları için tam terfi ve tez yazma araştırma yapma zamanı. Hukuksal bir sürecin sonu gelebilir. Ekonomik zorluk içinde olmasanız dahil içinde bulunduğumuz süreci tam algılamanızı tavsiye ederim. Evet Jüpiter yayda ama size 1 kazanırken 5 harcatmasın. 1'i 1 gibi agılayın lütfen. Bu tutulma, müsait yaştaki yay burçları için mistik konularda eğitim almaları noktasında güzel etkiler getirebilir. 

OĞLAK BURCU
Sorumluluklarınız daha da artabilir. Lütfen dikkati elden bırakmamaya devam edin. 6 ocak tutulması sizi zorladı, zorlamaya devam ediyor. Korkularınız arttı ama bilinki gerçekçi değil.  Biraz daha sabır. Teslimiyeti elden bırakmadığınız sürece bir sıkıntı olmaz. 

KOVA BURCU
Küçük adımlar atan ve tartışmayan kovalar, derin bilgeliklerini kullanıp şu birkaç haftayı güzel atlatabilirler. İdealler çok güzel. Burada dikkat edilmesi gereken ideallariniz uğruna ömrünüzü feda etmemeniz. 

BALIK BURCU
Temkinli olmak, ani ortaya çıkacak olaylara aşırı duygusal yaklaşmamak size kazandıracak. Merkür-kare- Uranüs size kaygan bir zemin sunacak. 


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV