2019'da Türkiye Astrolojisi

"Ninova Astroloji', kadınhaberleri.com için Türkiye'nin 2019'un göksel açıdan en önemli olaylarını analiz etti. Trump, Suriye'den çekilecek mi? Ekonomi nereye gidiyor?

2019'da Türkiye Astrolojisi
 KADINHABERLERİ.COM- Türkiye'nin güneş burcu akrep, yükselen burcu ise yengeç. Analizlerimi bu verilere göre yapmaya gayret ediyorum. Aşağıda Türkiye cumhuriyetinin natal haritasını görüyorsunuz.

türkiyenin astroloji haritası ile ilgili görsel sonucu
Türkiye'nin dinamik yapısı ve karmaşık coğrafyası haritaya göre değişime ayak uydurması ile uyumludur. Bu bakımdan dünyanın değişen teknolojisine ve iletişimine uyum sağladığı sürece, ülke gelişmeye devam edecektir. 
Yükselenimizin duygusallığı, yapımızın zenginliği uyum konusunda zorluk getirdiği için toparlanmakta zorluk çekiyoruz. Peki 2019'a damgasını vuracak 5 tutulma Türkiye'yi nasıl etkileyecek? Ekonomik kriz derinleşecek mi?

Şahsen ben ekonomik krizin çok derinleşmeyeceğini düşünüyorum. Tek korkum özellikle şubat ayı gibi Türkiye'ye gelecek bir paranın hep geleceği düşünülerek tutumlu davranılamayacağı noktasında. Eğer bu yılın ilk aylarında gerekli tedbirler alınmazsa daha zor 2020-21 gelebilir. Bu bakımdan durumun korunacağı stabil bir noktadıyız diye düşünüyorum. Yatırım için ise toprak ve altın gibi değerli madenleri öneriyorum.

Türkiye için ekonomik kriz noktasında tedirgin edici bir durumdan ziyade Jüpiter'in yaya gelmesi radikalizm özellikle dini radikalizm konusunda tedirgin ediyor. Akademi dünyasına karşı bazı baskıcı yaklaşımlar bu durumun ilk işareti gibi bu bakımdan bu tip grupların sinsi yaklaşımlarına dikkat.Bir diğer uyarım ise online siteleri ile ilgili, yay şans oyunlarının temsilcisi olduğu için bu meraklara karşı dikkatli olun, bu oyunların sayısı ve çekiciliği artabilir6 Ocak Tutulmasının Türkiye Üzerindeki EtkileriOrtadoğu ve Amerika'nın Suriye politikası şu anda Trump'un geri çekileceğini açıklamasıyla daha da belirsizleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu geri çekilme ile beraber yeni operasyonları durduracağını söyledi. Aslında bu karmaşa 6 ocak 2019 tutulmasının daha olmadan etkilerini göstermeye başladığının bir göstergesi. 

21 ocak 2019'daki ay tutulması ise 2018 yengeç tutulmasına benzer etkiler olabilir. Bu sebeple sanki özellikle ocak sonu itibari ile ekonomi tekrar bir dalgalanma yaşayabilir. Çünkü Tutulma, Türkiye'nin 2. ve 8. evini etkileyecek. Bu aks hepinizin bildiği gibi kendi kaynaklarımız ve başkalarının kaynaklarını temsil ediyor. Muhtemelen bir ekonomik yapılanmaya gideceğiz. Tutulmanın şubat ayındaki etkisi ise Trump'un Ortodoğu için gizli ajandası bir miktar açığa çıkacak Türkiye lehine olacağını düşünüyorum bu durumun. Elimiz güçlendiği için ekonomik olarak olumlu bir atmosfer oluşacak. Seçimlere kadar durum stabil. Ancak Türkiye'nin komşuları ile gerçek olmayan algısı oluşabiliyor özellikle Natal haritadaki Neptün, olayları sağlıklı değerlendirmemizi engelleyebiliyor. Oysa kuzey ay düğümü, Türkiye'nin 3. evinde olduğu için komşularımızla çok çok iyi ekonomik-sosyal siyasal işbirliği bize düşündüğümüzün üstünde kazanç olarak dönebilir.


Ancak hem Türkiye hem de tutulmanın tam olarak görülebildiği dünyanın doğusu için kötücül iki gezegen Satrün- Pluto'nun birbirine yaklaşması hakikaten sıkıntılı. Hemen her konuda çok dikkatli olmak, risk almamak önemli. Savunmada kalmak Türkiye'ye askeri anlamda da kazandırabilir. Ancak sanki ilk hafta Fırat'ın doğusuna operasyon olacak gibi.15 ocakta Merkür, tutulma derecesine yani Oğlak burcuna gelmiş olacak. Bir şaşırtıcı hepimizi tedirgin edici bir olayın olacağı tarih diyebiliriz 15 ocak 2019'a. 24 ocakta mars bu dereceye bir açı yapacak. Ancak en sıkıntılı tarih bence 5 şubat. Çünkü bu tutulma derecesine Satrün gelecek.  Türkiye'nin yükselen burcunun yengeç olduğunu bir daha bir daha hatırlatmalıyım. Yengeç burcu astrolojide vatan ve milliyet kavramlarının temsilcisidir. 7. ev, Türkiye'nin yükselenin karşısı ve tutulmalar bu aksta olacak, 7. ev uluslararası ilişkiler ve açık düşmanları da sembolize eder. Bu bakımdan yılbaşından itibaren Türkiye'yi şaşırtan uluslararası adımlarla karşılaşabiliriz. Bir kriz vs. olsa dahi ben Natal haritamızda burada bir gezegen olmamasını bu uluslararası krizi daha az sarsıcı atlatabileceğimizi düşünüyorum. 

Martın son haftalarından itibaren Türkiye, ona çok bedel ödeten sosyal ve siyasal aidiyeti olan bir takım birliklerden uzaklaşabilir ve bütün dünyayı şaşırtan işbirliklerine girebilir. Bu önümüzdeki 7 senede ben bu durumun Türkiye'nin lehine olabileceğini düşünüyorum. Evet astrolojiden anlayanlar Uranüs'ün boğa burcuna geçişinden bahsettiğimi anlamıştır. Eğer Türkiye özellikle tarım ve gıda işlemesi konusunda devrimci adımlar atar ise bu Türkiye'nin büyük hayrına olabilir. İlk seneler bir miktar toplumsal olarak adapte sorunu yaşansa dahi özellikle 2023'ten sonra büyük bir uyum olabilir. 

Bu noktada tek düşündürücü konu depremler, tarihte İstanbul'u etkileyen birkaç Marmara Bölgesi depremi Uranüs'ün boğa ve satrün seyahatinde gerçekleşmiş. Depremden kaçış yok yapılabilecek en önemli nokta 2023'lere gelmeden yani Uranüs'ün ilk 15 derecesine erişmeden daha sağlam binalara geçmek, sağlam binalarda oturanların ise eşyalarını sabitlemesi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER