03 Ağustos 2020 Pazartesi

2 Ekim haftası astrolojik yorumu

2 Ekim haftası astrolojik yorumu Öner Döşer günlere göre tahminlerde bulunuyor. 5 ekimde dolunay var acaba sismik aktiviteye neden olacak mı?

01 Ekim 2017 Pazar 23:21
2 Ekim haftası astrolojik yorumu
KADINHABERLERİ.COM- Koç burcunda Plüton ile T-kare açı kalıbı oluşturduğu dolunay ve Venüs-Mars kavuşumunun Satürn-Kiron karşıtlığı ile bir başka T-kare açı kalıbı önümüzdeki haftanın ilişkiler bağlamında stresli olabileceği yönünde uyarı yapar nitelikte adeta. İki T-kare açı kalıbına ilaveten ilişkiler ekseni olarak tanımladığımız Terazi-Koç ekseninde Jüpiter-Uranüs karşıtlığı da etkili olmaya devam etmekte. Aslında içinde bulunduğumuz haftada da etkili olan bu açılar, bir sonraki haftaya kadar da halen etkisini sürdürecek. Azalarak tabii…

Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz. Haritada bahsettiğimiz açı kalıpları bulunmakta ve yüksek oktavlı bir dolunay gününe işaret etmekte.

Dolunay zamanları duyguların zirve noktasına vardığı zamanlardır. Bu dolunay Koç burcunda olduğu için, bu zirve noktasından duyguların dışa vurumu da hızlı, düşünmeksizin, aceleci bir şekilde olabilir. Açık ve net olmak iyidir. Ama bazen patavatsızca ve arkasını düşünmeden ifade ederiz kendimizi. İşte böylesi zamanlarda ilişkiler de riske girer. Dolunayın diğer ucunu temsil eden Terazi burcundaki Güneş, Merkür ile yakın seyretmekte. Merkür-Güneş yakınlaşmaları akılcı olmak gereken konularda bazen sübjektif olmayı beraberinde getirebiliyor. Böylesi zamanlarda içinde bulunulan durumlara ve olaylara yaklaşımlarda geniş bakış açısı yakalamak zor oluyor. Jüpiter gezegeni de Terazi burcunda ilerliyor. Bu Güneş’in dışında bu iki gezegen de, Terazi burcunun dengeye getiren ve karşı tarafın gözünden bakmaya çeken niteliklerini kullanmamızı destekler umarım. Böylelikle sadece “benim dediğim olsun, benim ihtiyaçlarım önemli” yaklaşımından uzaklaşabilir “hem ben hem sen” tarafına kayabiliriz. Yani ortada buluşabiliriz. Youtube’da yaptığım haftalık konuşmamda bu konudan bahsettim ve burçlar üzerine de değerlendirdim. Linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=KnHjcVdlHbs

Dolunayın haritanın 11.evine denk düşmesi, uluslararası platformda, içinde yer aldığımız paktlar ve müttefik ülkelerle ilgili durumlarda ve ilişkilerde hızlı gelişmelere işaret etmekte.

Haritanın 5.evine denk düşen Terazi burcundaki gezegen toplaşması sanat, spor, eğlenceli aktiviteler ve tüm bu alanda yer bulan toplumun sevdiği kişilerle ilgili konularda ya da çocuklar ve gençlerle ilgili konularda dikkat çekici gelişmelere işaret etmekte.

Haritanın 7.evine denk düşen ve T-kare açı kalıbının odak noktasında yer alan Satürn, diğer ülkelerle ilişkilerin zorlanacağına, açık düşmanlıklara ve karşıtlıklara dikkat çekmekte.

DEPREME DİKKAT

Haritada dikkatimizi çeken öncelikli şeylerden biri Venüs-Mars kavuşumu hiç kuşkusuz… Satürn ve Kiron ile dik açılar yapan bu kavuşum ilişkiler açısından hayli önemli bir zaman diliminde olduğumuzu gösterirken, öte yandan doğal afetlere atıfta bulunan bir yanı da olabilir.

Venüs-Mars kavuşumu ile ilgili Maksimum kitabımdan bir alıntı yapacağım: Araştırmacı "Frank Glasby’e göre bu gezegenler güçlü radyo sesleri yaymakta, muhtemelen Dünya’nın merkezinde ekstra bir etki oluşturmaktadırlar. Araştırmalar, önemli depremlerde Venüs ve Mars’ın birbirlerine yakın irtibatları bulunduğunu göstermektedir. Dünya da hızlı hareket eden gezegenlerden biri olarak tetikleyici rol oynar. Dünyanın işin içinde olduğu gezegen dizilimlerinde Güneş'teki aktivitelerin arttığı gözlemlenmiştir. Bu esnada sismik aktivitede artışlar olur."

Yine Maksimum kitabından bir alıntı: "Araştırmacı Ken Ring'e göre önemli depremlerin Ay’ın yeni ay, dolunay ya da perigee olduğu zamanlara denk geldiğini göstermektedir. Dolunay döneminde Dünyanın elektromanyetik alanında ekstra iyonizasyon olur. Bu dönemde Ay, Dünyanın arkasındaki manyetik kuyruktadır ve buradan yaklaşık 4 günde çıkarak manyetik kuyrukta akıma neden olur. Bu akım Dünyaya çarparak bir çeşit manyetik fırtına oluşturur. Yeniay döneminde Ay, Dünya ve Güneş arasına girdiğinden fiziksel varlığı Güneşten gelen partiküllerin akımını keser ve jeomanyetik bozukluklar olur. Dünyanın merkezi yakın zaman önce uyarılmışsa Ay’ın bu fazlarında deprem olasılığı daha fazladır."

Bunlar araştırmacılardan aldığımız bilgiler. Venüs ve Mars'ın yakın seyrettiği, tam kavuşum yapmaya doğru ilerlediği günlerdeyiz. Yukarıda bahsettiğimiz üzere tam kavuşum 5 Ekim'de gerçekleşiyor ve o gün Koç burcunda bir dolunay var. Önümüzdeki günlerde genel olarak dünya olaylarını ve Güneş'teki olayları izleyelim ve bu teorileri test edelim. Altını çizerek belirtmek isterim. Bu sadece gözlem, bir iddia değil asla... Hele tam da o gün deprem olacağı iddiası hiç değil.

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Koç burcundaki dolunay Türkiye astroloji haritasının 10.evini etkiliyor. Bu evin ana konu başlıkları şunlardır: Ülkenin yöneticileri, ülkenin dış imajı, yönetim tarzı, geleceğe yönelik idealleri ve girişimleri, kaderi. Aşağıda dolunay haritasını Türkiye haritası üzerinde görmektesiniz.

Dolunay derecesinin Türkiye astroloji haritasında 12 derece Yengeç’te bulunan Plüton’a aynı dereceden (partil) dik açı oluşturduğunu görüyoruz. Bu açı, halkı ve halkın durumunu ya da genel yaşam kalitesini zorlayabilecek ya da öncelikli amacı olan duygusal güvenlik ihtiyacını zorlayabilecek kritik gelişmelere ve mücadele gerektirecek durumlara işaret etmekte. Dolunay’ın 5 derece toleransla karşıt açı yaparak tetiklediği Mars da benzeri durumları işaret etmekte. İç güvenlik konularının önemine dikkat çekmekte.

Transit Venüs-Mars kavuşumu 19 derece Başak’ta Türkiye astroloji haritasının dip noktasıyla kavuşmakta ve yine sınırlar, topraklar, iç güvenlik konuları, hava şartları, binalar ve toprakların durumu, ekinler gibi konu başlıklarına dikkat çekmekte. Değişken ve olumsuz hava şartlarına ve doğal afetlere karşı dikkatli olmak gerektiğini hatırlatmakta…

Terazi burcundan geçiş yapmakta olan gezegenler haritamızın 5.evine denk düşmekte ve çocuklar, gençler, sanatçılar, eğlenceli aktiviteler açısından hareketli bir dönemden geçildiğini olduğunu göstermekte.

Bu hafta kullanabileceğimiz ya da dikkatli olmamız gereken günleri sıralarsak:  

Pazartesi ve Salı günlerini kullanabiliriz

Venüs-Mars kavuşumunun Plüton ile üçgen açıda olduğu Pazartesi ve Salı günlerini gerek özel ilişkilerde toparlamalar, gerekse iş ilişkilerinde yapacağımız girişimler açısından değerlendirebiliriz. Önemli iş girişimleri açısından da Pazartesi günü öğleden öncesini ve Salı gününü değerlendirebiliriz.

Çarşamba ve Perşembe günlerine dikkat!

Ay’ın Venüs-Mars-Satürn-Kiron arasındaki T-kare açı kalıbını tetiklediği Çarşamba günü ve Venüs-Mars kavuşumunun Koç burcundaki dolunay ile birlikte yüksek oktavlı hissedeceğimiz Perşembe günü özel ve sosyal ilişkiler açısından hayli gergin geçecek gibi gözükmekte. Kontrollü ve sağduyulu davranırsak, büyük stres yaşamadan zorlukları aşabiliriz.

Cuma ve Cumartesi günleri

Önemli iş ve girişimler açısından Cuma gününü değerlendirebiliriz. Ama Cumartesi günü girişimler ve görüşmeler açısından daha isabetli olur kanaatindeyim. Cuma gününü tercih edersek, öğleden öncesini tavsiye edebilirim.

Pazar gününe dikkat!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün mesafe ve ayrılığı, soğukluğu temsil eden Satürn ile dik açısının en etkin olacağı gün Pazar olarak görülmekte. Her ne kadar Ay’ın Mars ve Venüs ile uyumlu açıları nispeten yumuşatıcı olabilirse de, ilişkiler açısından Pazar gününe dikkat diyorum!

Konsantrasyon ve tefekkür

Merkür’ün Güneş’e yakın derecede seyrettiği Pazar günü özellikle akşam saatlerine doğru başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden zaman dilimini değerlendirebiliriz. Bu zaman aralığında astrolojik açıdan sembolik ifadesiyle “Merkür Güneş’in kalbinde” olacak. Böylesi dönemlerde geleceğe yönelik plan ve projelerimiz üzerine imgeleme yapabilir, tefekkür edebilir, konsantre olabilir, hatta bu konularda başkalarıyla konuşabilir, yazışabiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi gününü büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay-Satürn altmışlığının denge ve sabır isteyen enerjisi sabah saatlerinde etkisini göstermeye devam edecek. Olgun, deneyimli kişilerden destek ve fayda görebilir, tavsiyeler alabiliriz. Ay-Uranüs altmışlık açısının etkili olduğu öğle saatleri civarında yeni ve farklı konularda girişimler yapabilir, başkalarına benzemeyen orijinal fikirlerimizle kendimizi gösterebiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu hemen öğle sonrasındaki saatler günün en verimli saatleri diyebiliriz. Bu açının tamamlanıp ardından Ay’ın boşluğa gireceği 14:12’ye kadarki zaman dilimini önemli iş ve girişimlerimiz açısından kullanabiliriz. 14:12-17:26 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, bu saat itibariyle Balık burcuna geçiyor. Akşam saatlerinde empatinin ön plana çıkacağı, duygusal bir atmosfer bizi bekliyor! Gün boyunca etkili olan Mars-Plüton üçgeni, yapacağımız iş ve girişimlerde kendimizi daha güçlü ve etkili ifade edebilmemize destek veriyor.

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Maneviyatın ve duygusallığın vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay-Neptün kavuşumunun etkisini maksimumda gösterdiği öğle saatleri civarında bu daha da belirginleşiyor. Sezgilerimizin bize doğru yolu göstereceği bu zaman diliminde biraz içe dönebilir, iç sesimize kulak verebiliriz. Meditasyon ve benzeri çalışmalar, ilahi konularla ilgilenmek açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkili olan Venüs-Plüton üçgeni, aşk ve ilişkiler açısından güçlü destekler almaya ve ilişkimizi daha da güçlendirmeye açık bir günde olduğumuzu gösteriyor. Artistik ve sanatsal konularda, güzelleştirme ve estetikle ilgili alanlarda girişimler yapabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay’ın Plüton ile altmış derecelik, ardından da Venüs ve sonra da Mars ile karşıt açısı etkili, dolayısı ile gece saatlerinde hırpalayıcı bir enerji akışı devrede olacak. İlişkilerimiz konusunda dikkatli adımlar atmak ve karşı tarafın gözünden de bakabilip, eleştirilerin ayarını iyi yapmak gereken bir zaman dilimine giriyoruz. Haftalık konuşmamda bu konuya değindim. İzlemek için linki tıklayabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=KnHjcVdlHbs

Çarşamba gününün neredeyse tamamında Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz Ay’ın Venüs-Mars ikilisiyle karşıt açılarının ilişkilere yansıyan stresleri devrede olacak. Buna Ay-Satürn karesinin engellenme, soğuma, bekletilme enerjisini de eklersek, zorlu bir zaman diliminde olduğumuzu ve ilişkilerin sabır isteyeceğini ya da esnekliğe ihtiyaç olduğunu belirtmemiz gerekir. Venüs-Mars kavuşumunun Satürn-Kiron karşıtlığını tetiklediği bugünde özel ve sosyal ilişkiler açısından hayli dikkatli olmak gerektiğinin altını çizelim. Sert ve gergin, esnekliği ve toleransı düşük bir duygu atmosferi var. Buna ilaveten 10:18-23:39 saatleri arasındaki uzun bir zaman dilimi boyunca Ay boşlukta ilerleyecek. Yani bir şeylerin ucu boşlukta kalabilir, bir yerlere varmakta veya istediğimiz sonuçları elde etmekte zorlanabiliriz. 23:39’da Ay Koç burcuna geçiyor.

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hayli hareketli, tempolu, tansiyonu yüksek bir gündeyiz. Günün ikinci yarısı daha da hareketli geçeceğe benzer. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde fikir karşıtlıkları ve zıtlaşmalar, anlaşmazlıklarla karşılaşma riskimiz hayli fazla. Önemli taleplerde veya başvurularda bulunmak açısından çok da uygun bir zaman diliminde değiliz. Venüs-Mars kavuşumunun Başak burcunun 19 derecesinde tam kavuşum yaptığı akşam saatleri civarında (19:53) ilişkiler adına hayli yoğun bir zaman diliminde olacağız. Bunun olumlu tarafları da var tabii, ama 21:40’ta Koç burcunda gerçekleşecek dolunayla çok yakın zaman diliminde olduğumuzdan, bu kavuşumun stresli yanları vurgu kazanabilir. Dolunay büyüteç gibi çalışır ve Venüs-Mars kavuşumunun etkisini de büyüteceğe benzer. Dolunayın ardından Ay’ın ilk açısının Plüton ile kare olması (dik açı) bu dolunayın enerjisinin biraz zorlu olduğunu göstermekte. Çalışmalar yapabilir ya da en azından yüksek enerjiyi olumlu yönde dönüştürecek şekilde kullanabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay-Plüton karesinin gergin enerjisinin yansıdığı sabah saatlerinde ilişkiler açısından zorlanabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkinleştiği öğle saatleri civarında dengeye geliyoruz. Sabırlı olursak ve akılcı yön çizersek, giriştiğimiz işlerde başarı elde edebiliriz. Ay-Uranüs kavuşumunun etkisini göstermeye başladığı akşam saatlerinde yeniliklere, sürpriz gelişmelere, ani ve beklenmedik durum değişikliklerine açık olacağız. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu gecenin ilerleyen saatlerinde abartılara, aşırılıklara yatkınlık gösterebiliriz. Olayların yüksek oktavlı seyredebileceği, küçük şeylerin büyük gelişmelere sebep olabileceği bir gecedeyiz! Akşam saatlerinden itibaren ruhsal çalışmalar açısından güzel bir atmosferde olacağız. Değerlendirebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sabah öğle arasındaki zaman diliminde etkili olan Ay-Mars üçgeni, enerjimizi dengeleyebileceğimiz ve gücümüzü yapıcı olarak kullanabileceğimiz bir güne işaret ediyor. Sportif aktiviteler, yürüyüşler açısından değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkili olan Venüs-Satürn karesini hesaba katarsak, ilişkiler açısından pek de rahat bir zaman diliminde olmadığımızı belirtmemiz gerekir. Esneklik ve affedicilik isteyen bu zaman diliminde eğer yeterinde bunları gösteremezsek, önemli zorlanmalar, kopmalar yaşayabiliriz. Yine de Ay-Venüs üçgen açısının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde ilişkileri açısından nispeten daha olumlu bir zaman diliminde olacağız. Merkür-Güneş kavuşumunun etkisini maksimumda gösterdiği akşam saatlerine doğru başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden zaman dilimini değerlendirebiliriz. Bu zaman aralığında astrolojik açıdan sembolik ifadesiyle “Merkür Güneş’in kalbinde” olacak. Böylesi dönemlerde geleceğe yönelik plan ve projelerimiz üzerine imgeleme yapabilir, tefekkür edebilir, konsantre olabilir, hatta bu konularda başkalarıyla konuşabilir, yazışabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi

Astroloji Okulu, 1 Ekim 2017

OPA Türkiye Facebook Sayfası

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  ARŞİV