19 Şubat 2019 Salı

16 Nisan refarandum Burç Yorumu

16 Nisan REFERANDUM HAFTASI Burç Yorumu:Uranüs’ün dolunay ile dizilimde olması, bu haftanın genel olarak gerek özel, gerek toplumsal, gerek iş dünyası ve ekonomi, gerekse politik açıdan beklenmedik gelişmelere, yön değişikliklerine, manevralara açık bir hafta olacağını işaret etmekte

16 Nisan 2017 Pazar 11:32
16 Nisan refarandum Burç Yorumu

 Dolunay derecesi ve dolunayla hizalanan Uranüs, TC astroloji haritasının Merkür-Satürn kavuşumunu ve Kiron’u tetiklemekte. Terazi burcundaki Merkür-Satürn kavuşumunu mevcut anlaşmalar, düzen ve sistemler, yapılar, temel oluşturan unsurlar, yazılı belgeler, referandumda değişikliği oylanacak mevcut anayasa ile bağdaştırırsak, dolunay derecesinin ve Uranüs’ün bu ikiliyi tetiklemesini, mevcut anayasada yapılması düşünülen değişikliklerle ilgili görebiliriz ya da bu konuda beklenmedik gelişmeler ve yaşanacak sürprizler şeklinde okuyabiliriz.

Dolunay haritasında 13 derece Balık’ta bulunan Neptün, TC astroloji haritasında aynı derecede yer alan Uranüs’ü tetiklemekte, yine aynı şekilde, önemli değişimler ya da beklenmedik gelişmeler yönünde işaret vermekte…

Değişiklikler, sürprizler

Hafta başından itibaren etkili olan ve Salı günü gerçekleşecek dolunay esnasında iyice etkinleşecek Güneş-Uranüs kavuşumu, 14 Nisan Cuma günü kesinleşiyor (08:30). Güneş’in açı yaptığı gezegenin temsil ettiği konular sadece bireysel değil, sosyal hayatımızda veya iş hayatımızda bazı değişikliklere işaret eder. Geleceğimizi ilgilendiren konularda plan ve programlarda değişiklik, yenilik ya da farklı yönde gelişmeler Güneş-Uranüs kontaklarının sonuçlarındandır. 

Referandum günü

Uzun bir müddettir heyecanla beklenen, üzerinde çok konuşulan, pek çok yorum yapılan referandum gününe çok az kaldı. 16 Nisan tarihinde oy verme işleminin başlangıç saati bazı illerde sabah 07:00 çoğu ilde 08:00 olarak belirtiliyor. Her zaman olduğu gibi Ankara’yı merkez alarak çizdireceğimiz harita için 08:00’i esas alıyorum. Önemli olan gezegenlerin göksel konumlarını, açılarını görmek… Aşağıda haritayı görmektesiniz. 

Referandum günü oy verme işlemi bazı illerde 16:00’da, çoğu ilde 17:00’de tamamlanacak. Ankara’ya göre bu saat itibariyle genel gökyüzü konumlarına, özellikle de Ay’ın önündeki açıya bakarsak (durumun ne yönde ilerleyeceğini tespit için bakılacak en önemli kriterlerden biri Ay’ın önündeki-yakınlaştığı-açılardır) Ay’ın Güneş üçgenine ilerlediğini görürüz. Ay-Güneş üçgeninin kesinleşeceği saat 19:45. Bu açının ardından Ay-Venüs karesi (19:53) ve son olarak da Ay-Satürn kavuşumu gerçekleşecek (21:26) ve ardından Ay boşluğa girecek (02:04’te Oğlak burcuna geçinceye kadar).

Oy verme işlemi tamamlandığında (17:00) Ay’ın önündeki açı Güneş ile üçgen olacak. Bu uyumlu açı, otorite temsilcisi figürlerinin etkili olmasına ya da etkili sonuçlar almasına işaret eder genel olarak… Bu açı referandum sonucunun EVET ağırlıklı çıkacağı yönünde bir işaret olarak görülebilir. Öte yandan, Ay’ın son açısı Satürn ile kavuşum olacak ve Satürn geri harekette. Bu da bir engellenme işaretçisidir genel olarak… Bu kavuşum referandum sonucunun HAYIR ağırlıklı çıkacağı yönünde bir işaret olarak görülebilir. Hangisinin daha etkili çalıştığını, sonuçları aldığımızda hep birlikte göreceğiz. Sonuç ne olursa olsun, hepimiz için hayrına olması en büyük temennimiz…

Referandum günü dikkat çeken bazı yıldızlar

Mars Algol ile birleşiyor: Yoğun odaklı tutkuyu ve dişil kundalini enerjiyi temsil eden Algol, kadının, hem yapıcı hem de yıkıcı anlamda kullanılabilecek olan tutkusu ve duygusal yoğunluğudur. Bir şeye kendini tutkuyla adamakla ilişkilendirilir. Yıkıcı veya yapıcı olarak kullanılabilir. Kızgınlık ve şiddetle de alakalıdır. (Brady) Bu yıldız Mars ile birlikte olduğunda şiddetli ve sert olaylara işaret edebilir.

Satürn Acumen ile birleşiyor: Acumen, sonuçlarıyla başa çıkmakta zorlanılan, zayıflatan eleştirilere veya saldırılara maruz kalmakla ilişkilendirilir. Fiziksel, mental, sözlü, spiritüel saldırılara işaret eder. Bunlar, kişiyi yavaşça aşındıran, zayıflatan saldırılardır. Hayat dersi bu zorlukların üstesinden gelmektir. (Brady) Bu yıldız Satürn ile birlikte olduğunda otoriteyi temsil eden kişilere yönelik sert ve acımasızca eleştirileri veya güçten düşmeyi temsil edebilir. Görme problemleriyle ilişkilendirilen bir yıldız olarak Acumen’in Satürn ile birleşmesi, sembolik anlamda gerçekleri görememek, dar görüşlülük ya da olaylara dogmatik bir şekilde bakmak olarak da tanımlanabilir.

Uranüs Altair ile paralel yapıyor: Bu yıldız, hayatta ilerlemek için gereken gücü ya da cesareti simgeler. Anı yakalamak, hızlı hareket etmektir. Daha karanlık tarafı ise, sinirli hareketlere, özensiz ve düşüncesizce davranmaya yol açabilir. Kararlılık, cesaret ve risk almakla ilişkilendirilir. Eril enerjiler taşır. Askeri güç ile bağdaştırılır. Aksiyon ve güç yıldızıdır. Bu aksiyon sadece kişinin kendi yararına değil aynı zamanda başkalarına hizmet içidir. Hayatta ilerlemek için gereken gücü temsil eder. Sinirlilik ve özensizlik hareketlerle de bağdaştırılır. (Brady) Tüm bu özellikleri Uranüs ile birleştirerek okursak, ani ve beklenmedik sert çıkışlar, patlayıcı ve isyankar enerjiler, düşüncesizce eylemlerle alakalı olabileceği gibi; yenilikler ve reformlar yapmak üzere harekete geçme arzusunu da tetikleyebilir.

Bu üç yıldıza ve irtibat içerisinde oldukları gezegenlere bakarsak, referandum gününün hayli güçlü ve etkili, bir o kadar da zorlu bir enerji akışı içerdiğini düşünebiliriz.

Galaktik Merkezle hizalanma

Madde dünyası ve gerçekliğin, karmanın gezegeni Satürn kısa bir müddettir Yay burcunun 27 derecesinde gerilemekte. Referandum akşamı Ay da bu dereceye varacak ve Satürn ile kavuşum yapacak.

Galaktiz Merkez’in bulunduğu derecede birleşecek iki gökcisminden biri olan Ay halkın genel göstergesidir ve Satürn de genel anlamıyla elini taşın altına koymak, sorumluluk almakla ilişkilendirilir. Gökyüzü halkımızın önemli bir sorumluluk aldığını ve geleceğe yönelik çok önemli bir karar vermekte olacağını gösteriyor sembolik olarak adeta!

Suriye’deki gelişmeler

ABD, 7 Nisan Cuma sabahı saat 04:40’ta Suriye’de hafta başında 70’i aşkın kişinin ölümüne yol açan ve Esad rejimine bağlı güçlerin sorumlu tutulduğu kimyasal saldırı iddialarının ardından El Şayrat hava üssüne füze saldırısı düzenledi.  Bu ana yönelik astroloji haritasını aşağıda görmektesiniz.

Bu haritayı 11 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşen Ay tutulması haritası üzerine koyup değerlendirmeyi faydalı buluyorum. Çünkü Donald Trump, Vladimir Putin gibi, bu konuyla ilgili liderlerin, ABD, Rusya, Suriye, İran gibi ülkelerin haritasını tetikleyen bir Ay tutulmasıydı o. Tutulmalar sadece gerçekleştiği günün değil, takip eden yaklaşık altı aylık sürecin bilgisini verirler. Tutulma derecesini işaretler, takip eden gezegen tetiklemelerini izlerseniz, tutulmanın olumlu-olumsuz temalarının ortaya çıkış zamanlarını öngörmekte istifade edebilirsiniz. Aşağıda ABD’nin Suriye’ye füze saldırısı başlattığı anın haritasının, tutulma haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz.

Özellikle de 21 Ağustos’taki tam güneş tutulması civarındaki günler… Ne kadar ilginçtir bundan 4 yıl önce, 21 Ağustos 2013 tarihinde Esad yönetimi Suriye başkenti Şam'ın tarım kuşağı Guta'nın doğusuna kimyasal saldırı düzenlemiş, yüzlerce insan hayatını kaybetmişti. http://www.sabah.com.tr/dunya/2013/08/21/esaddan-kimyasal-katliam

Merkür gerilemesi başlıyor!

İletişim gezegeni Merkür Boğa burcunda gerilemeye başlıyor (4 derece 50 dakika Boğa). Merkür gerilemesi zamanlarında iletişimde sıkıntılar vardır. Kendimizi anlatmakta, birbirimizi anlamakta, ortak paydada buluşmakta zorlanırız. Bu yüzden böylesi zamanlarda konuştuklarımıza, yazdıklarımıza daha fazla özen göstermemizde fayda vardır.

Merkür gerilemesi Boğa burcunda başladığına göre, maddi ve ekonomik konularda temkinli hareket etmemiz, gözü kara riskler almaktan, düşünmeden girişimler yapmaktan uzak kalmamız gerekmekte.

Huzuru ve fiziksel güvenceyi korumak da ayrı bir önem taşıyor Merkür’ün Boğa burcundaki gerileme sürecinde. Merkür’ün 20 Nisan sonrasında gerilemesine Koç burcunda devam edeceğini göz önüne alırsak, gerilemenin tamamlanacağı 4 Mayıs’a kadarki süreçte agresif ve düşünmeksizin yapılan aceleci konuşmalara, hızlı kararlara açık olacağımızı düşünebiliriz. Merkür gerilemesini kapsamlı bir şekilde ele aldığım yazım bu konuda daha detaylı bilgi almak isteyenlere yol gösterici olabilir.   http://www.onerdoser.com/makaleler/dikkat-merkur-gerilemesi-46 

Venüs direkt harekete dönüyor

İlişkiler gezegeni Venüs 4 Mart 2017 tarihinden bu yana devam eden gerilemesini 15 Nisan Cumartesi günü tamamlıyor ve direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. İlişkilerimizi, sevgi alışverişlerimizi daha iyi düzenleyebileceğimiz bir sürece giriyoruz. Sadece kendimize konsantre olmaktan uzaklaşır, olaylara başkalarının gözünden de bakabilirsek, daha fazla anlayış geliştirebiliriz.

Tam da referandum üzere Venüs’ün direkt harekete dönmesi, umarım birbirimizin kararlarına saygılı ve esnek yaklaşabilme kabiliyetimizi arttırır. Referandumun sonucu hangi yönde olursa olsun, bütünün hayrına olması dileğiyle! 

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Cuma gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ilerliyor. Etrafımızda gelişen olaylara duyarlılık göstereceğimiz, tepkilerimizi daha güçlü bir şekilde ortaya koyacağımız bir gündeyiz. Erken saatlerdeki gergin enerji akışı, sabahın ilerleyen saatlerinde yumuşuyor. Sabah saatlerinde birbirimize göstereceğimiz sevgi ve anlayış, günümüzün tamamına sirayet edecektir. Buna özen göstermemiz hem kendimiz, hem de sevdiklerimiz açısından çok önemli bence. 07:17-13:26 saatleri arasında boşlukta (açısız) ilerleyecek olan Ay, 13:26’da Yay burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında iyimserlik, gelecekten umut enerjisi aktifleşiyor. Gün genelinde etkili olan Güneş-Uranüs kavuşumu, pozitif veya negatif yönde (nasıl bir tavır alacağımızla paralel) hızlı ve beklenmedik gelişmelere açık olduğumuzu gösteriyor. Sürprizlerle dolu bir gündeyiz! Para piyasalarında da iniş veya çıkış yönünde dalgalanma bekleyebiliriz. Güneş’in Uranüs ile kavuşumundan sonra Satürn ile üçgen açıya ilerlemesi, para piyasaları ve ekonomik açıdan olumlu görülebilir. Bu genel bir yorum. Ülkemiz açısından ise çok yönlü değerlendirmek gerekir. Zira önemli bir hafta sonuna giriyoruz!

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemizin geleceği açısından çok önemli bir gündeyiz! Ay’ın çok sayıda açı yapacak olması, hayli hareketli bir güne işaret etmekte. Sabah saatlerinde henüz Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisi devrede olacak. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında hoş ve güzel gelişmelere açık olacağız. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri civarında önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, talepte ve teklifte bulunabiliriz. İdareci, etkili, ön planda bulunan kişilerle irtibata geçmek ya da otoritemizi ortaya koymak ve kendimizi kabul ettirmek gereken işlere adım atmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu ilerleyen saatlerde duygusal karmaşa ve duygusal çıkışlara açık olabiliriz. Bu açının ardından Ay-Satürn kavuşumu kesinleşiyor (21:26). Yani Ay, Venüs-Satürn karesini çalıştırıyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından sıkıntılı bir zaman akşam saatlerinde anlayış ve esneklik göstermeyi başarabilmeliyiz! Saat 21:26’daki bu son açısının ardından başka temel açısı kalmayan Ay, saat 02:04’te Oğlak burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

9 Nisan 2017, Pazar

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  halkalı escort

  istanbul escort

  türk porno

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV