22 Mayıs 2019 Çarşamba

14-15-16 Temmuz- Hafta sonu burç yorumu

10 Temmuz Haftası haftalık burç yorumu... 13-14-15 Temmuz burç yorumu... Öner Döşer yorumladı

14 Temmuz 2017 Cuma 00:54
14-15-16 Temmuz- Hafta sonu burç yorumu

 Darbe girişiminin dönüş haritası

Dünya Astrolojisinde uygulanan yöntemlerden biri de önemli olayların dönüş haritalarını çıkartmaktır. 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişiminin başlangıç zamanını yaklaşım 21:45 aldığımızda Güneş’in 23 derece 41 dakika Yengeç burcunda olduğunu görürüz. Bu yıl Güneş’in bu derece ve dakikaya vardığı an 16 Temmuz sabaha karşı 03:36’ya denk geliyor. Peki, bu haritada neler bulabiliriz?

Güneş dönüşü haritası olduğu için Güneş’in pozisyonuna bakmak önemli tabii. Ev yerleşimi ve hangi açıları yaptığı en önemlisi diyebiliriz. Güneş 2. Evde yerleşimde, tabii halkın maddi durumuna işaret ediyor diye düşünülebilir ilk bakışta. Ama 2. Ev aynı zamanda sahip olduğumuz değerlerimizdir. Bu değerlerimizin başında, darbe girişiminde en büyük tehdidi alan Cumhuriyetimiz, demokrasimiz yer alıyor hiç kuşkusuz. Güneş’in yanında Mars var. Bu kavuşum Cumhuriyetimizi koruma, demokrasimize sahip çıkma niyetimizi açıkça göstermekte.

Öte yandan, 15 Temmuz günü boyunca etkili olan ve 16 Temmuz’a da devam eden öncü burçlardaki Büyük Kare açı kalıbı, dönüş haritasında en dikkat çeken konumların başında geliyor. Koç burcundaki Ay’ın Yengeç burcundaki Güneş ile kare açısı gerek halk ile lider pozisyonu tutan kişiler arasında, gerek liderler arasında, gerekse halk içerisinde farklı liderlere gönül vermiş kişiler arasında gerginlik ve streslerin yaşanması potansiyelini gözler önüne seriyor. Her ne kadar zorlansak da, yine de anlaşma-uzlaşma ile işleri halledebilir, sonunda tatlıya bağlayabiliriz. Ay-Güneş arasında karşılıklı ağırlama var zira (Ay Koç’ta, Güneş Yengeç’te).

Haritanın 7. Ev girişinde bulunan ve doğası gereği kötücül durumlarla bağdaştırılan Satürn, kendi içimizde yaşanacak bazı streslerin ve olayların açık düşmanlarımızın ekmeğine yağ süreceğini gösterir gibi adeta! 12. Evde yerleşen ve gizli düşmanlıklar, perde arkasında dönen işler alanını aynı zamanda yöneten Venüs’ün bu Satürn ile karşıt açıya ilerlediğini dikkate alırsak, huzurumuzu bozmak ve bizi birbirimize düşürmek üzere hazırlanmakta olan bazı oyunların farkında oluruz.

Merkür-Venüs-Jüpiter arasındaki uyumlu açılar akılcı, mantıklı, ölçülü ifadeler kullanarak, birbirimizin görüşlerine saygı göstererek, gereksiz ve abartılı çıkışlar-gösteriler-şovlar yapmadan memleketimize, Cumhuriyetimize sahip çıkma kararlılığımızı ifade etmemiz ve dış dünyaya bu yönde mesaj vermemiz açısından güzel bir fırsat sunuyor aslında. Farkında olabilir, doğru kullanabilirsek, dış imajımızı olumlu yönde geliştirebiliriz. 


Kim daha güçlü?

“Güç elde etmek için her şey mubahtır” yozlaşmış felsefesini bize hatırlatan Güneş-Plüton karşıtlığı 10 Temmuz’da kesinleşiyor. İnatlaşma, güç çekişmeleri ve kriz yaratan durumlara açık bir haftada olacağımızı gösteren bu karşıtlığın dışa vuracağı Pazartesi günü dışında, Ay’ın Koç burcundan bu karşıtlığı tetikleyeceği 15 ve 16 Temmuz tarihlerini bizler, ama en çok da liderlerimiz özen göstermeli. Yangına körükle gitmemeliler. Benzine gaz dökmemeliler. “Benim dediğim olsun” inatlaşmasının ve “Kim daha güçlü” iddialaşmasının zamanı değil, bütünleşmenin, birbirini anlama gayreti göstermenin zamanıdır. 

Geleceğe yönelik akılcı kararlar

Zorlu açı kalıplarının yanı sıra, bu zorluklarla başa çıkma şansı veren Merkür-Jüpiter altmışlığının da etkili olduğu bir haftadayız. Kısacası yangına körükle gitmek, gereksizce inatlaşmak yerine aklımızı kullanıp, iyi bir iletişim sağlayarak bu haftayı kazançlı-başarılı bir şekilde tamamlayabiliriz. Cuma günü kesinleşecek bu uyumlu açı yurt dışına yönelik işler, yabancı kültürlerden insanlarla diyaloglar, eğitim ve yayıncılık, seyahatler gibi alanlarda güzel gelişmeler kaydetmemiz yönünde bazı şans ve fırsatlarımız olacağını müjdelemekte!

Uyumlu açıda bulunan Merkür-Jüpiter ikilisine Venüs’ten de uyumlu açılarla destek geliyor olmasına özellikle dikkat çekmek istiyorum. Bu hafta sonundan başlayarak, önümüzdeki hafta daha etkili olacak bu üç gezegen arasındaki uyumlu açıların hayatımıza özel ilişkiler bağlamında olumlu yansımaları muhtemeldir. Bu bağlamda 18-20 Temmuz arasındaki zaman diliminde önemli girişimler yapabiliriz.

15-16 Temmuz tarihlerinin karmaşasını aşarsak, aslında bu hafta sonunu da değerlendirebiliriz.


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…


Cuma günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Haftanın en yoğun iş günündeyiz diyebiliriz. Gün genelinde rahat ve olumlu bir akış var. Önemli görüşme, anlaşma, yazışma, duyuru, açıklama, tanıtım, pazarlama, sınav, eğitim, istişarelerimizi Merkür-Jüpiter altmışlığının kesinleştiği bugüne denk getirebiliriz. Önemli iş ve görüşmeleri, yatırım-ödeme işlerini halletmek açısından sabah-öğle arasındaki zaman dilimini kullanabiliriz. Uzlaşma-kolay ilerleme, yardım ve destek bulma açısından şanslı Rus escort bir zaman dilimindeyiz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde ise engellenme ve gecikmelere maruz kalabiliriz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu ikindi vakti civarında ve akşamın ilk saatlerinde yapacağımız iş ve girişimlerde daha güçlü ilerleme kaydedebiliriz. Sportif aktiviteler, yürüyüşler açısından harika bir zaman dilimindeyiz. Güç ve efor isteyen işlerimizi de halledebiliriz. Saat 20:00’den itibaren başkaca temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Cumartesi gününe geçişte henüz Balık burcunda ilerleyen Ay, saat 02:52’de (Kiron ile kavuşumunun ardından) Koç burcuna geçiyor. Hayli hareketli, tempolu, enerjisi yüksek bir gündeyiz. Geçen yıl bizde önemli izler bırakmış olan 15 Temmuz tarihindeyiz. Bugünün değerlendirmesini yazımın girişinde Güneş Dönüşü haritası ile ilgili kısımda genişçe yaptım. Dönüp oradan okuyabilirsiniz.

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Haftanın en yoğun günlerinden birindeyiz. Gün boyunca Ay’ın çok sayıda açısı var. Yani olaylı (pozitif veya negatif) ve hareketli (Ay da Koç burcunda zaten) bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Venüs ve Jüpiter ile temasları var (Venüs’ten almış derecelik açıyla ayrılıyor, Jüpiter’e karşıt açıyla yakınlaşıyor). Bu açılar özel ve sosyal ilişkiler açısından hayli aktif bir günde olacağımızın göstergelerinden. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Merkür üçgeni, önemli açıklama, duyuru, konuşma ve yazışmalar açısından kullanabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Öğle saatlerine doğru etkili olan Ay-Plüton karesi ise tersine gergin ve zorlu bir zaman dilimine işaret etmekte, kısa bir zaman dilimi için de olsa… Öğle saatleri civarındaki bu zorlu akışın ardından, akşam saatlerine doğru Ay-Satürn üçgeninin daha sabırlı, disiplinli, organize hareket etmeye ve kalıcı sonuçlar almaya destek veren enerjisi devrede olacak. Günün son açısı ise rekabet, çekişmeyi, uyuşmazlığı temsil eden Ay-Güneş karesi… Her ne kadar zorlansak da, yine de anlaşma-uzlaşma ile işleri halledebilir, sonunda tatlıya bağlayabiliriz. Ay-Güneş arasında karşılıklı ağırlama var zira (Ay Koç’ta, Güneş Yengeç’te).

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap
Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi
9 Temmuz 2017, Pazar

Burgaz adası

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV